Iga Świątek miała kontakt z zakażonym koronawirusem prezydentem. W jakim jest stanie? Tenisistka zabrała głos

Iga Świątek

Iga Świątek

Iga Świątek spotkała się z prezydentem Andrzejem Dudą, u którego potwierdzono koronawirusa. Tenisistka trafiła na kwarantannę. W jakim jest stanie? Nowy post wiele wyjaśnia.

Iga Świątek zapisała się w historii polskiego tenisa. Wygrała wielkoszlemowy turniej Roland Garros, dzięki czemu awansowała z 50. na 17. miejsce w rankingu WTA, klasyfikującego najlepszych tenisistów na świecie. Sukces zapewnił nastolatce rozpoznawalność. Jak zapewniała w wywiadach dzień po wygranej, nie zamierza spocząć na laurach:

Celem na karierę są wszystkie tytuły Wielkiego Szlema i medal na igrzyskach olimpijskich, ale na razie nie zastanawiam się nad tym. Chciałabym się przystosować do nowej sytuacji w Polsce, nauczyć się żyć z poczuciem, że będę rozpoznawalna.

Iga Świątek na kwarantannie. Jaki jest stan jej zdrowia?

Gdy Świątek wróciła do kraju, wybrała się na zasłużony urlop. Spędziła go nad polskim morzem, o czym poinformowała w social mediach. Wypoczynek dobiegł końca. Iga koncentruje się na przygotowaniach do Australian Open, który odbędzie się w styczniu.

W piątek zrobiła sobie chwilową przerwę od treningów i wybrała się na spotkanie z Andrzejem Dudą. Dzień później okazało się, że prezydent ma koronawirusa. Iga Świątek, podobnie jak inne osoby, które miały kontakt z głową państwa, musiała udać się na kwarantannę.

Gdy informacja obiegła media, tenisistka postanowiła się do niej odnieść w social mediach. Dodała wpis, w którym napisała, że wraz ze swoim teamem regularnie się poddaje badaniom, które powtórzą za trzy dni:

Ani ja, ani członkowie mojego teamu nie mamy objawów koronawirusa. Wykonujemy testy regularnie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami poddajemy się kwarantannie. Badania powtórzymy za trzy dni. Życzymy wszystkim dużo zdrowia, uważajcie na siebie!

Internauci w komentarzach życzą Idze zdrowia, trzymają kciuki, by kolejny wynik testów na COVID-19 okazał się negatywny:

  • Dużo zdrowia!
  • Życzę Pani dużo zdrowia i sukcesów. I życia w zgodzie ze sobą. I odwagi.
  • Ciesz się zdrowiem Iga i ciesz się orderem który jest dla sportowców największym wyróżnieniem, świadczy o tym że gdy walczysz o zwycięstwo są z tobą nie tylko najbliżsi ale cała Polska! To ogromna satysfakcja!

Dołączamy się do wpisów, trzymając kciuki, by u Świątek nie wykryto koronawirusa.


Iga Świątek u Andrzeja Dudy

Iga Świątek u Andrzeja Dudy

Iga Świątek z trenerem

Iga Świątek z trenerem

Iga Świątek, Agata Świątek

Iga Świątek, Agata Świątek

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×