Szukaj

Nie żyje najstarszy mężczyzna na świecie. Pochodził ze Szczecina. Przed śmiercią zdradził sekret długowieczności

Gustav Gerneth nie żyje. Zmarł mężczyzna, który był kandydatem do tytułu najstarszego człowieka na świecie. Tydzień temu świętował 114 urodziny. 
Gustav Gerneth nie żyje

Gustav Gerneth nie żyje

Gustav Gerenth urodził się w 1905 roku w Szczecinie, który w tamtym czasie należał do Niemiec. Z zawodu był mechanikiem, a swoją karierę rozpoczął w 1924 roku. Sześć lat później odnalazł miłość życia – poślubił Charlottę Grubert, córkę właściciela statku, na którym pracował.

Zobacz: Nie żyje 30-letni polski raper. Mnożą się teorie spiskowe na temat śmierci artysty

Gustav przeżył dwie wojny, czynnie działając podczas II Wojny Światowej. Po jej zakończeniu, do 1947 roku był więziony u sowietów. Kiedy wyszedł na wolność wraz z rodziną zamieszkali w Havelbergu. W 1988 roku pochował żonę. Z czasem pożegnał także wszystkie swoje dzieci – przeżyj je wszystkie.

Zobacz: Nie żyje polska bizneswoman. Miała 29 lat, odeszła nagle

Zmarł najstarszy człowiek świata. Jaki miał sekret na długowieczność?

Mężczyzna bardzo długo cieszył się pełną sprawnością. Podobno do 107 roku życia sam robił zakupy i sprzątał swój dom. Dopiero dwa lata później zaczęła pomagać mu rodzina, a przede wszystkim wnuczka. Pomimo to samotnie mieszkał w mieszkaniu, które zajmował przez ostatnie 45 lat.

Jaki miał przepis na to, by cieszyć się dobrym zdrowiem? Twierdził, że należy zadbać o odpowiednie odżywianie. Dodatkowo nie polecał pić alkoholu i palić papierosów. Stosując się do tych rad, w 1905 roku był prawdopodobnie ostatnim żyjącym człowiekiem urodzonym w 1905 roku:

Po śmierci Japończyka Masazo Nonaki 20 stycznia 2019 r. Gerneth był pretendentem do tytułu najstarszego człowieka świata i był prawdopodobnie ostatnim żyjącym człowiekiem urodzonym w roku 1905 – podaje gerontology.wikia.org.

Nonaki, który zmarł na początku tego roku, skończył 113 lat. Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia!

Zobacz: Nie żyje kluczowa postać związana z nagrodami Nobla. Zmarła tuż przed ich wręczeniem

 


Gustav Gerneth nie żyje

Gustav Gerneth nie żyje

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×