Szukaj

To straszne, jak wyglądał grób księżnej Diany. Fani nie ukrywają żalu do rodziny królewskiej

Księżna Diana

Księżna Diana

Księżna Diana zginęła w tragicznym wypadku w Paryżu. W sierpniu miną 24 lata od tego wydarzenia. Fani Lady Di martwią się, że rodzina królewska zaniedbała jej grób.

Księżna Diana zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu. Samochód, w którym jechała uderzył w 13 filar tunelu Alma – uciekał przed goniącymi ją paparazzi. Siedzący po lewej stronie pojazdu, kierowca Henri Paul i Dodi Al-Fayed ówczesny kochanek księżnej zginęli na miejscu. Ona sama została ranna i przewieziona do szpitala. Tam zmarła o 4.00 nad ranem.

Obok tragicznej śmierci księżnej Diany nikt nigdy nie przejdzie obojętnie – data 31 sierpnia 1997 roku już na zawsze pozostanie w pamięci całego świata. Następnego dnia wszystkie okładki dzienników informowały o tym tragicznym wydarzeniu. W sierpniu tego roku miną 24 lata od tragicznej śmierci Królowej Ludzkich Serc.

Pamięć o niej do dzisiaj jest niezwykle silna. Jej tragiczna śmierć i trudne życie wciąż budzą żywe zainteresowanie fanów z różnych części świata.

W jakim stanie jest nagrobek Lady Di na terenie rodzinnej posiadłości Althorp?

Jak wygląda nagrobek księżnej Diany?

Co jakiś czas media obiegają zdjęcia zaniedbanego grobowca. Fani księżnej Diany z żalem obserwują, jak pokrywa się mchem, niszczeje, a teren wokół niego jest mocno zaniedbany i zarośnięty bujną roślinnością.

Najważniejsza informacja na temat grobu księżnej Diany miała wyjść od jej brata – hrabiego Spencera, a podał ją Radar Online:

Diana nie jest pochowana na terenie posiadłości swojej rodziny jak zawsze było mówione. Rodzina królewska chciała uniknąć sprofanowania grobu przez niektórych wielbicieli Diany i ukryła ciało w innym miejscu niż wszyscy myślą. (…) Komunikat dla ludzi był taki, że Diana spoczywa w rodzinnym grobie w Althorp Park, gdzie trzeba było zapłacić koło 20 dolarów, żeby oddać hołd księżnej.

Tak naprawdę ciało Diany spoczywa w kościele  St. Mary’s Church w Great Brington, obok urny z prochami ojca. Jest zabezpieczone przed jakimkolwiek wandalizmem przez metalowy, dwumetrowy płot i kilka czujników ruchu.

Pomnik oraz trumna ze szczątkami księżnej znajdują się na niewielkiej wyspie otoczonej jeziorem. Miejsce pochówku nie zostało wybrane przypadkowo – wyspa była w dzieciństwie ulubionym miejscem zabaw Diany. Obecnie posiadłość należy do jej brata Karola i jest otwarta dla zwiedzających.

Fani księżnej Diany nie mają powodów do zmartwień, mimo że jakiś czas temu w mediach pojawiło się zdjęcie zaniedbanego monumentu. Rzecznik posiadłości jakiś czas temu wydał oświadczenie, w którym zapewnił, że roślinność otaczająca grobowiec jest sukcesywnie usuwana.

Na terenie parku jest 14 pamiątkowych kamieni, które mimo starań, w naturalny sposób wrastają w krajobraz. Wyspa zaś, na której położona jest kolumna i grób Diany, porośnięta jest starymi drzewami, które zapewniają prywatność grobu. Jednak ich gałęzie zasłaniające kolumnę i opadłe liście są sukcesywnie usuwane.

Jesienią ubiegłego roku fanów uspokoił również brat Diany. Na jego profilu na Twitterze pojawiło się zdjęcie, na którym widać, jak prezentuje się pomnik nad jeziorem w posiadłości Althorp.


Grób księżnej Diany w Althrop

Grób księżnej Diany w Althrop

Księżna Diana  - grób

Księżna Diana - grób

Księżna Diana - kwiaty na jej grobie

Księżna Diana - kwiaty na jej grobie

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×