Szukaj

Znany youtuber zebrał dla medyków prawie pół miliona złotych!

Friz - zbiórka na walkę z koronawirusem

Friz - zbiórka na walkę z koronawirusem

Najbardziej wpływowy influencer w Polsce nie mógł nie dołączyć się do akcji charytatywnych podczas pierwszej fali koronawirusa. Mimo że miał utrudnione zadanie, bo przebywał za granicą, to i tak udało mu się zebrać prawie pół miliona złotych. Imponujące! Jak tego dokonał?

Epidemia koronawirusa w Polsce wciąż trwa. Liczba zachorowań jesienią znowu zaczęła wzrastać. Jednak to wiosną, kiedy mieliśmy do czynienia z tak zwana pierwszą falą i rząd ogłosił izolację, okazało się, że służba zdrowia potrzebuje wsparcia w walce z COVID-19. Fundacje, osoby prywatne, rozmaite wyzwania w sieci, miały na celu zebranie funduszy, które wspomogłoby medyków, którzy walczyli z pandemią na pierwszej linii frontu. Nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że ogromne wrażenie zrobiła kwota, jaką w krótkim czasie zebrał na ten cel znany polski youtuber prawie pół miliona złotych! I to przebywając w Stanach Zjednoczonych! Kto ma taką moc przekonywania?

Polski youtuber zebrał prawie pół miliona złotych, żeby wesprzeć medyków w walce z Covid-19

Karol Friz Wiśniewski, bo o nim mowa, to najpopularniejszy YouTuber w Polsce. Ostatnio przekroczył cztery miliony subskrypcji w serwisie YouTube. Do tego tylko na Instagramie obserwuje go ponad 2,5 miliona internautów! Jako pierwszy w Polsce zrealizował projekt daily, czyli przez rok codziennie dodawał filmiki na swój kanał. Po tak ogromnym sukcesie 24-latek wyjechał z Ekipą, czyli grupą współtworzących z nim ogromny sukces w sieci influencerów, do USA na wakacje – jednak przez ten czas również realizował kontent na swój kanał. Filmy, które pojawiają się na kanale Friza i Ekipy potrafią osiągnąć zawrotną liczbę wyświetleń – bywa, że nawet ponad 50 milionów!

Wiśniewski wraz ze swoimi przyjaciółmi rozpoczął drugi sezon Projektu Ekipa wylotem do Stanów Zjednoczonych. Początkowo youtuberzy mieli spędzić tam miesiąc, ale w związku z pandemią koronawirusa utknęli w Los Angeles na dużo dłużej. Nie przeszkodziło im to zaangażować się w to, co wtedy działo się w Polsce. A nie było najlepiej. Bardzo szybko okazało się, że nasza służba zdrowia nie jest gotowa na walkę z pandemią. Brakowało na przykład podstawowych środków ochrony osobistej w szpitalach. Friz i jego Ekipa nie czekali. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy, która koordynowali zza oceanu – chcieć, to móc. Wykorzystali swoją ogromną popularność i zebrali niebagatelną kwotę.

Akcja trwała miesiąc. Zapoczątkował ją Friz – 1 kwietnia wrzucił symboliczną złotówkę, a reszta jego Ekipy dołożyła kolejne 100 tys. Dzięki zasięgom, determinacji oraz niezliczonym wpłatom na ten cel, udało się zebrać 471 744 zł. Kwota robi naprawdę ogromne wrażenie.

Akcja Karola Wiśniewskiego polegała na przekazywaniu wpłacanych kwot na zakup maseczek, przyłbic czy środków dezynfekcyjnych. Zaangażowany był w to również sklep Ekipy – EKIPATONOSI. Zakupione w ten sposób materiały zostały przeznaczone dla wielu szpitali w Polsce.

