Kolejne skandale z Polakami na Igrzyskach Olimpijskich w Rio! Wielu z nich stawia poważne zarzuty

Tinder na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016

Tinder na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016

Polscy sportowcy o przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016

Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro w pełni. Polacy radzą sobie tam ze zmiennym szczęściem. Na koncie biało-czerwonych są cztery medale, ale każdy z nas po cichu liczy na więcej. Niestety, nie ma dnia, aby na światło dzienne nie wychodził jakiś skandal z polskimi lekkoatletami. Niedawno na dopingu zostali przyłapani polscy ciężarowcy.

Zobacz: Polski mistrz świata broni braci Zielińskich: „Wierzę w ich niewinność”  

Tymczasem okazuje się, że problemy mają także inni sportowcy. Wielu z nich skarży się na niedociągnięcia w organizacji polskich przygotowań do imprezy. Patryk Dobek, który występuje w konkurencji 400 metrów przez płotki musiał sam zadbać o wszystko.

Głównym powodem były powtarzające się urazy kolana. Po raz pierwszy byliśmy w RPA na tak długim zgrupowaniu. Tłumaczyłem szkoleniowcowi, że mam syndrom przetrenowania, ale on uznał, że gdyby tak faktycznie było, to nie byłbym w stanie wstać z łóżka. Ten obóz był eksperymentem, który wyszedł jak w starym dowcipie. Operacja się udała, ale pacjent zmarł. Tym razem pacjent może nie opuścił tego świata, ale na pewno był reanimowany. I skończyło się na tym, że w ostatnim etapie przygotowań do igrzysk trenowałem sam przy wsparciu fachowej literatury – powiedział

Wściekła była też Małgorzata Wojtyra – kolarka, która nie mogła wystartować w swojej ukochanej konkurencji.

Ostatnie 2 lata wycięte z życia.
Wzloty i upadki. Krew, pot i łzy. Poświęcenie nie tylko moje ale i wielu ludzi, którzy mnie wspierali, z którymi współpracowałam i którzy doprowadzili mnie do ostatnich sukcesów i to dzięki nim zdobyłam kwalifikacje dla kraju (niestety nie imienną).
Zdobyłam ok 95% kwalifikacyjnych punktów do omnium, pozostałe 5% zrobiła Kasia Pawłowska, której tu nie ma (tu w Rio) i to wszystko zostało właśnie zebrane i wyrzucone na śmietnik.
Szkoda mi ludzi, którzy ze mną współpracowali, bo można powiedzieć, że stracili swój cenny czas na marne. Przepraszam, że nie mogę sprawić, że bylibyście dumni zarówno ze mnie jak i ze swojej ciężkiej pracy…🙁
Bardzo mi przykro, że moja przygoda z kolarstwem skończy się właśnie w taki sposób, bo miałam nadzieję, że skończy się raczej dobrym wynikiem (walka o medal olimpijski).
Przepraszam wszystkich, którzy czekali aby obejrzeć mnie w tv…możecie jednak spędzić te dni w przyjemniejszy sposób – czytamy na Facebooku

W słowach nie przebierała też młoda pływaczka Alicja Tchórz.

Cała sytuacja, o której można by napisać książkę doprowadziła do tego, że przebywając na obozie w Grecji zadzwoniłam zapłakana do Trenera klubowego ze słowami ” (…) to nie ma sensu, nie chcę już trenować, ani nigdzie startować”. Z 24-latki uwielbiającą wodę i wysiłek stworzyli roślinę, która wykonywała polecenia bez polotu i satysfakcji z pracy. Reakcja mojego Trenera była szybka – „rezygnacja ze szkolenia centralnego i próba odbudowania psychiki”. Na to Trener koordynator również zareagował dynamicznie – „odcinamy Tchórz od środków na przygotowania oraz usuwamy z grupy treningowej bez możliwości powrotu -umywamy rączki – czytamy na Facebooku

Wiele zamieszania wywołał także brak startu Konrada Czerniaka na jego ulubionym dystansie. Pływak, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, został skreślony z listy. O wszystko obwinia polskie, związkowe władze.

Zobacz: Szok! Kolejny Polak nie wystartował na Igrzyskach w Rio! Tym razem to pływak Konrad Czerniak

Patryk Dobek o Igrzyskach Olimpijskich 2016

Patryk Dobek o Igrzyskach Olimpijskich 2016

Małgorzata Wojtyra skarży się na przygotowanie do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016

Małgorzata Wojtyra skarży się na przygotowanie do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×