Grzegorz Krychowiak skończył 28 lat! Jak wyglądała jego droga na sam szczyt?

Grzegorz Krychowiak Wikipedia życie prywatne kariera sportowa

Grzegorz Krychowiak – historia polskiego piłkarza

Jeden z najprzystojniejszych piłkarzy w reprezentacji Polski – Grzegorz Krychowiak – obchodzi dzisiaj 28 urodziny! Mimo tak młodego wieku sportowiec osiągał w swoim życiu bardzo dużo, a prawdziwa dorosłość i pełnia życia są wciąż przed nim.

Grzegorz przygodę z piłką nożną rozpoczął w klubie Orzeł Mrzeżyno, lecz dzięki wrodzonym zdolnościom już w wieku 16 lat trafił do akademii francuskiego Girondins de Bordeaux. Rok później, a dokładnie 29 listopada 2007 roku, podpisał swój pierwszy poważny kontrakt z klubem Bordeaux. 

21 lipca 2014 roku, dzięki transferowi o wartości 5,5 mln euro, przeszedł do hiszpańskiego klubu Sevilla, gdzie na wstępie podpisał kontrakt na 4-letnią współpracę. Jednak przygoda z hiszpańską piłką nożną nie trwała zbyt długo, ponieważ już 3 lipca 2016 dostał kolejny kontrakt z Paris Saint-Germain. Kwota transferu wyniosła blisko 30 mln euro, a on sam stał się na tamtą chwilę najdroższym polskim zawodnikiem w historii!

Krychowiak w barwach Reprezentacji Polski zagrał po raz pierwszy w 2008 roku podczas spotkania z Serbią. W 2016 został powołany przez Adama Nawałkę do szerokiej kadry na Mistrzostwa Europy 2016 we Francji i do dziś pozostaje czołową gwiazdą naszej reprezentacji.

Życie prywatne Grzegorza Krychowiaka

W życiu prywatnym Grzegorz Krychowiak związany jest z francuską modelką Célią Jaunat. Wychował się w nadmorskiej miejscowości Mrzeżyno. Ma dwóch braci – Krzysztofa i Tomasza.

Od ponad 13 lat Grzegorz przyjaźni się z Wojciechem Szczęsnym. Panowie nie stronią od wspólnych wypadów i wygłupów, o czym już nie raz przekonaliśmy się na ich profilach na Instagramie. Oprócz piłki nożnej, Krychowiak jest wielkim fanem mody i fotografii, o czym mówi niemal w każdym wywiadzie. Dziś poza mianem jednego z najlepszych polskich piłkarzy w historii, nazywany jest również najlepiej ubranym sportowcem w Polsce.

Grzegorzowi życzymy 100 lat pełnych sukcesów.

 

Gigantyczne kwoty dla polskich piłkarzy za awans na mundial! Sam Robert Lewandowski zarobi ponad pół miliona złotych! A reszta?

Piłkarze na zgrupowaniu przed meczem z Urugwajem. Robert Lewandowski wystroił się jak zawodowy top model! Przyćmił wszystkich, nawet Grzegorza Krychowiaka!

Grzegorz Krychowiak ofiarą żartu? Tomasz Hajto nie miał dla niego litości: “Odpoczywa po…”


Grzegorz Krychowiak na zgrupowaniu przed meczem Polska-Urugwaj (10 listopada)

Grzegorz Krychowiak na zgrupowaniu przed meczem Polska-Urugwaj (10 listopada)

Grzegorz Krychowiak na wakacjach z narzeeczona na Bora Bora

Grzegorz Krychowiak na wakacjach z narzeeczona na Bora Bora

Grzegorz Krychowiak na wakacjach z narzeeczona na Bora Bora

Grzegorz Krychowiak na wakacjach z narzeeczona na Bora Bora

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×