Szukaj

Kuba Błaszczykowski przekazał ogromną kwotę na walkę z koronawirusem. Gest piłkarza zasługuje na brawa

Kuba Błaszczykowski

Kuba Błaszczykowski

Kuba Błaszczykowski wspiera walkę z pandemią koronawirusa. Na ten cel przekazał ogromną kwotę. Za piękny gest należą się mu wielkie brawa.

Kuba Błaszczykowski po raz kolejny udowodnił, że nie jest obojętny na krzywdę drugiego człowieka. W czwartek fundacja Ludzki gest przekazała wiadomość, która zaimponowała wielu internautom. 108-krotny reprezentant Polski przekazał ogromną kwotę na walkę z pandemią koronawirusa.

Ile Kuba Błaszczykowski przekazał na walkę z koronawirusem?

Piłkarz w 2015 roku założył własną fundację. W 2017 dzięki jego działalności udało się uratować telefon zaufania dla dzieci. To jednak nie wszystko. Błaszczykowski pomógł sfinansować operację chorego Dominika. Na ten cel przekazał ćwierć miliona złotych. W mediach sporo mówiło się także o ogromnej pomocy Błaszczykowskiego dla Wisły Kraków. Gdy nad Białą Gwiazdą zawisła groźba upadku, 34-latek rozwiązał kontrakt z niemieckim VfL Wolfsburg, by po 12 latach wrócić do klubu, dzięki któremu zaistniał w futbolu i go uratować.

Teraz Kuba wykazał się wielkim gestem w walce z pandemią koronawirusa w Polsce. Z informacji zamieszczonej na stronie fundacji Ludzki gest dowiadujemy się, Kuba Błaszczykowski przekazał niemal pół miliona złotych.

Walka z pandemią koronawirusa ma ogromny wpływ na życie nas wszystkich. Przed nami jeden z najważniejszych sprawdzianów z empatii oraz odpowiedzialności. Kuba Błaszczykowski wraz z Fundacją Ludzki Gest postanawiają przeznaczyć na walkę z pandemią koronawirusa kwotę w wysokości 400 000 złotych.

Szanowni Państwo, walka z pandemią koronawirusa ma ogromny wpływ na życie nas wszystkich. Przed nami jeden z…

Opublikowany przez Fundacja Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski Czwartek, 19 marca 2020

Sam Kuba zaapelował do swoich fanów o to, by dbali o siebie i swoich bliskich:

Przed nami wielkie wyzwanie! Musimy zmierzyć się z tym razem. Tylko wspólnymi siłami możemy zmienić oblicze pandemii. To dla nas wielki test empatii i odpowiedzialności. Kochani, bardzo Was proszę nie bagatelizujcie problemu, zostańcie w domu i stosujcie się do zaleceń. Dbajcie o swoich bliskich i siebie – napisał na Facebooka.

Przed nami wielkie wyzwanie! Musimy zmierzyć się z tym RAZEM. Tylko wspólnymi siłami możemy zmienić oblicze pandemii. To…

Opublikowany przez Kubę Błaszczykowskiego Czwartek, 19 marca 2020

Internauci błyskawicznie odpowiedzieli na zaangażowanie piłkarza:

  • Chłopie – masz w sobie tyle świadomości oraz energii, że chce się chcieć.
  • Dużo zdrówka Kuba Tobie i Twojej Rodzince i Fundacjo Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski trzymajcie się ciepło i zdrowo Serdeczności ślę!
  • Kubuś żeby choć część ludzi zrozumiało Twój apel-chciałbym żeby wszyscy to zrozumieli ze to nie jest tylko zwykła grypa-żyj nam 100 lat i wspieraj zawsze dusza i mowa.

Piękny gest. Brawo Kuba!


Smutny Jakub Błaszczykowski po meczu Polska-Kolumbia na Mundialu 2018

Smutny Jakub Błaszczykowski po meczu Polska-Kolumbia na Mundialu 2018

Kuba Błaszczykowski bez koszulki. Piłkarze opalają się w Soczi przed meczem z Senegalem

Kuba Błaszczykowski bez koszulki. Piłkarze opalają się w Soczi przed meczem z Senegalem

Kuba Błaszczykowski - mecz Polska-Czarnogóra

Kuba Błaszczykowski - mecz Polska-Czarnogóra

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×