Na zrzutka.pl napisano o ich akcji:

Zebrane środki posłużą do wyprodukowania oraz zakupu przez EKIPATONOSI maseczek, przyłbic osłaniających twarz i kombinezonów. Skupiamy się na najpotrzebniejszych rzeczach, dlatego chcemy zadbać również o środki antybakteryjne, termometry bezdotykowe, czy środki ochrony osobistej. Dziś jest to absolutnie podstawowe wyposażenie personelu medycznego, mającego kontakt z osobami podejrzanymi o zakażenie, jak i z potwierdzonymi przypadkami zakażonych. Dzięki temu zminimalizujemy możliwość rozprzestrzeniania się groźnego patogenu także pośród pacjentów z innych oddziałów, którzy poprzez swoje schorzenia są szczególnie narażeni na śmierć wskutek powikłań.

W czasie trwania zrzutki Ekipa nieustannie nagłaśniała akcję mimo tego, że przecież przebywali na drugim końcu świata. Na kanale PatecWariatec odbył się trzygodzinny live charytatywny, na którym wpłacający mieli okazję wygrać siłownię Ekipy czy kostkę Rubika DżoDżo.

Friz i Wujek Łuki za pośrednictwem kamerki wystąpili w DDTVN, gdzie zdradzili kilka szczegółów na temat prowadzonej jeszcze wtedy akcji.

Wpłat na ten cel dokonało wielu twórców zachęconych dobrym przykładem Ekipy, np. Rezigiousz, Gimper czy WIP BROS oraz mnóstwo ludzi z całej Polski. Dzięki temu Friz z Ekipą pokazali, że da się wykorzystać popularność w taki sposób, by skutecznie pomagać z dowolnego miejsca na ziemi.

Mało tego, podczas pierwszej fali pandemii miało miejsce także muzyczne wyzwanie, którego celem było wspieranie medyków. Mowa oczywiście o #hot16challenge2. Friz także do niego dołączył i nagrał swój kawałek, a tym samym dołożył swoją cegiełkę do zbiórki. Przypomnijmy, że inicjatorem był raper Solar. Jako pierwszy nagrał 16 wersów, a następnie wskazał kolegów z branży, którzy mieli nagrać odpowiedzi i nominować kolejne osoby. Połączył to wszystko ze zbiórką na rzecz polskiej służby zdrowia, a link do niej pojawia się w teledysku każdego z podejmujących wyzwanie. W wyzwaniu wzięli udział dziennikarze, piosenkarze innych gatunków muzycznych, a także politycy z prezydentem Andrzejem Dudą na czele. Niżej możecie obejrzeć hot16 Friza.

To, że najsłynniejszy polski yutuber, to chłopak o złotym sercu, wydało się także podczas jego spotkania z Kubą Wojewódzkim. Friz wyznał na słynnej kanapie, że nie ma problemu z dzieleniem się pieniędzmi i tylko w tym roku rozdał ludziom, którzy tego potrzebowali ok. 300 tys. złotych.

Jak się osiągnęło sukces, to trzeba się nim dzielić. Przez ostatni rok dałem 300 tys. złotych ludziom: w większości swoim przyjaciołom i bliskim. Najważniejsze jest to, by dawać szansę innym i staram się to robić. Mam kilka projektów związanych z YT, gdzie pomagam innym twórcom.

Jesteśmy pod wrażeniem wyczynu Ekipy. Należy im się szacunek za to, że mimo iż przebywali na wakacjach, nie pozostali obojętni na problemy, które pojawiły się w Polsce podczas wiosennej fali zachorowań na koronawirusa i bardzo skutecznie pomogli.


Friz - zebrał prawie pół miliona na walkę z na walkę z koronawirusem

Friz - zebrał prawie pół miliona na walkę z na walkę z koronawirusem

Friz i Ekipa - zebrali prawie pół miliona na walkę z na walkę z koronawirusem

Friz i Ekipa - zebrali prawie pół miliona na walkę z na walkę z koronawirusem

Ekipa Friza

Ekipa Friza

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×