Szukaj

Hasnat Khan po latach o ukrywanym romansie z Dianą: „Nasze małżeństwo nie trwałoby dłużej niż rok”

Księżna Diana, Hasnat Khan

Księżna Diana, Hasnat Khan

Hasnat Khan był wielką miłością księżnej Diany. To dzięki niemu wyszła na prostą, po latach przykrości, jakie musiała znosić, a jakie wyrządzała jej brytyjska rodzina królewska. Kardiochirurg, mimo uczucia, którym ją darzył, nie wytrzymał presji, jaką wywierały na nim brytyjskie media i przerwał związek.

Księżna Diana nazwała go swoim Panem Cudownym i był powszechnie uważany za miłość jej życia. Zawładnął jej sercem i uszczęśliwił. Brytyjsko-pakistański kardiochirurg Hasnat Khan obdarzył ją uwagą i uczuciem, którego tak bardzo pragnęła po latach nieudanego związku z księciem Karolem. Niestety dla niego ta relacja okazała się niemożliwa. Bardzo dbał o swoją prywatność, a ona była najbardziej znaną kobietą na świecie. Rozstali się niedługo przed jej śmiercią w 1997 roku. Wtedy zaczęła spotykać się z Dodi Fayedem, który zginął wraz z nią w paryskim tunelu w sierpniu tego roku.

Hasnat Khan o romansie z Dianą. Wyznanie po latach

62-letni Hasnat przez lata milczał na temat swojego romansu z Dianą, odmawiając udziału w wywiadach i bycia źródłem dla książek o życiu Lady Di. Jednak powiedział co myśli na temat kulis słynnego wywiadu księżnej z dziennikarzem BBC Martinem Bashirem w 1995 r. Mówił, że ten manipulował ówczesną żoną Karola.

Jedną z jej najbardziej niezwykłych cech była wrażliwość. To właśnie przyciągnęło do niej opinię publiczną. Później zdałem sobie sprawę, że Martin wybrał jej słabe punkty i wykorzystał je.

Sam wcześniej umówił się z nim na rozmowę, z której wyszedł pełen obaw i ostrzegał Dianę przed Bashirem. Nawet zadzwonił do niej w nocy i powiedział, że dziennikarz jest niebezpieczny.

Błagałem ją, żeby nie miała z nim nic wspólnego.

Hasnat i Diana spotkali się w sierpniu 1995 roku w Royal Brompton Hospital, największym szpitalu chorób serca i płuc w Wielkiej Brytanii, gdzie on wtedy pracował, a ona odwiedzała chorego przyjaciela. Ciemnookiego przystojny lekarz szybko ją zauroczył. W połowie września – mniej więcej w czasie wywiadu z Bashirem – zaczęli się spotykać. Ich dwuletni romans obejmował wiele potajemnych spotkań w jego mieszkaniu oraz w Pałacu Kensington, gdzie przedstawiła go nawet Harry’emu i Williamowi. Jednak niewielu innych ludzi spotkało Hasnata, ponieważ często przemykał się obok ochroniarzy, chowając się w bagażniku samochodu lokaja Diany. Była nim tak przejęta, że ​​spotkała nawet jego rodzinę w Pakistanie i rozważała przejście na islam.

Hasnat Khan

Hasnat Khan

Hasnat nie wytrzymywał jednak uwagi, jaka skupiała Diana. Powszechnie uważa się, że to on zakończył ich związek. Ojciec Khana, Abdul Rasheed Khan, mówi, że jego syn powiedział mu, że ta relacja nie będzie trwała długo.

Hasnat powiedział, „Gdybym ożenił się z Dianą, nasze małżeństwo nie trwałoby dłużej niż rok. Jesteśmy bardzo różni kulturowo. Ona jest z Wenus, a ja z Marsa. Gdyby to się kiedykolwiek wydarzyło, byłoby to jak małżeństwo z dwóch różnych planet” .

Bliska przyjaciółka Diany, Jemima Goldsmith, która była żoną pakistańskiego krykiecisty, mówi, że księżna nieustannie szukała jej rady:

Chciała wiedzieć, jak trudno było mi przystosować się do życia w Pakistanie. Za każdym razem dużo mnie wypytywała, gdy szła potajemnie spotkać się z rodziną [Hasnata], aby omówić możliwość zawarcia małżeństwa. Ale jego matka, Naheed Khan, nigdy by tego nie usankcjonowała. Poślubienie przez syna angielskiej dziewczyny, to najgorszy koszmar każdej konserwatywnej Pakistanki.

Ze wszystkich mężczyzn w życiu Diany, żaden nie zachowywał się z większą godnością i dyskrecją niż Hasnat. Podczas śledztwa w sprawie jej śmierci wrócił do Pakistanu, aby być jak najdalej od całej sprawy. Media podały, że uciekł, aby nie zostać wezwanym do składania zeznań, a on później wyznał, że to prawda.

Hasnat Khan: co teraz robi? Jak potoczyło się jego życie?

Prawdziwa miłość wymknęła się Hasnatowi z rąk. Obecnie pracuje on jako konsultant kardiochirurg w szpitalu w południowo-zachodnim Essex, niedaleko Londynu. W 2006 roku zawarł zaaranżowane małżeństwo z Hadią Sher Ali. Oboje pobrali się podczas wystawnej ceremonii w Pakistanie, ale zaledwie 18 miesięcy później było już po wszystkim, podobno dlatego, że widmo Diany rzuciło cień na ich małżeństwo.

W większości poświęcił się swojemu życiu zawodowemu i jest również zaangażowany w pracę humanitarną. W 2017 roku doniesiono, że zaręczył się ze znacznie młodszą kobietą, Somi Sohail. Towarzyszyła mu na balu w Londynie, zorganizowanym przez organizację charytatywną Chain of Hope, dla której był chirurgiem-wolontariuszem, ale nie jest jasne, czy nadal są razem.

W 2013 roku pisarka Vanity Fair Sarah Ellison napisała o dwuletnim związku Diany i Hasnata:

Kiedy się poznali, był młodszym chirurgiem, który pracował 90 godzin tygodniowo i chciał tylko spać po powrocie do domu. Diana rzuciła się w stronę normalności jego życia. Wędrowała po jego małym mieszkaniu, zmywała naczynia i składała pranie. Nie jeździł konno ani nie polował, ale lubił jazz i Guinnessa, więc on i Diana stali w kolejce, aby zobaczyć występy późną nocą, a ona nakładała wtedy czarną perukę. Uwielbiała go.

I najwyraźniej uwielbiał ją na tyle, by bronić jej po dziś dzień. Jemima mówi, że Diana szczerze pragnęła poślubić Hasnata i przyjąć jego kulturę.


Księżna Diana - diamentowa biżuteria

Księżna Diana - diamentowa biżuteria

Księżna Diana - biżuteria

Księżna Diana - biżuteria

Księżna Diana w biało-granatowym komplecie

Księżna Diana w biało-granatowym komplecie

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×