Szukaj

Gwiazdy z wizytą u dzieci w warszawskim Oratorium: Julia Skrodzka, Paweł Tur, siostry Szczepańskie

Gwiazdy z wizytą w Oratorium Jana Bosko w Warszawie

Gwiazdy z wizytą w Oratorium Jana Bosko w Warszawie

Warszawskie Oratorium Jana Bosko, które znajduje się na Pradze, odwiedziły ostatnio gwiazdy. To miejsce, w którym dzieci z najuboższych rodzin mogą spędzać swój wolny czas. Nie zabrakło wspólnych zabaw i muzykowania. Zobaczcie, jak wyglądał ten dzień.

Większość gwiazd znana jest z tego, że swoja popularność stara się wykorzystywać także w słusznej sprawie. Znani i lubiani niejednokrotnie angażują się w różnego rodzaju akcje społeczne, czy zachęcają do charytatywnych zbiórek. Wiele osób z pierwszych stron gazet jest związanych z różnymi organizacjami, które niosą pomoc najuboższym i tym, którzy w jakiś sposób potrzebują wsparcia w funkcjonowaniu. Nie są obojętni również na los osób chorych, a zwłaszcza tych, które potrzebują ogromnych sum pieniędzy, by móc zawalczyć o zdrowie swoje lub członków najbliższej rodziny. Nie przechodzą obojętnie zwłaszcza wobec dzieci.

W Oratorium Świętego Jana Bosko w Warszawie, które prowadzi ksiądz Sławek, swój wolny czas spędzają dzieci z rodzin patologicznych i ubogich. Mali mieszkańcy Pragi, chociaż na chwilę mogą zapomnieć tam o otaczających ich problemach. Starsi wolontariusze chętnie pomagają im podczas odrabiania lekcji i pomagają w przyswojeniu najtrudniejszego materiału. Nie brakuje tutaj też czasu na wspólną zabawę, a przede wszystkim rozmowę i modlitwę. Dzieci mają komu zwierzyć się ze swoich problemów i otrzymać pomoc. Mogą także zawsze liczyć na ciepły posiłek. Ksiądz Sławek stara się także zapewnić im liczne atrakcje. Ostatnio w Oratorium pojawiły się gwiazdy muzyki i telewizji.

Gwiazdy w Oratorium Świętego Jana Bosko w Warszawie

W Oratorium prowadzonym przez księdza Sławka zjawiła się cała plejada gwiazd. Razem z dziećmi bawił się wokalista Paweł Tur, który zabrał ze sobą gitarę i zachęcił najmłodszych do zabawy przy muzyce. Niedawno wybrana Miss Warszawy Natalia Rogulska przybyła w swojej koronie i chętnie pozowała do zdjęć. Na Pradze pojawiła się także uczestniczka programu Hotel Paradise Julia Skrodzka, która rozdała wszystkim dzieciom piłki i gry planszowe podarowane przez fundację Masz szansę.

W czasie pandemii dzieci nasze nie mają łatwego życia. W swoich domach nie zawsze mogą doświadczyć  szczęścia, wiec tutaj mogą zaznać trochę radości i odprężenia. Mogą się pobawić, odrobić lekcje i odmówić krótką modlitwę. Natomiast obecność  znanych ludzi dla nich jest dużym przeżyciem emocjonalnym i zarazem nowym doświadczeniem. Są szczęśliwe, że ktoś chce im poświecić swój czas i zainteresowanie. To dla nich wielkie święto – opowiada ksiądz Sławek.

Oratorium odwiedziły także siostry Szczepańskie, które chętnie włączyły się do zabawy. Nie zabrakło także przedstawicieli władz. Dzieci odwiedziła Anna Auksel, która jest radną miasta Warszawy. Opowiedziała o akcji #bezlaniawody. Na dzieci czekał także konkurs z nagrodami.

Miejmy nadzieję, że to nie jedyna tak wspaniała akcja, w którą z ochotą włączyły się gwiazdy. Zdjęcia z tego wydarzenia możecie zobaczyć w naszej galerii.

 


Paweł Tur w Oratorium Jana Bosko w Warszawie

Paweł Tur w Oratorium Jana Bosko w Warszawie

Gwiazdy w Oratorium Jana Bosko w Warszawie

Gwiazdy w Oratorium Jana Bosko w Warszawie

Gwiazdy w Oratorium Jana Bosko w Warszawie

Gwiazdy w Oratorium Jana Bosko w Warszawie

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×