Samotne matki bywają również wśród gwiazd. Im udało się połączyć karierę z wychowywaniem dziecka

Gwiazdy, które są samotnymi matkami

Gwiazdy, które są samotnymi matkami

Samotne wychowywanie dziecka nie należy do najprostszych zadań. One na każdym kroku udowadniają, że przy dobrej organizacji można odnosić sukcesy zawodowe, a przy tym być świetną mamą.

Bycie mamą dla wielu pań jest jednym z najpiękniejszych momentów w życiu. Los jednak bywa przewrotny, a w obecnych czasach coraz częściej obserwuje się wzrost liczby par, które decydują się na rozstanie. Szacuje się, że w 2020 roku około 50 tysięcy małżeństw w Polsce zdecydowało się na rozwód. W takiej sytuacji najczęściej dziecko zostaje przy matce, choć coraz częściej zdarzają się wyjątki od tej reguły.

Samotne wychowywanie dziecka nie jest łatwe, zważywszy na ilość obowiązków, jakie spadają na barki jednego rodzica. One są dowodem na to, że można pogodzić pracę zawodową z macierzyństwem.

Weronika Książkiewicz sama wychowuje syna

Weronika Książkiewicz przed laty była związana z biznesmenem Krzysztofem Latkiem. Owocem ich związku jest 11-letni dziś syn Borys. Krótko po tym, jak pojawił się na świecie, para rozpoczęła walkę w sądzie o opiekę nad chłopcem. Ostatecznie mężczyzna odpuścił i skupił się na nowej partnerce.

W ubiegłym roku Weronika zdradziła, że zaczęła układać swoje życie prywatne na nowo. Na Instagramie opublikowała zdjęcie z nowym partnerem. O tym, kim jest Heskel Nathaniel pisaliśmy tutaj.

Weronika Rosati samotnie wychowuje córkę

Weronika Rosati przed laty była związana z ortopedą, Robertem Śmigielskim. Początkowo para świeciła sygnałem, a fani aktorki mocno trzymali kciuki za ich relację. Z czasem jednak płomienny romans zaczął przygasać, a w ich życiu prywatnym zaczęły pojawiać się pierwsze poważne problemy.

Rosati zaszła w ciążę i w 2017 roku przyszła na świat ich córka, Elizabeth. Pół roku później para rozstała się. W 2019 roku, po trwającym ponad 6 godzin przesłuchaniu, Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła Robertowi Śmigielskiemu zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad byłą partnerką

Edyta Górniak sama wychowuje syna

Edyta Górniak 27 marca 2004 roku urodziła syna, Allana Karola, który jest owocem jej związku z muzykiem Dariuszem Krupą. Rok później wzięli ślub. W 2009 roku zakochani ogłosili separację, a w lipcu definitywnie zakończyli małżeństwo. Górniak była później związana z innymi mężczyznami, jednak żadna z tych relacji nie przetrwała próby czasu.

Nastolatek nie utrzymuje kontaktu z ojcem. Ostatnio zakomunikował matce, że planuje zmienić nazwisko, aby raz na zawsze odciąć się od Krupy.

Edyta Górniak i Allan Krupa w górach

Edyta Górniak i Allan Krupa w górach

Martyna Wojciechowska wychowuje samotnie córkę

Martyna Wojciechowska przed laty była związana z Jerzym Błaszczakiem, płetwonurkiem, z którym doczekała się córki, Marii. Ich relacja nie przetrwała jednak próby czasu. Od tamtej pory podróżniczka sama wychowuje nastolatkę.

Gwiazda dokłada wszelkich starań do tego, aby dziewczynka była samodzielna, kochała świat, zwierzęta i ludzi. Wojciechowska ma również dwie adoptowane córki, Kabulę i Tatu pochodzące z Tanzanii.

Martyna w ubiegłym roku wyszła za mąż za Przemka Kossakowskiego, jednak ich małżeństwo zakończyło się już kilka miesięcy temu, co potwierdziła w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na Instagramie.

Martyna Wojciechowska z córką

Martyna Wojciechowska z córką

Joanna Racewicz sama wychowuje syna

Joanna Racewicz ma za sobą trudny czas. Od 11 lat samotnie wychowuje syna po tym, jak jego ojciec, Paweł Janeczek, zginął w katastrofie smoleńskiej. Igor miał wtedy zaledwie dwa lata. Nastolatek jest oczkiem w głowie mamy i już na pierwszy rzut oka widać, że łączy ich bardzo mocna więź.

Dorota Gardias samotnie wychowuje córkę

Dorota Gardias w przeszłości była żoną Konrada Skóry, pilota śmigłowców. Później związała się z Piotrem Bukowieckim, z którym doczekała się córki, Hanny. Dziewczynka ma już 8 lat i jest oczkiem w głowie mamy.

Pogodynka ma z nią świetny kontakt z córką. W rozmowie z Jastrząb Post zdradziła, że jest prawdziwą jajcarą i do tego bardzo utalentowaną.

