10 gwiazd, które były bardzo bogate i z dnia na dzień straciły wszystko. Niektóre posunięcia finansowe wołają o pomstę do nieba

Gwiazdy, które zbankrutowały

Gwiazdy, które zbankrutowały

Mawia się, że pieniądze rzecz nabyta - raz są, a raz ich nie ma. O tym, jak prawdziwy jest przekaz tego powiedzenia, przekonały się gwiazdy, które z dnia na dzień zostały bankrutami. Zobacz, kto stracił cały swój majątek.

Niektóre gwiazdy zarabiają miliony, jednak i one muszą trzymać rękę na pulsie. Wystarczy jedna nieprzemyślana decyzja lub inwestycja, by ich fortuny zaczęły topnieć w oczach. Kilka z nich przekonało się o tym na własnej skórze. Zobacz, co doprowadziło je do bankructwa.

Nicolas Cage zbankrutował przez gadżety kolekcjonerskie

Nicolas Cage, a właściwie Nicolas Kim Coppola jest znanym amerykańskim aktorem, producentem i reżyserem filmowym. Na szklanym ekranie zadebiutował w 1981 roku rolą w filmie Best of Times. Później jego kariera ruszyła z kopyta. W szczytowym momencie swojej popularności był jednym z najlepiej opłacanych aktorów Hollywood.

Aktor potrafił zarobić w ciągu roku nawet 40 milionów złotych, jednak szybko wydawał te pieniądze. Nicolas nie miał umiaru i wykładał kolosalne sumy na gadżety kolekcjonerskie. Po latach okazało się, że zapłacił około 150 milionów dolarów m.in. na czaszkę dinozaura czy pierwszy numer komiksu o Supermanie. Ta ostatnia pozycja wcale nas nie dziwi. Gwiazdor od najmłodszych lat był wielkim fanem komiksów Marvela – nazwisko przyjął od superbohatera Luke’a Cage’a.

Nicolas Cage kończy karierę

Nicolas Cage kończy karierę

Michael Jackson – po jego śmierci okazało się, że ma ogromne długi

Śmierć Michaela Jacksona była wielkim ciosem dla jego fanów na całym świecie. Nikt jednak nie spodziewał się, że muzyk jest bankrutem. Krótko po tym, jak odszedł, na jaw wyszło, że ma ogromne długi. Za życia nie oszczędzał na niczym i wiódł prawdziwie królewskie życie. Za samo utrzymanie Neverland płacił około 10 milionów dolarów, a to dopiero początek jego wydatków. Jackson był właścicielem 75 aut, a gdy ktoś zapraszał go na przyjęcie, wręczał gospodarzom bardzo drogie prezenty. Co miesiąc wydawał ok. 25 tysięcy dolarów na tzw. potrzeby medyczne. W 2009 roku oszacowano, że ma około 400-500 milionów dolarów długu.

Michael Jackson - Grammy 1993, najgłośniejsze kreacje wszech czasów

Michael Jackson – Grammy 1993, najgłośniejsze kreacje wszech czasów

Mike Tyson – zbankrutował przez wystawne życie

Mike Tyson, a właściwie Michael Gerald Tyson jest najpopularniejszym bokserem na całym świecie. Jest dwukrotnym mistrzem świata wszechwag zawodowców. W szczytowym momencie za jedną walkę zgarniał ok. 30 milionów dolarów.

Tyson przez lata zgromadził majątek o wartości ok. 300 milionów dolarów, jednak niedługo nacieszył się bogactwem. Wiódł bardzo wystawne życie, które w 2003 roku zaprowadziło go niemalże na dno. To właśnie wtedy ogłosił bankructwo. Przed tym jednak kupił złoty łańcuszek wysadzany diamentami, za który zapłacił ok. 174 tysiące dolarów oraz dwa tygrysy. Jak ustaliły zagraniczne tabloidy w najgorszym momencie Mike miał 23 miliony dolarów długu.

Mike Tyson ośmieszył Powstanie Warszawskie?

Mike Tyson ośmieszył Powstanie Warszawskie?

Pamela Anderson nie umiała zarządzać finansami

Pamela Anderson jest aktorką, która zasłynęła głównie dzięki roli C.J. Parker w serialu Słoneczny patrol. Mimo że mogła odnieść duży sukces w show-biznesie, obecnie żyje na granicy ubóstwa. Gwiazda przez nieumiejętne zarządzanie finansami narobiła sobie długów.

