Piosenka na mundial będzie hitem? Hymn Mistrzostw Świata 2022 w Katarze już prawie wybrany. Oto 4 piosenki walczące o ten tytuł

Hymn - Katar 2022

Hymn - Katar 2022

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze 2022 rozpoczną się już 20 listopada. Na XXII Mistrzostwach Świata nie zabraknie oficjalnej ścieżki dźwiękowej. Jakie utwory usłyszymy?

Mistrzostwa Świata w Katarze rozpoczną się 20 listopada i potrwają do 18 grudnia 2022 roku. Po raz pierwszy najlepsze piłkarskie reprezentacje gości Bliski Wschód. Rozgrywki odbędą się na ośmiu stadionach, w pięciu miastach: Lusajl, Al-Chaur, Doha, Ar-Rajjan i Al-Wakra. Uczestnicy finałowego turnieju rozegrają 64 mecze.

Reprezentacja Polski po raz dziewiąty zagra na mundialu. W Katarze ich przeciwnikami w grupie C będą: Meksyk, Arabia Saudyjska i Argentyna.

Co wiadomo na temat hymnu MŚ Katar 2022? Powtórzy sukces Waka Waka Shakiry z 2010?

Nieoficjalny hymn Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Kto go śpiewa?

W tym roku poznaliśmy już trzy piosenki, które towarzyszą przygotowaniom do Mistrzostw Świata w Katarze. W kwietniu miał premierę utwór Hayya Hayya (Better Together), przez wielu nazywany hymnem mundialu, mimo że FIFA nie używa tego określenia, ponieważ oficjalnie jeszcze żadna piosenka nie została wybrana.

Utwór Hayya Hayya (Better Together) powstał przy współpracy z trojgiem artystów z zupełnie innych części świata: Stanów Zjednoczonych, Nigerii i Kataru. Zaśpiewali go amerykański Youtuber Trinidad Cardona, nigeryjski piosenkarz Davido oraz jedna z najpopularniejszych katarskich piosenkarek Aisha.

Po czterech miesiącach od Hayya Hayya (Better Together) ukazała się druga piosenka Arhbo. Stworzyli ją portorykański piosenkarz Ozuna i francuski raper Gims.

Na początku października miała premierę piosenka Light The Sky. Nagrały ją cztery popularne piosenkarki: pochodząca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wokalistka Balqees, kanadyjska aktorka znana głównie z bollywoodzkich filmów Nora Fatehi, iracka gwiazda Rahma Riad oraz marokańska piosenkarka Manal.

Jednak największą popularnością ze wszystkich piosenek związanych z tegorocznym mundialem cieszy się utwór Yet To Come (The Most Beautiful Moment) koreańskiej grupy BTS, bo ma aż 159 milionów wyświetleń, a liczba ta stale rośnie.

Który utwór najbardziej wam się podoba?


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×