Mamy zwiastun filmu „Powidoki” Andrzeja Wajdy. Ma szansę zdobyć Oscara?

Andrzej Wajda

Andrzej Wajda

Nominacja do tej najważniejszej nagrody to wielkie wyróżnienie dla samego Andrzeja Wajdy

Zwiastun filmu „Powidoki” Andrzeja Wajdy

Dziś media obiegła informacja, że film „Powidoki” Andrzeja Wajdy został wybrany przez Komisję Oscarową jako polski kandydat do Oscara. Film trafi do kin za kilka miesięcy. Czy powtórzy sukces Idy?

W uzasadnieniu Komisji odnośnie wyboru filmu możemy przeczytać:

Film „Powidoki” ma dużą szansę zyskać przychylność Amerykańskiej Akademii Filmowej, której członkom tak bliskie są ideały obywatelskiej wolności i swobody. Najnowszy film Andrzeja Wajdy jest przejmującą, uniwersalną historią niszczenia jednostki przez totalitaryzm

Członkowie Komisji niz ukrywają też, że Andrzej Wajda jest ceniony w środowisku Oscarowym. Nie bez znaczenia jest też fakt, że ma na swoim koncie Oscara za całokształt twórczości.

Andrzej Wajda jest twórcą niezwykle cenionym wśród członków Amerykańskiej Akademii Filmowej, laureatem Oscara za całokształt twórczości, którego filmy były czterokrotnie nominowane w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Wielkimi atutami „Powidoków” są zdjęcia Pawła Edelmana i kreacja Bogusława Lindy w roli Władysława Strzemińskiego. W naszej ocenie film „Powidoki” Andrzeja Wajdy będzie w tym roku najlepiej reprezentował polską kinematografię w trudnej rywalizacji oscarowej”.

Na razie możemy obejrzeć zwiastun filmu, który zapowiada się naprawdę obiecująco.

Andrzej Wajda na planie

Andrzej Wajda na planie filmu „Powidoki”

 

 


Aktorzy filmu

Aktorzy filmu "Powidoki"

Andrzej Wajda na planie

Andrzej Wajda na planie "Powidoki"

Bogusław Linda w filmie

Bogusław Linda w filmie "Powidoki"

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×