Szukaj

MOCNE! Ostra reakcja gwiazd na decyzję rządu odnośnie projektu ustawy o przemocy domowej szokuje!

gwiazdy ustawa o przemocy w rodzinie

Gwiazdy krytykują rząd za projekt ustawy dotyczącej przemocy w rodzinie

Maja Ostaszewska udostępniła ostry post na temat nowego projektu ustawy o przemocy w rodzinie. Aktorka ostro krytykowała rząd. Dołączyły do niej inne gwiazdy. Co je tak wzburzyło? Zobaczcie mocne oświadczenie!

Maja Ostaszewska od lat udziela się nie tylko charytatywnie, ale również społecznie. Aktorka bierze udział w wielu akcjach, nic więc dziwnego, że nie mogła „siedzieć cicho”, gdy w mediach rozpętała się burza wokół ustawy o przemocy w rodzinie. Nowelizacja zaproponowana przez rząd zakładała, że jednorazowy akt przemocy wobec domowej nie kwalifikowałby się jako przestępstwo. Innymi słowy – dawała przyzwolenie na katowanie kobiet i dzieci bez ryzyka poniesienia odpowiedzialności.

Ostaszewska, oburzona podobnym pomysłem, udostępniła mocne zdjęcie i wpis na swoim profilu:

Sam pomysł uznania, że jednorazowy atak nie jest przemocą przeraża. Takie podejście cofa nas w świadomości tego, czym jest przemoc domowa. Agresja, na którą nigdy nie może być zgody, bez żadnej taryfy ulgowej. Musimy reagować, musimy wspierać ofiary. Jako ambasadorka brałam udział w dwóch kampaniach przeciwko przemocy wobec kobiet @kocham.szanuje i #16dniprzeciwprzemocy przy tej okazji sporo dowiedziałam się o skali tego zjawiska w naszym kraju, o braku faktycznego wsparcia ze strony państwa dla organizacji przeciwdziałających przemocy i wspierających ofiary. Musimy bardzo uważnie przyglądać się temu co dalej będzie działo się z projektem ustawy. #solidarnośćnasząbronią
#niedlaprzemocy

Post Mai na Instagramie polubili między innymi Ania WyszkoniMichał Piróg, Weronika RosatiBeata SadowskaSonia Bohosiewicz czy Odeta MoroMaciej ZakościelnyKatarzyna Skrzynecka. Gwiazd bez wątpienia będzie przybywać.

Myślicie, że zostaną wysłuchani i rząd się opamięta?

Wstrząsający list księżnej Diany. Napisała o problemach w małżeństwie, przemocy fizycznej i niskiej samoocenie

Przemoc w programie Magdaleny Ogórek! Wszystko zarejestrowały kamery [WIDEO]

Aleksandra Popławska pierwszy raz wyjawiła swoje mroczne sekrety z dzieciństwa! Otwarcie opowiada o alkoholu, przemocy w rodzinie i samobójstwie ojca!


Gwiazdy krytykują projekt ustawy o przemocy w rodzinie

Gwiazdy krytykują projekt ustawy o przemocy w rodzinie

Maja Ostaszewska broni karpi w social mediach

v

Maja Ostaszewska w bluzie Łukasza Jemioła

Maja Ostaszewska w bluzie Łukasza Jemioła

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×