Szukaj

Ile?! Wyprowadzka Trumpa z Białego Domu będzie słono kosztować. Dlaczego aż tyle?

Donald Trump - czyszczenie Białego Domu

Donald Trump - czyszczenie Białego Domu

Donald Trump przegrał wybory prezydenckie w USA i wkrótce będzie musiał opuścić Biały Dom. Ile będzie kosztowało czyszczenie wnętrz przed wprowadzeniem się Joe Bidena?

Donald Trump usilnie próbował ponownie zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych. Zmierzył się z kandydatem popieranym przez demokratów, Joe Bidenem. Politycy spotykali się z wyborcami, przekonywali ich do udziału w głosowaniu. Według wyników drugi z kandydatów otrzymał 306 głosów, pierwszy zaś 232.

Ostateczną decyzję o wyborze demokraty na prezydenta podjęło 14 grudnia Kolegium Elektorów. Była to tylko formalność. Elektorzy nie mogą bowiem głosować według swojego uznania, a zgodnie z wynikami poszczególnych stanów.

Rezultat wyborów prezydenckich w USA nie podobał się Donaldowi Trumpowi. Urzędujący prezydent wypowiadał się publicznie, że jego zdaniem głosowanie zostało sfałszowane. Złożył nawet kilka pozwów do sądów w tej sprawie. Wszystko na nic. Już wkrótce jego miejsce w Białym Domu zajmie Joe Biden. Jednak zanim to nastąpi, budek musi zostać gruntownie wysprzątany.

Ile będzie kosztowało sprzątanie Białego Domu po wyprowadzce Donalda Trumpa?

Inauguracja nowego prezydenta Joe Bidena zbliża się wielkimi krokami. Już wiadomo, że ekipy sprzątające, będą musiały wykorzystać na czyszczenie wnętrz Białego Domu 5-godzinną lukę czasową, między opuszczeniem budynku przez Donalda Trumpa a przyjazdem jego następcy. Wszytsko nastąpi 20 stycznia 2021 roku.

Podczas gdy w przypadku zmiany miejsca zamieszkania prezydenta i miejsca pracy zwykle odbywa się głębokie sprzątanie, w styczniu spodziewany jest szerszy proces oczyszczania z powodu obaw przed koronawirusem.

Według strony internetowej TMZ federalne dokumenty finansowe pokazują, że ponad 44 000 dolarów zostanie wydane na „Inauguracyjne czyszczenie dywanów”.

Chociaż nie jest jasne, w ilu pokojach w rezydencji prezydenckiej położono świeżą wykładzinę, Biały Dom ma 55 000 stóp kwadratowych i oferuje 132 pokoje, w tym 16 sypialni i 35 łazienek.

Wysokie koszta sprzątania pojawiają się po kilku potwierdzonych zakażeniach Covid-19 w Białym Domu podczas pandemii, w tym wśród członków Pierwszej Rodziny. Sam prezydent Trump wraz z żoną i Melanią Trump i ich synem Barronem zostali zarażeni koronawirusem na początku tego roku.

Od tego czasu agencja zajmująca się sprzątaniem 1600 Pennsylvania Avenue – General Services Administration (GSA) – została zatrudniona przez osoby sprzątające w celu regularnej dezynfekcji budynku.

Celem sprzątania będą obszary zwykle niedostępne dla zwykłych ekip czyszczących, takie jak szafy wewnętrzne i inne ciężko dostępne rejony.

Wszystkie meble, podłogi, okna, poręcze, klamki, włączniki światła, blaty, przyciski windy i armatura do toalet – mówił rzecznik firmy zatrudnionej do sprzątania..

W rozmowie z CNN urzędnik Białego Domu powiedział, że rezydencja prezydenta zostanie gruntownie wyczyszczona i zdezynfekowana.


Waszyngton: w Kapitolu doszło do strzelaniny. Ewakuowano również Biały Dom

Waszyngton: w Kapitolu doszło do strzelaniny. Ewakuowano również Biały Dom

Melania Trump - świąteczne ozdoby w Białym Domu

Melania Trump - świąteczne ozdoby w Białym Domu

Melania Trump - biała kreacja na kolację w Białym Domu

Melania Trump - biała kreacja na kolację w Białym Domu

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×