Szukaj

Iga Świątek z wizytą u Andrzeja Dudy. W małym pudełeczku skryty był prezent marzeń

Iga Świątek

Iga Świątek

Iga Świątek w piątek spotkała się z prezydentem Andrzejem Dudą. Tenisistka dostała od niego upominek, który trafia do elitarnego grona osób. O czym mowa? 

Iga Świątek wygrała wielkoszlemowy turniej Roland Garros, dzięki czemu zapisała się w historii polskiego tenisa. Dodatkowo awansowała z 50. na 17. miejsce w rankingu WTA, który klasyfikuje najlepszych tenisistów na świecie. Sukces przyniósł nastolatce rozpoznawalność, a jej karierą zaczęły się interesować różne firmy, które myślą o nawiązaniu z nią współpracy:

Współpracę oferuje duża firma z polskim kapitałem, która może zainwestować w Igę Świątek w ciągu trzech lat aż 6 mln złotych. To kontrakt, który w polskim sporcie otrzymać mógłby obecnie tylko Robert Lewandowski — komentuje Adam Pawlukiewicz z Pentagon Research, cytowany przez Przegląd Sportowy.

Świątek, gdy tylko wróciła do kraju, wybrała się na zasłużony urlop nad polskim morzem, czym pochwaliła się w sieci. Dodała zdjęcia: na jednym widać plażę i wodę, na drugim uśmiecha się do obiektywu. Kadry zachwyciły internautów, którzy chętnie komentowali wpis.

Iga Świątek u prezydenta Andrzeja Dudy. Jakim wyróżnieniem ją odznaczono?

Tenisistka skończyła już urlop. Aktualnie przygotowuje się do Australian Open, który rozpocznie się 18 stycznia i potrwa do końca miesiąca. Zawodnicy, zanim zmierzą się na korcie, będą musieli przejść kwarantannę. To wiąże się z niemałymi kosztami. Jak donosił niedawno Fakt, ma ona kosztować około 3 tys. dolarów australijskich, czyli ponad 8000 zł na osobę.

Do rozpoczęcia turnieju pozostało jeszcze trochę czasu. Iga Świątek łączy treningi z innymi służbowymi spotkaniami. Tak jak w piątek, gdy pojawiła się na spotkaniu z Andrzejem Dudą. Tenisistka otrzymała małe pudełeczko, w którym był skryty prezent marzeń — Złoty Krzyż Zasługi.

Prezydent tego dnia podkreślił,  że zwycięstwo Polki  było wydarzeniem o charakterze dziejowym w historii polskiego tenisa i sportu:

To było dla nas wszystkich wielkie przeżycie i przyniosła nam Pani, Pani Igo, wielką dumę – komentował Andrzej Duda.

Relacja z wydarzenia błyskawicznie obiegła media, a internauci gratulują Świątek sukcesu. My również się do tego przyłączamy, trzymając kciuki za kolejne osiągnięcia.


Iga Świątek u Andrzeja Dudy

Iga Świątek u Andrzeja Dudy

Iga Świątek z trenerem

Iga Świątek z trenerem

Iga Świątek z trenerem

Iga Świątek z trenerem

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×