Szukaj

Grumpy Cat nie żyje! Zmarł kot, który zarobił 3 miliardy złotych

Grumpy Cat nie zyje

Grumpy Cat nie żyje

Dosłownie chwilę temu cały świat obiegła porażająca wiadomość. 17 maja w wieku 7 lat zmarł Grumpy Cat –  najsławniejszy kot Internetu.

Grumpy Cat to prawdopodobnie największy futrzany gwiazdor Instagrama! Nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby najbardziej popularnego kota w sieci.

Tak naprawdę Tadar Sauce to amerykańska kotka, która stała się osobowością Internetu. Jej wizerunek był wykorzystywany w memach, plakatach oraz różnych grafikach. Swoją sławę zawdzięcza wyglądowi pyska przypominającego wyrazem marudnego, pozbawionego humoru kota. Podobno były to tylko pozory, bo kotka chętnie przesiadywała razem ze swoimi opiekunami.

Urodzona 4 kwietnia 2012 roku kotka przyniosła właścicielom zawrotną fortunę! Jak wspomina brytyjski dziennik Telegraph, szacuje się, że wizerunek zwierzaka wykorzystywany w reklamach oraz na niezliczonej ilości gadżetów jest warty ponad 700 milionów funtów, czyli grubo ponad 3 miliardy złotych! Dacie wiarę? To jeszcze nie koniec przyprawiających o zawrót głowy liczbowych faktów. Konto na Instagramie ma ponad 2,5 miliona obserwujących.

Na punkcie tego kota oszaleli wszyscy! Wszystko za sprawą niewinnego zdjęcia, umieszczonego w 2012 roku w mediach społecznościowych. Fotka stała się viralem i została udostępniona kilkadziesiąt milionów razy, a uroczy futrzak z kwaśną miną błskawicznie zyskał popularność. Sława rozpowszechniła się do tego stopnia, że Grumpy Cat zagrał m.in. główną rolę w filmie Grumpy Cat`s Worst Christmas Ever. W ubiegłym roku właściciele wygrali w sądzie proces za naruszenie praw autorskich z producentem kawy mrożonej. Dzięki wyrokowi sądu ich majątek powiększył się o 710 tysięcy dolarów.

Grumpy Cat - kawa mrożona

Grumpy Cat – kawa mrożona z wizerunkiem kota

Jedno jest pewne. Charakterystyczny wizerunek kota na długo zostanie w naszej pamięci, bo jak mawia Internetowa maksyma: „co zostanie zobaczone, nie może być odzobaczone”.

Podobno koty mają 9 żyć! Jesteście ciekawi w jakim wcieleniu wróci do nas Grumpy Cat?

Zobacz też: Najnowsze zdjęcia księżny Kate zaniepokoiły fanów! Co się stało z piękną żoną Williama?

Zobacz też: Twoja twarz brzmi znajomo: Finał jury w okrojonym składzie! Znamy szczegóły

Zobacz też:  Ola Kwaśniewska chce zniknąć z mediów! W planach ma dość nietypowy biznes


Grumpy Cat - gadżety reklamowe

Grumpy Cat - gadżety reklamowe

Grumpy Cat - Instagram

Grumpy Cat - Instagram

Grumpy Cat - Instagram

Grumpy Cat - Instagram

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×