Szukaj

Dokumenty księcia Harry’ego skrywają ciekawe informacje. Jedna z nich budzi sporo wątpliwości

Książę Harry

Książę Harry

Książę Harry wyrzekł się nazwiska, jakie dziedziczą potomkowie królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Jakie dowody na jego posunięcie przedstawia tabloid?

Książę Harry wraz z żoną Meghan Markle na początku roku zszokowali cały świat decyzją o odejściu z rodziny królewskiej. Małżonkowie wydali oficjalne oświadczenie, w którym poinformowali, że rezygnują z bycia wysokimi rangą członkami monarchii i planują razem z synem, Archiem, opuścić Wielką Brytanię. Jak powiedzieli, tak zrobili – po ugodzie z królową Elżbietą II wyprowadzili się do Kanady, a tuż przed ogłoszeniem pandemii zdecydowali się na kolejną przeprowadzkę i zamieszkali w Los Angeles.

Mało tego, tabloid donosi, że Harry zrezygnował także z nazwiska, które przyjmują potomkowie królowej.

Czy książę Harry wyrzekł się nazwiska rodowego?

W ostatnim wydaniu Women’s Day tabloid uznał za dziwne, że kiedy książę Harry i Meghan Markle zarejestrowali swoją nową działalność charytatywną, w dokumentach nie było śladu nazwiska Mountbatten-Windsor, które przyjmują potomkowie królowej i księcia Filipa.

To był dziwny ruch, ale w zamyśle Harry’ego myślę, że to, co zostało zrobione, zostało zrobione celowo.

Książę nadal buduje własne życie poza rodziną królewską i dlatego właśnie nie używa już tego nazwiska. Nie jest to jednak wszystko takie oczywiste, a tabloidy po prostu chcą zbudować większy dramatyzm wokół Harry’ego. W rzeczywistości to wcale nie jest jego miano, więc jeśli się w tych dokumentach nie pojawiło, to wcale nie świadczy o tym, że Sussex się czegoś zrzekł czy pozbył. Oficjalne nazwisko rodziny królewskiej brzmi Windsor, ponieważ są oni z dynastii Windsor, więc starsi członkowie rodziny, tacy jak książę William i także jego brat, w rzeczywistości nie mają nazwisk w tradycyjnym tego słowa znaczeniu.

Pełne imię syna księcia Harry’ego i Meghan Markle to Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Część nazwy Mountbatten pochodzi od rodziny księcia Filipa. Ciocia Archiego, córka księcia Edwarda, nazywa się Lady Louise Mountbatten-Windsor. Ale oprócz tych dwojga dzieci i wnuków królowej Elżbiety żadne nie ma nazwiska Mountbatten-Windsor.

Jak to się ma do miana księcia Harry’ego? Pełne imię księcia Harry’ego to książę Henry Charles Albert David, książę Sussex. Nie ma oficjalnego nazwiska. W rzeczywistości nigdy w życiu nie używał nazwy Mountbatten-Windsor. Jego brat, książę William, podobnie, nie ma oficjalnego nazwiska, jego pełne imię to książę William Arthur Philip Louis, książę Cambridge. Ich ojciec, książę Karol, a także ich ciotki i wujowie oraz większość kuzynów są również nazywani po prostu swoimi tytułami.

Kiedy książę Harry dołączył do wojska w 2005 roku, nazywał się Oficer Kadet Walii, a później porucznik Walii. To nazwisko oczywiście pochodzi od tytułu jego ojca, księcia Walii. Podobnie jak książę Harry, książę Wilhelm odwiedzał porucznika Walii podczas służby wojskowej. Żaden z nich nigdy nie używał Mountbatten-Windsor.

Aby uzyskać dalsze dowody, że książę Harry nie używa tego imienia, obejrzyjmy akt urodzenia jego syna. W dokumencie ojciec wymieniony jest jako Jego Królewska Wysokość Henry Charles Albert, książę Sussex. Warto również zauważyć, że w rzeczywistości nie ma nazwiska. Matka Archiego jest wymieniona jako Rachel Meghan Jej Królewska Wysokość Księżna Sussex. Znów nie ma nazwiska.

Jak powstała plotka, że porzucił swoje nazwisko? Kiedy książę i księżna zarejestrowali swoją działalność charytatywną, Archewell, książę Harry użył imienia Prince Henry Charles Albert David, Duke of Sussex. To jest, jak już wyjaśniliśmy, jego pełne imię. Ponieważ nie użył Mountbatten-Windsor, tabloidy skorzystały z okazji, by wymyślić fałszywą historię, że porzuca swoje dziedzictwo, a sytuacja z nazwiskiem świetnie tego dowodzi.


Książę Harry i Meghan Markle publicznie pierwszy raz od czasu odejścia z rodziny królewskiej

Książę Harry i Meghan Markle publicznie pierwszy raz od czasu odejścia z rodziny królewskiej

Książę Harry ma nową fryzurę

Książę Harry ma nową fryzurę

Książę Harry ma nową fryzurę

Książę Harry ma nową fryzurę

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×