Szukaj

Gwiazdy w akcji wspierającej badania piersi: Joanna Przetakiewicz, Kinga Rusin, Ewa Drzyzga, Qczaj

Kinga Rusin i Qczaj

Kinga Rusin i Qczaj

Joanna Przetakiewicz, Kinga Rusin, Ewa Drzyzga i wiele innych znanych osób wsparło swoimi wizerunkami akcję badania piersi. Profilaktyka jest bardzo ważna, co starają się uświadomić gwiazdy. Zobaczcie.

Joanna Przetakiewicz, Kinga Rusin, Ewa Drzyzga, Qczaj i wiele innych wsparły swoimi nazwiskami i wizerunkami akcję profilaktyki w diagnozowaniu nowotworów piersi. Im wcześniej wykryta zostanie choroba, tym większa szansa na całkowite wyleczenie. To bardzo ważne działanie, co starają się uświadomić gwiazdy.

Zobacz: Kinga Rusin skrytykowana za stylizację. Szybko i dosadnie ripostuje

Gwiazdy – akcja Dotykam, wygrywam

Gwiazdy dobrze zdają sobie sprawę, jak ważne są badania profilaktyczne jeśli chodzi o późniejsze leczenie i zapobieganie chorobom nowotworowym piersi. Obie umieściły zdjęcia – manifesty, że wspierają akcję Dotykam, wygrywam. Przypominamy, ze październik już za pasem, a to miesiąc profilaktyki raka piersi właśnie.

Kochane moje !  Łączymy się dziś ze wszystkimi POLKAMI na świecie. Dbajmy o siebie. Dbajmy o zdrowie. Badajmy się. WSZYSTKIE! #dołączdonas i wrzuć swoje zdjęcie z hashatagiem #badampiersi – napisała Joanna Przetakiewicz.

Zobacz: Co się dzieje z Pawłem Królikowskim? Żona aktora przerwała milczenie i opowiedziała o jego walce z chorobą. Jest po ciężkiej operacji

A Ty? Świetna i bardzo potrzebna akcja! Brawo i [email protected]ewa_drzyzga#dołączdonas#badampiersi#mammografia#zbadajpiersi#razemwsłusznejsprawie – wtóruje jej Kinga Rusin.

Wtóruje im Ewa Drzyzga:

Ja też i cytologia obowiązkowo raz w roku!

Wielkie brawa dla gwiazd. Trzeba uświadamiać, jak ważne jest leczenie we wczesnym stadium choroby. Profilaktyka, to najlepsze lekarstwo.

Mammografia – co to za badanie?

Mammografia to rentgenowskie badanie piersi, które jest obecnie najlepszym sposobem wykrywania raka piersi w jego wczesnym stadium rozwoju. Pozwala rozpoznać wczesne zmiany, jak również te, które nie dają się wyczuć podczas badania palpacyjnego, wielkości 2-3 mm. Ucisk stosowany w czasie mammografii nie uszkadza piersi; jest konieczny w celu uzyskania zdjęć wysokiej jakości, a ponadto pozwala na obniżenie dawki promieniowania rentgenowskiego. Mammografia pozwala wcześnie wykrywać 90-95 % zmian nowotworowych, a we wczesnej fazie rozwoju każdy nowotwór może być całkowicie uleczalny. (Źródło: Polska Unia Onkologii)

Zobacz: Beata Kozidrak o swojej walce z chorobą: „Organizm nie wytrzymał”. Jak czuje się obecnie? [WIDEO]


Joanna Przetakiewicz - profilaktyka badania piersi

Joanna Przetakiewicz - profilaktyka badania piersi

Kinga Rusin - akcja Badam piersi

Kinga Rusin - akcja Badam piersi

Daria Widawska - profilaktyka raka

scena z: Daria Widawska, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×