Irena Santor opowiedziała o walce z rakiem. Poruszające słowa gwiazdy

Irena Santor choroba rak

Irena Santor choroba rak

Irena Santor opowiedziała o walce z rakiem piersi. Diagnoza lekarzy brzmiała dla niej jak wyrok śmierci. Na szczęście udało się jej pokonać chorobę. Dzisiaj może być inspiracją dla innych kobiet.

Irena Santor, to absolutna ikona polskiej piosenki. Gwiazda wylansowała mnóstwo przebojów, które do dzisiaj odtwarzane są na najważniejszych muzycznych wydarzeniach. W tym roku żywa legenda świętuje 60-lecie pracy artystycznej, w trakcie której doszło do chwilowego załamania, spowodowanego chorobą.

19 lat temu gwiazda przeżyła koszmar. Irena Santor dowiedziała się, że ma raka piersi. Gdy w 2000 roku usłyszała diagnozę, pomyślała:

Boże mój, jak ja bym nie chciała, żeby to piękne życie skończyło się tak szybko!

Na szczęście stadium choroby nie było mocne rozwinięte. Udało się ją pokonać. Artystka o swojej walce z nowotworem oraz emocjach, jakie jej wówczas towarzyszyły, opowiedziała w niedawnym wywiadzie dla tygodnika Wprost.

Zobacz: Księżna Diana walczyła z potworną chorobą! Za 10 tysięcy funtów jej lokaj wyjawił nieznaną, brutalną prawdę

Irena Santor pokonała raka

Irena Santor na wieść, że ma raka zareagowała błyskawicznie. Od razu odwiedziła klinikę. Będąc w amoku poprosiła lekarzy, by „wszystko wycięli”:

Pobiegłam, oczywiście. Ale najpierw się przeraziłam. Tak dokumentnie. To nie był spokój. W potwornym szale pobiegłam do lekarzy i krzyczałam „Wyciąć! Wszystko wyciąć!”.

Zobacz: Dramat Ireny Santor! Od miesiąca odwołuje koncerty przez poważne problemy zdrowotne!

Po chwili przyszło opamiętanie. Pani Irena nie złożyła broni:

Zaczął się smutek, niepewność. Czy to się uda? Czy to się da wyleczyć? Na szczęście byli lekarze. Ich opieka, wsparcie pomagały mi. Powoli wlewały we mnie pewność, że musi być OK – kwituje Santor.

Rak piersi, którego pokonała artystka, był złośliwy:

To był malutki rak, ale bardzo złośliwy. Nie straciłam piersi. Przeszłam przez to bez chemii, brałam tylko naświetlania. Najgorsze jest czekanie na wyniki. To jest taka niemoc, jak w obozie koncentracyjnym, że się żyje, ale nie wiadomo, czy jeszcze jutro się wstanie – dodała.

Wprost w swoim materiale zwróciło uwagę na fakt, że Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, w którym wzrasta liczba zgonów spowodowanych rakiem piersi. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, polegająca na maksymalnie wczesnym rozpoznaniu zagrożenia. Lekarze podkreślają, że we wstępnym stadium każdy nowotwór piersi jest całkowicie uleczalny, a najlepszym tego przykładem jest historia pani Ireny.

Zobacz: Meghan Markle po ciąży zmaga się ze wstydliwą chorobą! Coraz trudniej jest jej ukryć kłopotliwą przypadłość!


Irena Santor – pogrzeb księdza Kazimierza Orzechowskiego

Irena Santor – pogrzeb księdza Kazimierza Orzechowskiego

Irena Santor straciła głos

Irena Santor straciła głos

Paulina Młynarska i Irena Santor - Premiera książki o Wojciechu Młynarskim

Paulina Młynarska i Irena Santor - Premiera książki o Wojciechu Młynarskim

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×