Szukaj
Szukaj
Dziś sobota, 21.04.2018

Szczere wyznanie Hanny Lis: „Nigdy nie skorzystałabym z prawa do dokonania aborcji” [WIDEO]Hanna Lis sprzeciwia się zaostrzeniu prawa aborcyjnego?

Od jakiegoś czasu wiele się mówi w Polsce o prawach kobiet. W szczególności w kontekście prawa do dokonania aborcji. Ostatni protest kobiet, który miał miejsce 8 marca jasno pokazuje, że Polakom nie jest obojętny los pań.

Jedną z gwiazd, które poparły inicjatywę kobiet tego dnia była dziennikarka Hanna Lis. Zapytaliśmy ją w związku z tym, czy czuje się w dzisiejszych czasach wolną kobietą.

Czuję się wolną kobietą, ale też mam świadomość tego, że ta moja wolność, wolność moich córek i milionów polskich kobiet gdzieś tam coraz bardziej stoi pod znakiem zapytania, bo jednak w Sejmie wciąż leży gotówy do odczytania, do dyskusji i głosowania szalenie restrykcyjny projekt całkowicie zakazujący aborcji. Nawet w przypadkach tak drastycznych, gdy ciąża jest efektem gwałtu. Mam dwie fantastyczne córki i sama osobiście nigdy nie skorzystałabym z prawa do dokonania aborcji, ale to są moje przekonania i też nigdy w życiu nie uzurpowałabym sobie prawa, żeby o innej kobiecie decydować, więc zostawmy to tak, jak jest, zostawmy ten kompromis aborcyjny, który tak czy inaczej powoduje, że prawo dotyczące aborcji jest w Polsce zdecydowanie bardziej surowe niż w innych krajach europejskich – powiedziała nam

Aż trudno się nie zgodzić z Hanną. Po czyjej stronie stoicie?

Zobacz także: Dlaczego Hanna Lis pojechała na wakacje z Łukaszem Jemiołem, a nie z mężem i dziećmi? [Wideo]

Hanna Lis - TVN Style wiosna 2017

Hanna Lis – TVN Style wiosna 2017

Czy kobiety w Polsce powinny mieć prawo do aborcji?Komentarzy: 1


Gość . | 18 marca 2017, 17:37

Pani Hania podpisuje się PIS bo jest u normalnych widzów skreślony.Nie ma nawet kościelnego ślubu.


Dodaj komentarz
×