Halloween 2021. Przebrania polskich gwiazd: Rozenek, Zielińska, Maffashion

Halloween 2021 - przebrania gwiazd

Halloween 2021 - przebrania gwiazd

Gwiazdy świętują Halloween 2021. Małgorzata Rozenek, Radosław Majdan, Katarzyna Zielińska, Maffashion... Jakie kostiumy wybrali? Zdjęcia.

Tradycja Halloween wywodzi się z celtyckiego święta Samhain, oznaczającego koniec lata. W irlandzkim hrabstwie Meath obchodzono je już 2 tys. lat temu. Celtowie wierzyli, że jest to czas przejścia, podczas którego opada zasłona oddzielająca światy żywych i umarłych. Wówczas duchy wszystkich, którzy w danym roku zmarli, odchodzą w zaświaty. Problem jednak w tym, że tego dnia zmarły mógł też wrócić do życia i siać spustoszenie wśród żywych, a tego ludzie woleli uniknąć. Obawiali się, że w Halloween można wpaść na ducha, który tego dnia przechadzał się po ziemi i aby uniknąć rozpoznania, po zmroku przywdziewali maski, licząc na to, że zostaną uznani za inne zbłąkane dusze. Dziś ta tradycja przerodziła się w intratny biznes, a ludzie są skłonni wydać fortunę na przebrania.

Nazwa Halloween to skrót od All Hallow’s Evening, czyli nocy przed Dniem Wszystkich Świętych. Chrześcijanie na całym świecie świętowali Triduum Wszystkich Świętych już od VIII wieku naszej ery. Trzydniowe święto obejmuje All Hallows' Eve (Hallowe’en), All Saints' Day (All Hallows') i All Soul’s Day, trwające od 31 października do 2 listopada. To czas wspomnienia zmarłych i świętych.

Chociaż nie jest to polska tradycja, świętowanie Halloween zaczyna być u nas coraz bardziej popularne. Jest cała masa gwiazd, które świetnie się bawią, strasząc, bądź zachwycając kostiumami. Kto się przebrał w 2021 roku?

Gwiazdy świętują Halloween 2021. Kto się przebrał?

Polskie gwiazdy i celebryci z lubością przebierają się w Halloween. Wiele z nich bawi się lepiej niż dzieci. Są jednak takie, które zdecydowanie wolą zadumę i wspominki tego dnia.

Wśród tych, którzy doskonale się bawią są Małgorzata Rozenek, Radosław Majdanktórzy w przebraniu Adamsów, jak widać, czują się doskonale.

Furorę w sieci robi też Maffashion jako Mata.

Przebrać zdecydowały się także: Katarzyna Zielińska, Anna Wendzikowska, Madzia Wójcik, Marietta Witkowska, Wiktoria Gąsiewska, Joanna Koroniewska, Agnieszka Dygant, Maja Rutkowski, Edyta Pazura, a Katarzyna Skrzynecka i Weronika Rosati wystylizowały swoje córki. Na miano najstraszniej wystylizowanej gwiazdy zasłużyła Małgosia Socha.

Zajrzyjcie do galerii.


Katarzyna Zielińska - Halloween 2021

Katarzyna Zielińska - Halloween 2021

Maffashion - Halloween 2021

Maffashion - Halloween 2021

Maffashion - Halloween 2021

Maffashion - Halloween 2021

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×