Oto historia miłości Artura Żmijewskiego i jego żony. Mało brakowało, a na drodze do ich szczęścia stanęłaby blond piękność

Artur Żmijewski z żoną

Artur Żmijewski z żoną

Artur Żmijewski od trzydziestu lat jest mężem Pauliny. Małżonkowie doczekali się trojga dzieci. Mało jednak brakowało, a nie byliby razem. Na drodze mężczyzny stanęła bowiem piękna aktorka. 

Artur Żmijewski jest jednym z najpopularniejszych polskich aktorów. Pochodzący z Radzymina artysta zagrał w produkcjach, takich jak: Ojciec Mateusz, Na dobre i na złe, Psy, Psy 2, Demony wojny wg Goi, Kamienie na szaniec, Atak paniki, Katyń, Trzy dni bez wyroku. Mimo natłoku obowiązków, zdołał też uporządkować życie prywatne. Od 30 lat jest mężem licealnej miłości, Pauliny Petrykat. Jak jest historia ich miłości?

Historia miłości Artura Żmijewskiego i jego żony Pauliny

Artur i Paulina poznali się w liceum. Przystojniakiem interesowały się niemal wszystkie dziewczyny, ale jemu w oko wpadła o dwa lata młodsza koleżanka. Kiedy Żmijewski poszedł na studia aktorskie, ich relacja została wystawiona na próbę. Pojawiła się inna kobieta – Magdalena Wójcik, aktorka znana między innymi w Złotopolskich. Poznali się na Akademii Teatralnej w Warszawie.

Wpadła mu w oko śliczna, długowłosa blondynka o namiętnych ustach. […] Wywarła wtedy na nim tak wielkie wrażenie, że zupełnie stracił głowę i zerwał z Pauliną – wyjawili znajomi aktora w rozmowie z magazynem Świat & Ludzie.

Studenckie zauroczenie nie potrwało jednak długo, a Żmijewski wrócił do pauliny. Ślub wzięli w 1992 roku.

Tuż po ślubie dochodziło między nami do kłótni o drobiazgi. […] Musieliśmy nauczyć się żyć pod jednym dachem, tolerować swoje upodobania i nawzajem sobie ustępować. Najważniejsza okazała się obopólna dobra wola i to, że się kochamy – powiedział aktor w jednym z wywiadów.

Para doczekała się trojga dzieci: EwyKarola i Wiktora. Jedyna córka małżonków ma dziś 29 lat. Niedawno zrobiło się o niej głośno za sprawą jej publicznego coming outu. Starszy Karol poszedł w stronę gastronomii, a młodszy Wiktor zajmuje się fotografią i produkcją filmów.

Aktor w niejednym wywiadzie mówił, że kariera wpłynęła na jego życie rodzinne.

W pracy była sinusoida – raz miałem dużo zajęć, potem wcale. Zdarzało się, że mogłem przywozić i zawozić dzieci do szkoły, robić zakupy. Ale potem wchodziłem na plan, wstawałem o piątej i wracałem do domu o 22. Zamieniałem z żoną dwa słowa i szedłem spać. Bycie aktorem łączyło się z wyrzeczeniami, a koszt ponosiła rodzina – powiedział w 2017 r. w wywiadzie dla Twojego Stylu.

Paulina Żmijewska po ukończeniu studiów chemicznych na Politechnice Warszawskiej zajęła się domem. Zamieszkali z dziećmi w podwarszawskim Chotomowie.

Wiedziałem, że muszę wziąć na siebie odpowiedzialność za rodzinę. Zarobić, bo żona na początku była z córką w domu. Całe moje życie składało się z kolejnych wyzwań i etapów. Wynajęte skromne mieszkanie, odkładanie na dom. Nie zdążyłem zwariować ani nagrzeszyć, bo miałem tak dużo obowiązków, że nie było czasu na szaleństwa. Nie żałuję, jestem dzięki temu zdrowszy. Psychicznie i fizycznie – dodał aktor.

Małżonkowie od 30 lat tworzą udany związek. Nie szaleją, jeśli chodzi o tak zwane wyjścia, ale czasem robią wyjątek i pozują na czerwonym dywanie. Żmijewski podkreśla w wielu wywiadach, że rodzina jest dla niego ważniejsza niż bywanie na salonach.

[…] Nigdy nie chciałem, żeby moje prywatne życie stało się przyczynkiem do dyskusji medialnej. I nigdy nie chciałem tą prywatnością handlować. To mój świadomy wybór – mówił w Fakcie.

W maju 2022 r. Artur Żmijewski otrzymał Telekamerę dla aktora 25-lecia, którą przyznali mu telewidzowie. Na gali pojawił się z Pauliną u boku. Ze sceny podziękował jej za 30 lat małżeństwa i wsparcie. Pięknie mówił też o dzieciach.

Nagrodę dedykuję naszym dzieciom, które idą wspaniałą drogą. Mam nadzieję, że za 25 lat będą tak dumne ze swoich dzieci, jak ja jestem teraz – mówił.

Jesteście fanami Artura Żmijewskiego?


Paulina Żmijewska, Artur Żmijewski - Doskonałość Roku

Paulina Żmijewska, Artur Żmijewski - Doskonałość Roku "Twojego Stylu" 2022

Artur Żmijewski - premiera filmu Zołza

Artur Żmijewski - premiera filmu Zołza

Kinga Preis i Artur Żmijewski – TeleKamery 2022

Kinga Preis i Artur Żmijewski – TeleKamery 2022

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×