Szukaj

Iga Świątek studzi emocje. Wystosowała publiczną prośbę do kibiców

Iga Świątek - ile zarobiła

Iga Świątek - ile zarobiła

Iga Świątek po wygranej w Roland Garros skierowała szczególną prośbę do kibiców, która ma związek z jej sportową przyszłością. Co takiego powiedziała?

Sobotnie popołudnie na długo zapadnie w pamięć wszystkim fanom tenisa ziemnego. 19-letnia Iga Świątek w wielkim stylu pokonała Sofię Kenin i wygrała wielkoszlemowy turniej Roland Garros 2020. Krótko po wygranej wyjawiła, że ciężko jest jej uwierzyć w swoją wygraną, ale przez całe życie marzyła o tym wyróżnieniu. Nie zapomniała również podziękować swojej przeciwniczce za piękną grę.

Iga Świątek studzi emocje kibiców

Na zawody we Francji Iga wyjechała w towarzystwie najbliższych jej osób. Towarzyszyli jej: ojciec, siostra Agata oraz osoby, z którymi współpracuje. Wśród nich była psycholog Daria Abramowicz, która wspierała ją podczas całego turnieju. Iga już na zawsze pozostanie legendą tenisa ziemnego. Jest pierwszą zawodniczką, która zdobyła puchar w turnieju, znajdując się na najniższym miejscu w rankingu WTA. Przystępując do gry, zajmowała 54. miejsce. Wygrana zapewniła jej przeskok na 17. pozycję.

Iga nie spodziewała się, że w tak krótkim czasie uda jej się osiągnąć tak wiele. Historyczna wygrana sprawiła, że oczekiwania ludzi wobec niej wzrosły i każdy fan tenisa oczekuje, że w krótkim czasie znajdzie się w ścisłej czołówce rankingu. Tenisistka zwróciła na to uwagę w trakcie rozmowy z TVP Sport, podczas której skierowała prośbę do kibiców.

W tym roku to ostatni raz, gdy mogliśmy zobaczyć ją na korcie. Zdecydowała, że do końca tego sezonu nie weźmie udziału w żadnych zawodach. Wolny czas poświęci treningom oraz rozważaniem na temat tego, jak będzie wyglądała jej kariera w najbliższej przyszłości. Jak wyznała w trakcie wywiadu:

Ja też muszę o tym wszystkim pomyśleć. Przez kolejne miesiące skupię się na tym, żeby przygotować się do następnego sezonu i grać z tymi oczekiwaniami. To będzie kluczem. Myślę, że nadal będę spokojnie podchodziła do moich wyników.

Podkreśliła, co jest dla niej bardzo ważne:

Chciałabym, żeby inni nie oczekiwali ode mnie, że będę na przykład wygrywała szlema w sezonie. To będzie dla mnie wymagające. Nie jestem zawodniczką tego pokroju, żeby być na tym samym poziomie. Jeśli to mi wyjdzie za kilka lat, to widzę siebie jako zawodniczkę pokroju Agnieszki Radwańskiej, która jest w czołówce WTA i ma niezachwianą pozycję.

Wierzymy w to, że Iga Świątek jeszcze nie raz nas zaskoczy.


Iga Świątek o zwycięstwie w Paryżu

Iga Świątek o zwycięstwie w Paryżu

Iga Świątek o zwycięstwie w Paryżu

Iga Świątek o zwycięstwie w Paryżu

Iga Świątek pozuje z pucharem. Wygląda jak prawdziwa gwiazda

Iga Świątek pozuje z pucharem. Wygląda jak prawdziwa gwiazda

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×