Brytyjczycy są wściekli! Po prawie 15 latach znika legendarny pomnik księżnej Diany! Kontrowersyjna decyzja rodziny królewskiej

Pomnik księżnej Diany

Pomnik księżnej Diany

Pomnik księżnej Diany i Dodiego Al-Fayeda zostanie usunięty z Harrodsa

Księżna Diana była jedną z najbardziej lubianych postaci na brytyjskim dworze. Skromna i nieśmiała, urocza niebieskooka blondynka, od razu podbiła serca Brytyjczyków wrodzoną skromnością, klasą i serdecznością. Do momentu śmierci, nawet po rozwodzie z księciem Karolem, który wstrząsnął opinią publiczną – Diana cieszyła się większym poparciem wśród Anglików niż sama królowa Elżbieta II, czego do dziś nie powtórzył nikt inny w rodzinie Windsorów.

Tragiczna śmierć księżnej Diany zszokowała wszystkich. Przypomnijmy, że królowa ludzkich serc, razem ze swoim ówczesnym partnerem, arabskim biznesmenem Dodim Al-Fayedem, zginęła w 1997 roku w wypadku samochodowym w Paryżu, uciekając przed ścigającymi ich paparazzi.

Mohammed Al-Fayed, ojciec Dodiego, uczcił pamięć zakochanych w piękny sposób. 1 sierpnia 2005 roku słynny egipski miliarder postawił w Harrodsie monumentalny, złoty pomnik autorstwa Billa Mitchella. Rzeźbę przedstawiającą tańczących Dianę i Dodiego opatrzono napisem Niewinnym ofiarom, który podobno miał sugerować, że do tragicznego wypadku w stolicy Francji przyczynił się książę Szkocji, Filip. Od tego momentu rodzina królewska stwierdziła, że nie będzie patronem londyńskiego domu handlowego.

Od kiedy Harrods został w maju 2010 roku sprzedany katarskiej rodzinie królewskiej za 1,5 mld funtów, powróciły spekulacje o przywróceniu patronatu brytyjskiej monarchini dla symbolu Londynu. Wszystko sprzyja ku spełnieniu oczekiwań właścicieli, bowiem imponujący pomnik Diany i Dodiego zostanie lada dzień usunięty i oddany Al-Fayedowi.

Książę William i książę Harry zamówili właśnie własne upamiętnienie Diany do pałacu Kensington, nie ma potrzeby, żeby statua stała nadal w sklepie – powiedział rzecznik Harrodsa, Michael Ward.

Większość Brytyjczyków jest oburzona zachowaniem właścicieli słynnego domu handlowego. W internecie można znaleźć mnóstwo obraźliwych komentarzy skierowanych pod adresem obu rodzin królewskich – katarskiej i brytyjskiej. Część wielbicieli księżnej Diany dopatruje się nawet spisku, niektórzy twierdzą z kolei, że jest to zwykły biznes pomiędzy obiema dynastiami.

Zobacz: Jak księżna Diana wyglądałaby dzisiaj? To zdjęcie podbija internet

Zobacz: Bratanica księżnej Diany wygląda jak milion dolarów! Wyrosła na zmysłową modelkę! Będziecie oczarowani jej urodą!

Zobacz: Kucharz księżnej Diany zdradził sekret jej szczupłej sylwetki! Co jadła? Jak odżywiała Williama i Harry’ego?

Zobacz: Grób księżnej Diany jest pusty! Jej brat ujawnił szokujące fakty na temat miejsca pochówku


Harrods - pomnik księżnej Diany i Dodiego Al-Fayeda zostane usunięty po 20 latach

Harrods - pomnik księżnej Diany i Dodiego Al-Fayeda zostane usunięty po 20 latach

Harrods - pomnik księżnej Diany i Dodiego Al-Fayeda zostane usunięty po 20 latach

Harrods - pomnik księżnej Diany i Dodiego Al-Fayeda zostane usunięty po 20 latach

Mohammed Al Fayed na tle pomnika Diany i Dodiego

Mohammed Al Fayed na tle pomnika Diany i Dodiego

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×