EURO 2016: Ile zarobili nasi piłkarze na meczu ze Szwajcarią?

Polska na EURO 2016

Polska na EURO 2016

Ile Polska zarobiła po meczu ze Szwajcarią na EURO 2016?

EURO 2016 trwa w najlepsze. Nasza reprezentacja odniosła już historyczny sukces. Piłkarze Adama Nawałki wygrali dwa spotkania w grupie, a jedno zremisowali. W 1/8 finału czekała już na nich Szwajcaria. Polakom udało się ją pokonać dopiero po serii rzutów karnych. Tym sposobem awansowali do ćwierćfinału, gdzie zmierzą się z Portugalią.

Zobacz: EURO 2016: Trener Portugalczyków o Polakach przed ćwierćfinałem. Ale wpadka! 

Piłka nożna to nie tylko mecze, ale i ogromne pieniądze. Wiedzą o tym doskonale reprezentanci Polski. Za zwycięstwo ze Szwajcarią PZPN otrzymał około 6,5 miliona EURO czyli ok. 29 milionów złotych. UEFA wypłaciła już piłkarzom grającym na EURO 2016 po milionie euro za zwycięstwo w grupie, pół miliona za remis, a półtora za awans do 1/8 finału i do tego trzeba jeszcze doliczyć dwa i pół miliona euro za występ w ćwierćfinale. Każdy z uczestników EURO 2016 za sam udział w imprezie otrzymał osiem milionów euro. Polacy zarobili więc już sześć i pół miliona euro.

Miejmy nadzieję, że uczestnictwo Polski w EURO 2016 nie zakończy się na ćwierćfinale. Kibice będą mogli się cieszyć ze znakomitego wyniku, a piłkarze z zarobków.

Zobacz: EURO 2016: Zaskakujące słowa Roberta Lewandowskiego: „Może i ja kiedyś dostanę wypłatę”

Marka Vistula zaprojektowała stroje dla reprezentacji Polski na EURO 2016 (fot. Instagram)

Ile Polacy zarobili na EURO 2016? (fot. Instagram)

Przemysław Tytoń, Grzegorz Krychowiak i Wojtek Szczęsny w strojach Vistuli przygotowanych dla piłkarzy polskiej reprezentacji specjalnie na EURO 2016 (fot. Instagram)

Ile polscy piłkarze zarobili po meczu ze Szwajcarią? (fot. Instagram)


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×