Mąż Agnieszki Radwańskiej o najnowszej decyzji Igi Świątek. Jego opinia jest tak mocna, że wstrząśnie światem tenisa

Mąż Agnieszki Radwańskiej reaguje na decyzję Igi Świątek

Mąż Agnieszki Radwańskiej reaguje na decyzję Igi Świątek

Iga Świątek nie zamierza wystąpić na Billie Jean King Cup. Na jej decyzję zareagował Dawid Celt, mąż Agnieszki Radwańskiej. Mocne słowa. 

Iga Świątek to dla wielu najzdolniejsza tenisistka w historii polskiego tenisa. Kilka tygodni temu sięgnęła po kolejny puchar. Zmierzyła się z reprezentantką Tunezji, Uns Dżabir w finale US Open, wygrywając z nią po zaciętym spotkaniu 6:2, 7:6 (5).

W tym tygodniu świat sportu żyje tylko jednym. Iga przekazała, że nie zagra w polskiej reprezentacji na listopadowym turnieju Billie Jean King Cup w Glasgow (Szkocja). Powód? Wydarzenie ma się rozpocząć 8 listopada, a zaledwie dzień wcześniej kończy się prestiżowy turniej WTA Finals w Dallas (Teksas). 21-latka woli wziąć udział w tym drugim. Wszystko dokładnie wytłumaczyła w oświadczeniu, pisząc:

Długo się zastanawiałam i dyskutowałam z moim teamem o tym starcie, ale niestety nie będę w stanie zagrać w Billie Jean King Cup w Glasgow. Jest mi bardzo przykro, bo gram w reprezentacji, gdy to tylko możliwe i zawsze zostawiam na korcie serce w tych meczach. (…)  Jestem zawiedziona, że federacje tenisowe nie doszły do porozumienia w kwestii tak podstawowej jak kalendarz ważnych rozgrywek i dały nam zaledwie dzień na podróż i tak dużą zmianę strefy czasowej. To sytuacja niebezpieczna dla naszego zdrowia i grożąca kontuzją. Zamierzam podjąć rozmowy z WTA i z ITF, aby w przyszłości nie doszło do podobnych sytuacji, które są ze szkodą nie tylko dla nas tenisistek, ale też dla fanów tenis.

Mąż Agnieszki Radwańskiej reaguje na decyzję Igi Świątek

Dawid Celt, kapitan kadry polskich tenisistek, mąż Agnieszki Radwańskiej i znany trener tenisa, został poproszony przez portal Sport.pl o komentarz ws. decyzji Igi. Nie krył, że zgadza się ze swoją podopieczną.

Nie jestem zaskoczony. Ta decyzja jest dla mnie wytłumaczalna. Tak naprawdę ciężko było podjąć inną z punktu widzenia tak renomowanej zawodniczki, jaką jest Iga – powiedział.

Następnie mocno skrytykował organizatorów Billie Jean King Cup i WTA Finals za brak koordynacji działań.

Uważam te organizacje za głównego winowajcę. Nie współpracują ze sobą i zupełnie nie grają do tej samej bramki. Każda robi swoje i powstał totalny bałagan. Doprowadziły do tego, że najlepsze tenisistki będą podejmować takie decyzje. Tenis jest sportem indywidualnym i zawodniczki zawsze będą w pierwszej kolejności stawiać na swoje własne kariery – argumentował.

I na koniec podzielił się gorzką konkluzją:

Tak układając kalendarz, nie zbudujemy prestiżu rozgrywek drużyn narodowych. Nie zmieni tu nic zwiększanie puli nagród.

Na miejscu Igi postąpilibyście w ten sam sposób?


Iga Świątek i Rafael Nadal

Iga Świątek i Rafael Nadal

Agnieszka Radwańska i Dawid Celt świętują drugą rocznicę ślubu

Agnieszka Radwańska i Dawid Celt świętują drugą rocznicę ślubu

Iga Świątek wspiera 29. finał WOŚP

Iga Świątek wspiera 29. finał WOŚP

Komentarze

  • Gość pisze:

    Handlarz nadziejkami walka o kontrakty energetyczne militarne i papieru toaletowego itd a dla mnie liczy się tylko mój mały procenci 1000bld £€$¥ * 2000% /1zł/24h jak u śremskiego komornika umowa to umowa internet jak papier nie kłamie i to tyle

  • Gość pisze:

    Handlarz nadziejkami walka o kontrakty energetyczne militarne i papieru toaletowego itd a dla mnie liczy się tylko mój mały procenci 1000bld £€$¥ * 2000% /1zł jak u śremskiego komornika umowa to umowa internet jak papier nie kłamie i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×