Szukaj

Robert Lewandowski traci pieniądze przez koronawirusa. Jego zarobki drastycznie się skurczyły

Robert Lewandowski, pieniądze

Robert Lewandowski, pieniądze

Robert Lewandowski prywatnie ma powody do dumy, a zawodowo? Piłkarz przez koronawirusa straci sporo pieniędzy. Niemiecki tabloid donosi, o ile spadły zarobki Polaka.

Robert Lewandowski sporo stracił w związku z pandemią koronawirusa. Okazuje się, że zarząd klubu postanowił na czas pandemii i rozgrywek obciąć pensje swoim zawodnikom. Niemieckie media donoszą, że polska gwiazda Bayernu Monachium otrzymuje miesięczne wynagrodzenie w wysokości 1,3 mln euro. W przeliczeniu na złotówki to aż 5,85 mln, złotych.

Robert Lewandowski: ile traci na pandemii koronawirusa?

Jakiś czas temu magazyn Bild poinformował o pięknym geście piłkarzy Bundesligi. Największe gwiazdy Bayernu Monachium wraz z zarządem klubu zdecydowały się na obcięcie swoich pensji. Na czas braku rozgrywek wynagrodzenia sportowców zmalały o jedną piątą. Niższą wypłatę piłkarze otrzymają, gdy ze względu na panującą pandemię nie mogą wykonywać swojej pracy. W ten sposób władze klubu chcą zabezpieczyć sytuację finansową pracowników niższego szczebla w klubie. Takie decyzje zapadły podczas spotkania sześcioosobowej rady drużyny, w której skład wchodzi m.in. Lewandowski.

Okazuje się, że w ten sposób pensja Roberta Lewandowskiego zmalała o 1,1 mln złotych. Więcej od Roberta traci jedynie Brazylijczyk Philippe Coutinho. Z 2,1 mln euro miesięcznie sportowiec oddaje do klubu 415 tysięcy euro miesięcznie. W sumie wszyscy piłkarze Bayernu tylko w kwietniu zasili kasę swojego klubu ponad 3 milionami euro.

Robert i Ania Lewandowscy wspierają walkę z koronawirusem

Robert Lewandowski z żoną zdecydowali się nieco uszczuplić swój domowy budżet i pomóc w walce z pandemią koronawirusa. Małżeństwo na walkę z COVID-19 przekazało ponad milion euro. Część pieniędzy została przeznaczona na pomoc wszystkim jednoimiennym szpitalom w Polsce, pozostała kwota wesprze inne cele związane z pandemią.

Kiedy Bundesliga wznowi rozgrywki?

Rozgrywki Bundesligi mają zostać wznowione 15 maja. Wszystko odbywać się jednak będzie według nowych zasad. Niemiecki Związek Piłki Nożnej w związku z planowanym wznowieniem  meczów poinformował, że przy ich organizacji nie będzie mogło pracować więcej niż 300 osób, a każda z nich będzie musiała wypełnić specjalny formularz medyczny.

Szczegółowe wytyczne liczą aż 41 stron. Na stadionach mają być umieszczone między innymi przenośne umywalki. Organizatorzy rozgrywek zrezygnowali również z udziału dzieci, klubowych maskotek, uścisków dłoni, czy wspólnych zdjęć.


Robert Lewandowski

Robert Lewandowski Mecz Polska - Izrael fot. P.Kibitlewski fot. P.Kibitlewski/ONS

Robert Lewandowski potwierdził drugą ciążę Anny

Robert Lewandowski potwierdził drugą ciążę Anny

Robert Lewandowski kontrakt do 2023

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×