Które gwiazdy adoptowały dzieci? Madonna, Bullock, Młynarska i Wojciechowska. Niektóre otoczyły się niezłymi gromadkami

Gwiazdy

Gwiazdy

Coraz więcej gwiazd decyduje się na to, by adoptować dziecko. Wzorem do naśladowani dla tysięcy ludzi na całym świecie stała się Angelina Jolie, która przysposobiła aż troje dzieci. Rekordzistką jest znana aktorka, która pod swój dach przygarnęła aż dziewięcioro maluchów. Sprawdź, które gwiazdy adoptowały dzieci.

Z roku na rok w Polsce przybywa domów dziecka, które szybko się zapełniają. Według danych GUS z 2018 roku aż 71 800 dzieci przebywało w tym czasie w pieczy zastępczej, 16 700 znajdowało się w domach dziecka, placówkach interwencyjnych i innych, a 55 200 maluchów przebywało w pieczy rodzinnej. Niestety liczby te z roku na rok stale rosną.

Wiele gwiazd postanowiło choć trochę pomóc maluchom, które żyją z dala od biologicznych rodziców. Sandra Bullock, Martyna Wojciechowska czy Angelina Jolie otoczyły opieką kilkoro dzieci. Kto jeszcze zdecydował się na adopcję?

Sandra Bullock adoptowała dwoje dzieci z Luizjany

Sandra Bullock w 2010 roku po raz pierwszy została mamą – adoptowała wówczas 5-letniego Louisa z Luizjany. Pięć lat później do jej rodziny dołączyła 3,5-letnia Laila. Gwiazda nigdy nie wątpiła w słuszność swojej decyzji.

Kiedy patrzę na Lailę, nie mam żadnych wątpliwości, że to jest jej miejsce, tak miało być. Mogę powiedzieć z całą pewnością, że idealne dzieci zjawiły się w moim życiu w odpowiednim czasie – zdradziła magazynowi People.

W ostatnim czasie w mediach krąży plotka, że aktorka chce zaopiekować się jeszcze jednym dzieckiem, co miało popsuć jej relacje z obecnym partnerem. Na chwilę obecną nie potwierdziła tych informacji.

Okładka magazynu Peole z Sandrą Bullock fot. materiały prasowe

Nicole Kidman i Tom Cruise adoptowali dwoje dzieci

Nicole Kidman jeszcze w związku z Tomem Cruisem adoptowała dwoje dzieci: Isabelę oraz Connora Anthony’ego, którzy obecnie mają ponad 20 lat. Opiekę nad pociechami sprawuje tylko ojciec.

Nicole Kidman i Tom Cruise z dziećmi Isabellą i Connorem (1995 rok)

Nicole Kidman i Tom Cruise z dziećmi Isabellą i Connorem (1995 rok)

Sharon Stone adoptowała trzech synów

Sharon Stone w 2000 roku przysposobiła Roana Josepha. Pięć lat później chłopiec doczekał się brata – Lairda Vonne’a, a w 2006 roku kolejnego – Quinna Kelly’ego.

Sharon Stone z synami

Sharon Stone z synami

Angelina Jolie adoptowała troje dzieci

Angelina Jolie wraz z Bradem Pittem doczekała się sześciorga dzieci, w tym troje biologicznych i troje adoptowanych. Pierwszą pociechę przysposobiła w 2002 roku i był nią Madox, chłopiec pochodzący z Kambodży. W 2005 roku do grona maluchów dołączyła Zahara, która urodziła się w Etiopii. Dwa lata później para adoptowała kolejne dziecko – Paxa Thien, który pochodzi z Wietnamu.

Angelina Jolie z dziećmi na światowej premierze filmu Czarownica 2

Angelina Jolie z dziećmi na światowej premierze filmu Czarownica 2

Charlize Theron adoptowała dwoje dzieci

Charlize Theron w 2012 roku adoptowała chłopca o imieniu Jackson, a trzy lata później adoptowała dziewczynkę – August. Gwiazda od tamtego czasu realizuje się w roli mamy. Jak przyznała w jednym z wywiadów, oboje dzieci traktuje równo.
Kilka lat temu Jackson powiedział matce, że jest dziewczynką. Zaraz po tym zaczął nosić sukienki i zaplatać warkocze. Póki co nie zmienił decyzji.

Pewnego dnia popatrzył mi w oczy i powiedział: nie jestem chłopcem. Miał wtedy 3 lata. W ten sposób mam dwie cudowne córeczki. Będą tym, kim zechcą, i nie mnie o tym decydować. Moją rolą jako rodzica jest kochać je, chronić i pozwalać na swobodny rozwój. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby zapewnić im te prawa – powiedziała aktorka.

