Gwiazda TVN24 przechodzi do konkurencji. Poprowadzi lubiany program. Wiemy, kiedy zadebiutuje na antenie

Igor Sokołowski i Anita Werner

Igor Sokołowski i Anita Werner

Igor Sokołowski był związany z TVN24. W lutym złożył wypowiedzenie. Dziennikarz przeszedł do konkurencyjnej stacji. Gdzie się pojawi i jaki program poprowadzi?

Igor Sokołowski to dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem. Współpracował z kilkoma redakcjami, wśród których warto wymienić m.in. TOK FM, Radio Kolor oraz radiową Jedynkę. Na swoim koncie ma także występy przed kamerą. Był związany z Telewizją WP, TVP, a także TVN24. W ostatniej wymienionej redakcji pracował do początku 2021 roku. O tym, że złożył wypowiedzenie poinformował w rozmowie z Wirtualnymi mediami:

Potwierdzam, że złożyłem wypowiedzenie, nie chcę mówić o szczegółach ani o dalszych planach.

Podobno dziennikarz kilka godzin wcześniej wysłał pożegnalnego maila do kolegów z pracy. Napisał, że wpływ na jego decyzję miało kilka czynników. Przesądziły one, że TVN24 nie jest miejscem, w którym chce się spełniać zawodowo:

W ostatnim czasie wydarzyło się kilka mniejszych i większych rzeczy, które przesądziły o tym, że to już nie jest moje miejsce. Odejście to naprawdę niełatwa decyzja, ale uczciwość względem Widzów, Was i samego siebie – nie pozostawia mi innej możliwości. Złe rzeczy – chciałbym zapomnieć. Dobre – pozwolicie, zabiorę ze sobą w postaci wspomnień. Za swoje przewiny – przepraszam- cytują treść wiadomości Wirtualne media.

Igor Sokołowski przeszedł do Polsatu. Jaki program poprowadzi?

Sokołowski nie kończy swojej przygody z mediami. Przeszedł do Polsat News, o czym stacja poinformowała w komunikacie prasowym. Dziennikarz już w czerwcu pojawi się na antenie. Igor podkreśla, że od jakiegoś czasu jego życie toczy się poza Warszawą. Dzięki temu utożsamia się z nową stacją, z którą związał swoją drogę zawodową:

Od kilku lat, coraz większa część mojego życia toczy się poza Warszawą. Szybko okazało się, że poza wielkim miastem, ludzie żyją również trochę innymi tematami, a polityka wcale nie jest jedynym dominującym tematem rozmów. I taki świat odnajduję w Polsat News – komentuje Igor Sokołowski.

Igor nie ukrywa, że cieszy się z nowej pracy:

Więcej tematów spoza stolicy i sposób opowiadania rzeczywistości, który odpowiada mi najbardziej. Otwartość i wysłuchanie wszystkich stron dyskusji. Zawodowo jest mi to bardzo bliskie, bo nigdy nie miałem ambicji, aby w programie przedstawiać swoje prywatne wizje lub kogoś do czegoś przekonywać. Wolę informować i starać się zrozumieć, i objaśniać otaczającą nas rzeczywistość. Kiedyś powiedziałem, że jedyna walka, którą zawodowo prowadzę, to ta o zaufanie widzów. Wciąż to podtrzymuję i cieszę się, że teraz będę mógł to robić w Polsacie.

Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat jest zadowolona z tego, że dziennikarz dołączy do ekipy. Ujawniła, w jakim programie go widzi:

Igor to zdolny i wszechstronny dziennikarz, osobowość telewizyjna. Nasze pasmo W rytmie dnia to jedno z miejsc, w którym go widzę na antenie Polsat News.

W rytmie dnia to codzienne pasmo informacyjne Polsat News, emitowane od poniedziałku do piątku od godziny 9:00, oraz w soboty od godziny 11:00 i w niedziele od godziny 12:30. To format lubiany przez widzów. Według danych Nielsen Audience Measurement w kwietniu średnia widownia minutowa Polsat News wynosiła 132 975 widzów.


Igor Sokołowski i Anita Werner

Igor Sokołowski i Anita Werner

Igor Sokołowski odchodzi z TVN24

Igor Sokołowski odchodzi z TVN24

Igor Sokołowski odchodzi z TVN24

Igor Sokołowski odchodzi z TVN24

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×