Tyle Małgorzata Kożuchowska zarobi na filmie z Łepkowską. Kwota za pojednanie po latach zwala z nóg

Kożuchowska i Łepkowska

Kożuchowska i Łepkowska

Małgorzata Kożuchowska i Ilona Łepkowska zakopały wojenny topór i pracują nad wspólnym filmem. Gwiazdy mogą się na nim nieźle wzbogacić. Ile wpadnie na ich konto, jeżeli produkcja okaże się sukcesem? To zawrotna kwota. 

Małgorzata Kożuchowska to jedna z najbardziej wziętych polskich aktorek. Pracę w show-biznesie rozpoczynała ponad dwie dekady temu, gdy pojawiła się w serialu M jak Miłość. To właśnie ta kultowa telenowela otworzyła jej drzwi do wielkiej kariery. Na planie pojawiała się przez 12 lat. Gwiazda, będąc u szczytu sławy, zrezygnowała z produkcji, o czym dopiero po czasie poinformowała odpowiedzialną wtedy za telenowelę Ilonę Łepkowską. Scenarzystka długo nie mogła jej tego wybaczyć:

O odejściu Małgorzaty Kożuchowskiej dowiedziałam się z internetu. Zadzwoniła do mnie później w tym samym dniu. Mówi do mnie: „Ilona, pewnie już wiesz”. Odpowiedziałam, że wiem, ale problem w tym, że nie od niej bezpośrednio. To było najbardziej bolesne – narzekała na Kożuchowską w Fakcie Ilona Łepkowska.

W zeszłym roku w ich relacjach nastąpił przełom. Łepkowska wręczyła aktorce swoją książkę ze specjalną dedykacją, a od tamtej pory zastanawiano się, w jakim wspólnym projekcie będzie je można zobaczyć.

Ile zarobi Małgorzata Kożuchowska na filmie, który nagra z Łepkowską?

Od kilku już dni wiadomo, że scenarzystka i aktorka pracują nad wspólnym filmem. W komedii Zołza, do której scenariusz stworzyła królowa polskich seriali, główną rolę zagra właśnie Małgosia. Wcieli się ona w postać wpływowej scenarzystki i producentki, która trzęsie show-biznesem, czyli Anny Sobańskiej. Kożuchowska nie ukrywa, że jest to dla niej spore wyzwanie zawodowe, ale i spełnienie marzeń:

Jestem podekscytowana zarówno tą historią jak i moją nową rolą współproducentki! Myślałam o tym od lat, ale dopóki Ilona nie przysłała mi swojej książki z prośbą o rozważenie udziału w tym projekcie – od razu wiedziałam, że to jest petarda! I że chce to robić! Zarówno jako odtwórczyni głównej roli, jak i współproducentka. Ta historia jest niesamowita dlatego, że splata zawodowe i prywatne losy – Ilony i moje. Jest tu i refleksja nad ciągłym życiem na świeczniku i cięty, autoironiczny, inteligentny humor. Nie mogę doczekać się reakcji widzów! Do zobaczenia w kinach!

Okazuje się, że nie jest to tylko zakopanie toporu wojennego, ale też szansa na całkiem spory zarobek. Małgosia, jako główna postać i współproducentka, może liczyć na całkiem spore zyski.

Producent w Polsce może zarobić 6–10 proc. wartości kinowego box office (wpływy ze sprzedaży biletów) na hitowym filmie – zdradził Super Expressowi związany z branżą Krzysztof Terej.

Tabloid szybko postanowił wyliczyć ile może wpłynąć na konto Małgosi Kożuchowskiej kiedy film wejdzie już do kin. Suma ta robi ogromne wrażenie.

Zakładając, że film obejrzy w kinach ok. 2,5 mln widzów, mówimy o kwocie 50 mln zł. Łatwo policzyć, że 10 proc. z tej kwoty to 5 mln! Biorąc pod uwagę, że producentów jest czterech – każdy z nich otrzyma średnio 1,25 mln zł. Dodatkowo – Kożuchowska jako główna postać może liczyć na kolejne 500 tys. zł. – czytamy w Super Expressie.

Jeżeli film będzie kolejnym zawodowym sukcesem Ilony Łepkowskiej, co zarówno ona jak i odtwórczyni głównej roli nie będą mogły narzekać na puste konta. Tym bardziej że w komedii mają pojawić się także inne wielkie gwiazdy, między innymi: Anna Dymna, Rafał Zawierucha i Artur Żmijewski. Z taką obsadą nie może się nie udać.


Małgorzata Kożuchowska ma już długie włosy

Małgorzata Kożuchowska ma już długie włosy

Małgorzata Kożuchowska ma już długie włosy

Małgorzata Kożuchowska ma już długie włosy

Małgorzata Kożuchowska ma już długie włosy

Małgorzata Kożuchowska ma już długie włosy

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×