Charlize Theron z córką August

Charlize Theron z córką August

Katherine Heigl adoptowała dwie dziewczynki

Katherine Heigl w 2009 roku wraz z mężem Joshem Kelleyem adoptowała Nayleigh, dziewczynkę pochodzącą z Korei Południowej. Trzy lata później do ich rodziny dołączyła Adalaide.

Katherine Heigl z córkami

Katherine Heigl z córkami

Madonna adoptowała czworo dzieci

Madonna ma sześcioro dzieci. Czworo z nich adoptowała. W 2008 roku do jej rodziny dołączył chłopiec, David Banda, a rok później dziewczynka, Mercy James. W 2017 roku gwiazda zaopiekowała się jeszcze bliźniaczkami  z Malawi – Estere i Stelle, które mają obecnie 8 lat.

Madonna ze wszystkimi dziećmi - portret

Madonna ze wszystkimi dziećmi – portret

Michelle Pfeiffer adoptowała córkę

Michelle Pfeiffer w marcu 1993 roku adoptowała Claudię Rose. Kilka miesięcy później wyszła za mąż za Davida Kelley’a.

Michelle Pfeiffer z dziećmi

Michelle Pfeiffer z dziećmi

Hugh Jackman adoptował dwoje dzieci

Jackman w 2000 roku wraz z żoną Deborrą-Lee Furness adoptował Oscara, a pięć lat później dziewczynkę o imieniu Ava.

Mary-Louise Parker adoptowała dziewczynkę

Mary-Louise Parker w 2007 roku adoptowała Caroline – dziewczynkę pochodzącą z Etiopii.

Calista Flockhart i Harrison Ford

Calista Flockhart w 2002 roku adoptowała chłopca o imieniu Liam. W 2010 roku wyszła za mąż za Harrisona Forda. Od tamtej pory małżeństwo realizuje się w roli rodziców.

Harrison Ford - Liam

Harrison Ford – Liam

Sheryl Crowe adoptowała dwóch synów

Sheryl Crowe w 2007 roku przyjęła pod swój dach chłopca o imieniu Wyatt, a trzy lata później Leviego.

Sheryl Crow, Wyatt

Meg Ryan adoptowała kilkumiesięczne niemowlę

Meg Ryan w 2006 roku adoptowała Daisy True – dziewczynkę pochodzącą z Chin. Gwiazda przysposobiła ją, gdy ta miała zaledwie kilka miesięcy.

Meg Ryan, Daisy True

Meg Ryan et sa fille Daisy True Ryan – Arrivées des people au défilé Schiaparelli haute couture Automne-Hiver 2019/2020 à Paris le 1er juillet 2019. © Veeren Ramsamy-Christophe Clovis/Bestimage Arrivals of people at the fashion show Schiaparelli haute couture Fall-Winter 2019/2020 in Paris on July 1, 2019.

Agata Młynarska ma dwie adoptowane córki

Agata Młynarska ma czworo dzieci, w tym dwie córki, które adoptowała z domu dziecka – Sylwię i Alicję. Dziennikarka świetnie sprawdza się w roli matki i jest oparciem dla swoich pociech. Pierwsza z córek dołączyła do jej rodziny w 1997 roku, po tym, jak gwiazda nagrywała odcinek specjalny serii I ty możesz zostać świętym Mikołajem. Dziewczynka od razu przyciągnęła jej uwagę, zwłaszcza po tym, jak zapytana o to, co chciałaby dostać pod choinkę, odpowiedziała:

A ja bym chciała odwiedzić w domu panią Agatę.

Młynarska spełniła to życzenie. Niedługo później przygarnęła pod swój dach również Alicję.

Renata Przemyk adoptowała córkę

Renata Przemyk zdecydowała się przysposobić Klarę, gdy ta miała 8 tygodni. Dziewczynka od razu skradła jej serce:

Nie mogłam przestać się zachwycać i dziękować Bogu, że to się dzieje. I zaczął się kolejny przełom w moim życiu. Po całości. Od spraw głęboko duchowych na najwyższym poziomie po te na najniższym – zmienianie brudnych pieluch – powiedziała w wywiadzie udzielonym dla Vivy!

Wokalistka jak dotąd nie opublikowała zdjęć dziewczynki w sieci.

Marek Kościkiewicz adoptował syna

Kościkiewicz w 2003 roku wraz z ówczesną żoną, Agatą, otoczył opieką chłopca o imieniu Jaś.

Marek Kościkiewicz z synami na otwarciu wystawy

Marek Kościkiewicz z synami na otwarciu wystawy „Dinozaury na żywo”

Steven Spielberg adoptował dwoje dzieci

Steven Spielberg ma siedmioro dzieci. Dwoje z nich zostało adoptowanych – córka Mikaela oraz syn Theo.

