Szukaj

Fronczewski, Holland i Tym po raz pierwszy we wspólnej kampanii… z Piotrem Kędzierskim i Wieniem – tak gwiazdy wspierają swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego [WIDEO]

Wybory do Parlamentu Europejskiego zbliżają się wielkimi krokami. Już 26 maja w całej Polsce wybierać będziemy przedstawicieli, którzy interesy naszego kraju reprezentować będą w Brukseli. Do głosowania namawiają gwiazdy. Najciekawsze kampanie z ich udziałem to ta Michała Wawrykiewicza i Kamili Gasiuk-Pihowicz, której spot wyreżyserowała Joanna Kos-Krauze
Gwiazdy - wybory do Parlamentu Europejskiego

Gwiazdy - wybory do Parlamentu Europejskiego

Gwiazdy wiedzą, że głosowanie w wyborach to nasz obowiązek. Właśnie dlatego jesienią tak licznie pojawiały się przy urnach w wyborach samorządowych i do głosowania tego zachęcały swoich obserwujących. Wiele wskazuje na to, że 26 maja będzie podobnie. Wśród kandydatów są bowiem osoby, które przekonały znane osoby i dziś to one nawołują mieszkańców danego terenu do wybrania właśnie tego kandydata.

Piotr Fronczewski, Zbigniew Zamachowski, Agnieszka Holland, Stanisław Tym, Adam Ferency, Magda Schejbal, Piotr Zelt, Piotr Kedzierski i Wienio żałują, że nie są z Wielkopolski.

Gdyby byli, z pewnością oddali by głos na Michała Wawrykiewicza, adwokata, współtwórcę inicjatywy #Wolnesady, która od 2017 roku towarzyszy tysiącom Polaków, protestujących przeciwko łamaniu demokracji. To właśnie dla tego kandydata wspomniane gwiazdy połączyły siły i wzięły udział w kampanii zachęcając innych Polaków do oddania głosów.

 

Michał Wawrykiewicz – kim jest? 

Dlaczego ich zdaniem to najlepszy kandydat? Bo posiada odpowiednie wykształcenie. Jest adwokatem z blisko dwudziestoletnią praktyką prawniczą w procesach sądowych i postępowaniach administracyjnych.

W lipcu 2017 roku, mężczyzna wraz z Marią Ejchart-Dubois, Sylwią Gregorczyk-Abram i Pauliną Kieszkowską-Knapik, założyli inicjatywę #Wolne Sądy. W ten sposób sprawniej działano w obronie praworządności. Do dziś nagrali ponad 400 filmów oraz relacji live – często przed kamerę zapraszając profesorów prawa, sędziów, znanych aktorów, dziennikarzy, sportowców.

Obecnie Michał Wawrykiewicz niemal cały czas poświęca na działania w obronie praworządności. Nieliczne chwile na oddech znajduje uprawiając z synami sport, lub spacerując z suczką Wetą (dostała imię od demonstracyjnego hasła z 2017 roku: „chcemy weta!”).

Kamila Gasiuk-Pihowicz wspierana przez środowiska artystyczne

W Warszawie przez środowisko artystyczne popierana jest Kamila Gasiuk-Pihowicz. Świadczyć o tym może fakt, że to właśnie specjalnie dla niej spot wyborczy wyreżyserowała Joanna Kos-Krauze.

Gasiuk dobrze znana jest fanom sejmowych potyczek słownych. Posłanka która niemal od momentu, w którym przekroczyła próg Sejmu, stawia niewygodne pytana partii rządzącej. Dlaczego to robi?

Wiesz dlaczego? Bo mi zależy. Bo zawsze nazywam sprawy po imieniu.  Bo jestem prawniczką. I prawo to dla mnie coś więcej niż zbiór przepisów. Bo jestem kobietą i matką, i wiem co to zmęczenie i troska o przyszłość naszych dzieci – wyjaśnia w spocie wyborczym.

Zdecydujecie się na udział w tegorocznych wyborach?

 

Zobacz: Katarzyna Bosacka z mężem i z czwórką dzieci pozują na plakacie wyborczym! Prawdziwa polska rodzinka!

Zobacz: Dominika Figurska z listy PiS-u startuje do Parlamentu Europejskiego! Jej kampania doprowadziła internautów do szaleńczej złości!

Zobacz: Magdalena Adamowicz szykuje się do startu w wyborach parlamentarnych? Nowe doniesienia w sprawie


Kamila Gasiuk-Pihowicz - kandydatka do Parlamentu Europejskiego

Kamila Gasiuk-Pihowicz - kandydatka do Parlamentu Europejskiego

Kamila Gasiuk-Pihowicz - wybory do Parlamentu Europejskiego

Kamila Gasiuk-Pihowicz - wybory do Parlamentu Europejskiego

Michał Wawrykiewicz - kandydat do Parlamentu Europejskiego

Michał Wawrykiewicz - kandydat do Parlamentu Europejskiego

×