Szukaj

Dominika Kulczyk wspiera lekarzy w walce z koronawirusem. Przekazała gigantczyną kwotę

Dominika Kulczyk

Dominika Kulczyk

Dominika Kulczyk przekazała ogromną kwotę na walkę z koronawirusem w Polsce. Najbogatsza Polka po raz kolejny udowodniła, że nie potrafi przejść obojętnie obok ludzkiej krzywdy.

Dominika Kulczyk to przedsiębiorca i filantropka. Jest również autorką wielokrotnie nagradzanego cyklu reportaży Efekt Domina. Program emitowany jest na antenie stacji TVN. Dominika Kulczyk, podróżując po całym świecie, pokazuje historie ludzi skrzywdzonych przez los, którzy nierzadko spotkali się z wykluczeniem społecznym. W swoich reportażach skupia się głównie na kobietach i dziewczynkach, bo to ich prawa są najczęściej łamane. Córka Jana Kulczyka jest również założycielką i prezesem Kluczyk Foundation.

Gwiazdy wspierają finansowo walkę z koronawirusem

Jako pierwszy swoją pomoc finansową zaoferował polski piłkarz – Kuba Błaszczykowski. Jest on znany ze swego ogromnego serca i wielkiej empatii. W 2015 roku założył fundację Ludzki gest, za której pośrednictwem, na walkę z pandemią COVID-19 przeznaczył 400 000 złotych.

Kolejną osobistością, która zdecydowała się wspomóc Polaków w trudnej sytuacji jest Dominika Kulczyk. Najbogatsza Polka również zadeklarowała przekazanie ogromnej kwoty – aż 20 milionów złotych. Pieniądze, które ofiaruje trafią do Fundacji Lekarze Lekarzom założonej przez Naczelną Radę Lekarską.

Samorząd lekarski z uznaniem przyjmuje ten gest, jako wyraz solidarności w walce z globalnym zagrożeniem jakie stanowi epidemia koronawirusa. Da on realne wsparcie lekarzom stojącym na pierwszej linii frontu tej walki i umożliwi skuteczne niesienie pomocy bowiem obecnie nie tylko heroizm lekarzy, ale także zaopatrzenie w odpowiednie środki daje szansę na skuteczną walkę z epidemią. To piękny i bardzo potrzebny gest, za który w imieniu naszych pacjentów bardzo dziękujemy – mówi prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej

Prezes Kulczyk Foundation krótko skomentowała swój piękny gest:

Teraz bardziej niż kiedykolwiek los nam pokazuje, jak bardzo jesteśmy ze sobą połączeni. Jeśli będziemy dla siebie tak bardzo, jak potrafimy. Wygramy. Zawsze – mówi Dominika Kulczyk

Dominika Kulczyk pomaga w walce z koronawirusem

20 milionów złotych, które zdecydowała się ofiarować Dominika Kulczyk, zabezpieczą najważniejsze potrzeby w trakcie walki z koronawirusem. Przede wszystkim będą wpierały lekarzy, którzy są na pierwszej linii frontu. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup:

  • sprzętu do diagnostyki genetycznej real time PCR celem wykrycia zakażenia koronawirusem,
  • ekwipunku ochronnego dla personelu medycznego w postaci masek z filtrem N95,
  • kombinezonów ochronnych spełniających kryteria wirusologiczne oraz środków antyseptycznych.


Dominika Kulczyk – Dzień Dobry TVN

Dominika Kulczyk – Dzień Dobry TVN

Dominika Kulczyk – wiosenna ramówka TVN 2020

Dominika Kulczyk – wiosenna ramówka TVN 2020

Dominika Kulczyk - Bal Dziennikarzy 2018

Dominika Kulczyk - Bal Dziennikarzy 2018

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×