Mikaela Spielberg z partnerem, Instagram

Mikaela Spielberg z partnerem, Instagram

Mia Farrow adoptowała dziewięcioro dzieci

Mia Farrow łącznie ma czternaścioro dzieci, z czego 9 adoptowała. W trakcie małżeństwa z Adre Previnem jej rodzina powiększyła się o trzy córki: Soon-Yi, Lark i Summer. Aktorka kolejną dwójkę przysposobiła w trakcie związku z Woodym Allenem: syna Mosesa oraz córkę Dylan. Niestety i ten związek nie przetrwał próby czasu. Mimo to gwiazda adoptowała jeszcze pięcioro dzieci: córki Kaeli-Shea, Tam i Frankie-Minh oraz Isaiaha i Thaddeusa.

Tam była niewidoma. Zmarła w wieku 17 lat po tym, jak przez przypadek przedawkowała leki na migrenę i chorobę serca. Lark zmarła na skutek komplikacji wywołanych przez AIDS. W 2016 roku 29-letni Thaddeus popełnił samobójstwo, do którego popchnął go rozpad małżeństwa.

Mia Farrow z dziećmi

Mia Farrow z dziećmi

Małgorzata Foremniak adoptowała dwoje dzieci

Małgorzata Foremniak ma troje dzieci, w tym dwoje adoptowanych. Aleksandra, jest jej biologiczną córką ze związku z Tomaszem Jędruszczakiem. Gdy jej małżeństwo się rozpadła, związała się z Waldemarem Dzikim. Para adoptowała Milenę i Patryka. Gwiazda niechętnie o tym opowiada, ponieważ chce uszanować przestrzeń swoich pociech.

Nie chcę się na ten temat rozgadywać, ponieważ szanuję przestrzeń moich dzieci. Jak będą chciały i mi zezwolą, to mogę na ten temat powiedzieć – powiedziała w wywiadzie z Magdą Mołek.

Milena i Patryk nie pozują z matką na ściankach, ani nie towarzyszą jej podczas wydarzeń publicznych.

Martyna Wojciechowska adoptowała dwie córki

Martyna Wojciechowska, podróżując po świecie poznała Kabulę, dziewczynkę mieszkającą w Tanzanii, która choruje na albinizm. W tamtejszej kulturze uważa się, że takie osoby posiadają magiczną moc, dlatego też z części ich ciała wytwarza się amulety. Podróżniczka chcąc zapobiec rychłej śmierci dziewczynki, postanowiła ją adoptować.

Nieco później gwiazda poinformowała, że przygarnęła drugą córkę, 15-letnią Tatu, która również choruje na albinizm. Decyzję podjęła po rozmowach z Kabulą, która zdradziła jej, że chciałaby mieć siostrę.

Kabula i Tatu - adoptowane córki Martyny Wojciechowskiej

Kabula i Tatu – adoptowane córki Martyny Wojciechowskiej

Kate Rozz adoptowała syna

Kate Rozz ma dwoje dzieci. Mia, jest jej biologiczną córką, natomiast po jej narodzinach gwiazda postanowiła zaopiekować się Shaantim.

Kate Rozz z dziećmi

Kate Rozz z dziećmi

Lionel Richie adoptował córkę

Lionel Richie ma troje dzieci, w tym adoptowaną córkę. Nicole jest córką Petera Escovedo i Karen Moss – bliskich współpracowników muzyka, którzy nie potrafili zaopiekować się dzieckiem we właściwy sposób. Kobieta w przeszłości często imprezowała z Kim Kardashian oraz Paris Hilton.

Nicole Richie NBCUniversal 2017 Upfront

Nicole Richie
NBCUniversal 2017 Upfront

Ozzy Osbourne adoptował syna

Ozzy Osbourne miał kilka żon. Pierwszą z nich, Thelmę Riley poznał w klubie nocnym. Para już po kilku miesiącach znajomości podjęła decyzję o założeniu rodziny. Najpierw był ślub, a później dzieci – Jessika i Louis. Muzyk zaopiekował się również synem ówczesnej żony, którego później adoptował.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, że tak dużo gwiazd zdecydowało się adoptować dzieci. Gdyby chociaż część fanów poszła w ich ślady, domy dziecka w krótkim czasie świeciłyby pustkami.


Okładka magazynu Peole z Sandrą Bullock fot. materiały prasowe

Okładka magazynu Peole z Sandrą Bullock fot. materiały prasowe

Nicole Kidman i Tom Cruise z dziećmi Isabellą i Connorem (1995 rok)

Nicole Kidman i Tom Cruise z dziećmi Isabellą i Connorem (1995 rok)

Sharon Stone z synami

Sharon Stone z synami

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×