Gwiazdy wspominają Wojciecha Młynarskiego. Artur Barciś, Irena Santor, Kora, Jerzy Połomski: „Łudziliśmy się, że będzie żył wiecznie”

Gwiazdy wspominają Wojciecha Młynarskiego

Gwiazdy wspominają Wojciecha Młynarskiego

Gwiazdy wspominają Wojciecha Młynarskiego

W środę wieczorem zmarł Wojciech Młynarski. O czym na swoim Facebooku poinformowała jedna z jego córek, Paulina. Artysta odszedł w wieku 76 lat. Współtworzył polską kulturę. Dla wielu był wzorem do naśladowania.

Od dwóch dni znani i lubiani za pośrednictwem social media żegnają mistrza.

Wiedzieliśmy, że chorował śmiertelnie, ale wszyscy łudziliśmy się, że będzie żył wiecznie i mimo to jeszcze szybko nie nadejdzie jego czas.W końcu miał tu misję by prowokować i być natchnieniem dla młodych ludzi. Ci podwyższali sobie poprzeczkę by zaimponować Wojtkowi, a teraz nie mają już tego bata nad sobą. Kto będzie teraz mentorem? Wojciech był mi bardzo bliski. Traktowałam go rodzinnie. Jest mi bardzo ciężko, bo umarł ktoś bardzo dla mnie wyjątkowy. Ktoś kogo chcesz przytulić, chociaż Wojtek tego nie lubi – powiedziała Irena Santor dla Faktu.

Jest cała masa ludzi którzy wykonują jego utwory, wielu artystów to robi, ja też się do nich zaliczam. Dla każdego z nas Wojciech Młynarski był kimś bliskim, kimś kto w sposób poetycki, sposób artystyczny wyrażał nasze myśli i to od wielu wielu lat, również teraz – wyznał Artur Barciś.

Co o zmarłym artyście powiedziała Kora?

Tacy ludzie jak Wojciech Młynarski są nie do przecenienia. Byłam małą dziewczynką, kiedy on był już bardzo znany. Mimo że dzieli nas 10 lat, to wtedy wydawało mi się, że to niebo a ziemia i patrzyłam na niego z wielkim podziwem jak na kogoś kto jest już bardzo dojrzały i w kim się można podkochiwać. Teraz tej różnicy wieku między nami już nie było widać. Był bardzo przystojnym, pięknym, dowcipnym i seksownym artystą. Podkochiwałam się w nim tak jak i wiele moich koleżanek. Tacy ludzie jak on byli w PRL jak oddech świeżego powietrza. Dzięki niemu można było przeżyć w tym smutnym i szarym czasie i się nie zabić.

Wojciecha Młynarskiego podziwiał również Jerzy Połomski.

Dla mnie to była wyjątkowa osobowość, mistrz. Był bardzo płodny, efektowny i skuteczny. Bardzo mi zawsze imponował piórem i wiedziałem, że jego teksty są ponadczasowe. To wartość bezdyskusyjna, można prawić komplementy, ale co to da? Był pełen energii i mądrości życiowej. No i zawsze był correct. Nigdy nie widziałem, by bawił się w jakieś dziwne rzeczy, jakie zdarzają się wielkim osobowościom. On zawsze znał miarę w tych sprawach.

Zobacz także: Gwiazdy, dziennikarze i politycy żegnają Wojciecha Młynarskiego. Tomasz Lis, Michał Żebrowski, Edyta Górniak, Andrzej Duda

Artur Barciś data urodzenia, wiek

Artur Barciś wspomina Wojciecha Młynarskiego

Wojciech Młynarski, benefis Danuty Błażejczyk, fot. AKPA

Gwiazdy wspominają Wojciecha Młynarskiego


Wojciech Młynarski śmierć

Wojciech Młynarski śmierć

Dzieci Wojciecha Młynarskiego

Dzieci Wojciecha Młynarskiego

Krystyna Janda żegna Wojciecha Młynarskiego

Krystyna Janda żegna Wojciecha Młynarskiego

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×