Pamela Anderson, syn Brandon Lee

Pamela Anderson, syn Brandon Lee

Donald Trump ogłaszał bankructwo czterokrotnie

Donald Trump nie zawsze był majętny. Po raz pierwszy ogłosił bankructwo w 1991 roku. Mimo że jego finanse nieco się polepszyły, rok później ponownie znalazł się w tym położeniu. Podobnie było w 2004 i 2009 roku. Przedsiębiorca nigdy nie ogłosił tego jako osoba prywatna.

Donald Trump zmienił fryzurę

Donald Trump zmienił fryzurę

Ralph Lauren musiał zacisnąć pasa

Ralph Lauren jest jednym z najpopularniejszych projektantów mody na świecie. Choć jego marka jest dostępna na rynku od wielu lat, to i jego dotknęły skutki recesji. Nie chcąc tracić klientów, zajął się sprzedażą ubrań tańszych marek, co bardzo odbiło się na jego finansach. Jak donoszą zagraniczne media, w tamtym czasie Ralph mógł stracić nawet 1.7 miliarda dolarów. To olbrzymia suma, zważywszy na to, że obecnie jego majątek wyceniany jest na około 6 miliardów dolarów.

Ralph Lauren

Ralph Lauren

Rihanna zbankrutowała będąc u szczytu popularności

Rihanna, a właściwie Robyn Rihanna Fenty jest znaną na całym świecie barbadoską piosenkarką pop i R&B. Wokalistka w krótkim czasie znalazła się na szczycie światowych list przebojów, jednak to nie uchroniło ją przed bankructwem. Będąc u szczytu popularności, okazało się, że ma horrendalne długi. W jednym z wywiadów przyznała, że wszystkiemu winien jest jej doradca, który miał dokonywać inwestycji. Sprawa znalazła swój finał w sądzie. Wokalistka domagała się od nieuczciwego pracownika zwrotu 9 milionów dolarów.

Rihanna na planie nowego teledysku

Rihanna na planie nowego teledysku

50 Cent miał 32 miliony dolarów długu

50 Cent, a właściwie Curtis James Jackson III jest znanym amerykańskim raperem i aktorem. W 1996 roku rozpoczął karierę muzyczną, a rok później był na językach całego świata. Największą popularność przyniósł mu album Get Rich or Die Tryin' z 2003 roku.

Muzyk w tamtych czasach zarabiał fortunę, którą wydawał na wygodne życie. Jak twierdził, w pewnym momencie zapomniał o konieczności płacenia podatków. Po kilku latach otrzymał pismo z Urzędu Skarbowego, z którego wynikało, że ma 32 miliony dolarów długu.

50 Centr uderzył fankę

50 Centr uderzył fankę

Grażyna Szapołowska straciła kilka milionów złotych

Grażyna Szapołowska w przeszłości odnosiła duże sukcesy, które zapewniły jej finansową stabilizację. Gwiazda postanowiła zainwestować zarobione pieniądze w branżę kosmetyczną. Stworzyła markę SZA, która w swojej ofercie miała luksusowe kremy. W krótkim czasie okazało się, że proponowane ceny są zbyt wygórowane. Szapołowska nim zdążyła odnieść sukces, musiała ogłosić bankructwo, ponieważ straciła blisko 4 miliony złotych.

Grażyna Szapołowska – wiosenna ramówka TVP 2020

Grażyna Szapołowska – wiosenna ramówka TVP 2020

Michał Wiśniewski stracił kilkadziesiąt milionów złotych

Michał Wiśniewski szybko przyzwyczaił się do życia na wysokim poziomie. Zarobione pieniądze wydawał na przyjemności lub inwestował, m.in. w nieruchomości. Będąc u szczytu popularności, kupił apartament na wyspie Phuket w Tajlandii. Niedługo po tym wpadł w długi. W 2019 roku muzyk zdradził, że stracił ok. 35 milionów złotych.

Michał Wiśniewski - Gwiazda

Michał Wiśniewski – Gwiazda

Jak widać, los bywa przekorny.


Nicolas Cage kończy karierę

Nicolas Cage kończy karierę

Michael Jackson - Grammy 1993, najgłośniejsze kreacje wszech czasów

Michael Jackson - Grammy 1993, najgłośniejsze kreacje wszech czasów

Mike Tyson ośmieszył Powstanie Warszawskie?

Mike Tyson ośmieszył Powstanie Warszawskie?

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×