Myślę, że ona nie będzie pracować w show-biznesie, ponieważ jest frontmenem. Jest bardzo kreatywna. Jak jesteśmy razem, to jest bardzo odważna. Jest absolutną jajcarą i jest przesłodka. Robi tutaj cuda ze mną. Ale nie sądzę, żeby pracowała w mediach. Jeżeli już, to nie będzie na scenie. Może będzie producentem? Ma fajne pomysły. Podoba mi się to, że ona nie jest osadzona w ramach. Jej wyobraźnia nie ma żadnych ram, ona sobie pozwala na mnóstwo fajnych rzeczy, jeżeli chodzi o rysunek, zabawę, muzykę – powiedziała.

Dorota, zapytana o to co sądzi o samotnym macierzyństwie, zdradziła, że ogromnym problemem takich kobiet jest brak pieniędzy.

Jeżeli miałabym się wypowiedzieć na temat samotnych matek, to myślę, że mają bardzo trudno ze względów finansowych przede wszystkim, bo pieniądze mogą dużo rzeczy załatwić, dużo problemów rozwiązać – podsumowała.

Olga Bołądź samotnie wychowuje syna

Olga Bołądź w przeszłości była związana z Maxem Ryanem, z którym doczekała się syna, Brunona. Ich ścieżki się rozeszły, a aktorka związała się z Sebastianem Fabijańskim, jednak i ta relacja nie przetrwała próby czasu. Od tamtej pory sama zajmuje się chłopcem, jednakże w opiece nad nim pomaga jej niania oraz były partner.

Od kiedy Bruno skończył miesiąc, miałam nianię. Bez niej sobie tego nie wyobrażam… Wiesz, ja syna wychowuję osobno z jego tatą, Brunek ma zarąbiste relacje z nim, są bardzo blisko i bardzo szybko zaczął chodzić do taty na noc, ale gdyby nie niania… – powiedziała na blogu prowadzonym przez Annę Lewandowską.

Olga Bołądź z synem

Olga Bołądź z synem

Alicja Bachleda-Curuś samotnie wychowuje syna

Alicja Bachleda-Curuś była związana z Collinem Farrell’em, z którym doczekała się syna, Henryka. W styczniu 2011 roku rozstali się i od tamtego czasu zajmuje się nim sama, choć jak zdradziła w jednym z wywiadów, ma dobre relacje z byłym partnerem. Mimo dużej odległości aktor pomaga jej w wychowywaniu 12-latka.

Ale ja go sama nie wychowuję. Mam z jego tatą bardzo dobre relacje i mimo że nie jesteśmy razem, wychowujemy Henia wspólnie w miłości i przyjaźni. Myślę, że to była i jest najlepsza z opcji.

Alicja Bachleda-Curuś z synem

Alicja Bachleda-Curuś z synem

Anna Wendzikowska jest samotną matką

Anna Wendzikowska w 2014 roku poznała Patryka Ignaczaka, wokalistę Audiofeels, z którym po zaledwie miesiącu znajomości zaręczyła się. Rok później na świat przyszła Kornelia. W 2016 roku rozstali się. Gwiazda długo nie była sama. W 2017 roku związała się z Janem Bazylem, przedsiębiorcą, z którym ma córkę Antoninę. Ich związek rozpadł się w 2020 roku i od tamtej pory dziennikarka zajmuje się dziewczynkami sama.

Małgorzata Foremniak samotnie wychowała córkę

Małgorzata Foremniak dwukrotnie stawała na ślubnym kobiercu. Jej pierwszym mężem był Tomasz Jędruszczak, z którym doczekała się córki Aleksandry. Z czasem zdecydowali się na rozwód, jednak mężczyzna przez cały czas aktywnie uczestniczył w wychowaniu dziewczynki. Niestety w 2005 roku zginął w wypadku samochodowym pod Białobrzegami. Po latach w jej życiu pojawił się Waldemar Dziki, z którym zaadoptowała dwie córki. Rozwiedli się w 2011 roku.

W jednym z wywiadów aktorka zdradziła, że Ola miała z nim świetny kontakt.

Moja córka, Ola, kochała Dzikiego jak własnego ojca. Był dla niej drogowskazem. Mieli wyjątkowe relacje – powiedział.

Małgorzata Foremniak z córką

Małgorzata Foremniak z córką


Weronika Książkiewicz z synem

Weronika Książkiewicz z synem

Weronika Rosati - gwiazdy świętują drugi dzień Wielkanocy

Weronika Rosati - gwiazdy świętują drugi dzień Wielkanocy

Edyta Górniak i Allan Krupa w górach

Edyta Górniak i Allan Krupa w górach

Komentarze

  • Gość pisze:

    Taki lajf patologia ale przynajmniej mają o czym opowiadać bo wspominac nie ma co jak w wojsku takich kur..w i złodziei bar..nów i deb..li itd nie widział świat ale przynajmniej pozostale kraje mają ubaw zmarnowany czas wystarczyło dać hajs a nie kak..lo lizac i pierd..lic bek..towe gł..oty i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×