Szukaj

Plejada gwiazd wspiera Czarny Protest: Anja Rubik, Agnieszka Szulim, Zuzanna Bijoch, Adam Nergal Darski, Hanna Lis, Maciej Zakościelny, Karolina Malinowska i inni…

Czarny prostest - gwiazdy

Czarny prostest - gwiazdy

Gwiazdy popierają „Czarny protest”

Dziś internetem zawładnął hasztag #czarnyprotest. A wszystko dlatego, że w Sejmie odbędzie się debata na temat dwóch skrajnych projektów obywatelskich na temat aborcji. Komitet Ratujmy Kobiety postanowił zmobilizować społeczeństwo, by każda z kobiet mogła sama decydować o losie swoim i swojego dziecka.

Do akcji włączyły się również gwiazdy: Anja Rubik, Agnieszka Szulim, Zuzanna Bijoch, Adam Nergal Darski, Hanna Lis, Maciej Zakościelny, Krzysztof Gojdź, Oliwier Janiak, Karolina Malinowska i inni…  Nie tylko panie, ale jak widać w tym gronie znaleźli się również panowie. To dobrze, że można liczyć na ich wsparcie. Internet i Facebook zalała fala czarno-białych zdjęć wykonana na różne sposoby. Na przykład Anja Rubik wstawiła fotkę z krzyżykiem na ustach, Hanna Lis z kartką, na której napisana jest nazwa akcji, a Agnieszka Szulim przysłania twarz czarnym golfem.

To wszystko nie spodobało się Karolinie Korwin Piotrkowskiej. Na swoim Facebooku wyśmiała wszystkich, którzy w ten sposób chcą coś zmienić i walczy o swoje prawa.

Otóż nie zrobię sobie selfika w czerni, żeby zbierać lajki i czuć się dobrze. Jako ktoś, kto podpisał projekt ustawy obywatelskiej liberalizujący prawo aborcyjne, jako ktoś, kto zetknął się osobiście z polsko-katolickim ginekologicznym betonem i jako ktoś, kto był pod Sejmem i widział, mocno zdziwiony, stanowczo zbyt mało kobiet na podobno tak ważnej dla nich manifestacji (może inne siedziały na fejsie, nie wiem), mam dziką ochotę powiedzieć NIE selfikom w czerni – napisała dziennikarka na Facebooku

Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie, kto wspiera kobiety.

Zobacz także: To wideo z protestu przed Sejmem jest hitem Internetu! Polacy domagają się… To nie jest żart!

Maciej Zakościelny popiera "Czarny protest"

Maciej Zakościelny popiera „Czarny protest”

Anja Rubik popiera "Czarny protest"

Anja Rubik popiera „Czarny protest”


Czy kobiety w Polsce powinny mieć prawo do aborcji?

×