Grób księżnej Diany jest zaniedbany i budzi mnóstwo kontrowersji. Fakty i mity na temat pochówku Lady Di

Kontrowersje wokół grobu księżnej Diany

Kontrowersje wokół grobu księżnej Diany

Księżna Diana nazywana była Królową Ludzkich serc. Kochali ją ludzie na całym świecie. Kiedy zginęła w wypadku, wszyscy przeżyli szok. Jak wygląda obecnie jej grób? Wiadomości, jakie mamy, nie są zbyt optymistyczne.

Diana Frances Spencer, księżna Diana – zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu. Samochód, w którym jechała uderzył w 13 filar tunelu Alma – uciekał przed goniącymi ją paparazzi. Siedzący po lewej stronie pojazdu, kierowca Henri Paul i Dodi Al-Fayed – kochanek księżnej zginęli na miejscu. Królowa ludzkich serc została ranna i przewieziona do szpitala. Tam zmarła o 4.00 nad ranem.

Obok tragicznej śmierci księżnej Diany nikt nigdy nie przejdzie obojętnie. Data 31 sierpnia 1997 roku już na zawsze pozostanie w pamięci całego świata. Czas jakby na chwilę zatrzymał się, a następnego dnia wszystkie okładki dzienników informowały o tym tragicznym wydarzeniu.

Do dziś nie cichną kontrowersje związane z jej śmiercią. Niektóre źródła twierdzą, że była to zaplanowana akcja, a za wszystkim stoi rodzina królewska, która chciała się pozbyć Diany, bo ta przynosiła im wstyd pokazując się z nowymi partnerami. To raczej teoria spiskowa. Tym doniesieniom dwór kategorycznie zaprzeczał.

Zobacz: Niesamowite zdjęcie – Diana na chrzcie księżniczki Charlotte!

Gdzie jest pochowana i dlaczego grób księżnej Diany jest zaniedbany?

Najważniejsza informacja na temat grobu księżnej Diany miała wyjść od jej brata – Earla Spencera:

Diana nie jest pochowana na terenie posiadłości swojej rodziny jak zawsze było mówione. Rodzina królewska chciała uniknąć sprofanowania grobu przez niektórych wielbicieli Diany i ukryła ciało w innym miejscu niż wszyscy myślą. (…) Komunikat dla ludzi był taki, że Diana spoczywa w rodzinnym grobie w Althorp Park, gdzie trzeba było zapłacić koło 20 dolarów, żeby oddać hołd księżnej.

Tak naprawdę ciało Diany spoczywa w kościele  St. Mary’s Church w Great Brington, obok urny z prochami ojca. Jest zabezpieczone przed jakimkolwiek wandalizmem przez metalowy, dwumetrowy płot i kilka czujników ruchu.

Pomnik oraz trumna ze szczątkami księżnej znajdują się na niewielkiej wyspie otoczonej jeziorem. Miejsce pochówku nie zostało wybrane przypadkowo – wyspa była w dzieciństwie ulubionym miejscem zabaw Diany. Obecnie posiadłość należy do jej brata Charlesa i jest otwarta dla zwiedzających.

Ogromnym zaskoczeniem było zdjęcie nagrobka księżnej, które pojawiło się w mediach. Wygadał on na zaniedbany i opuszczony. Autorem fotografii, która obiegła świat, był prywatny kucharz Diany, Darren McGrady. Uważa on, że księżna nie zasługuje na takie traktowanie po śmierci:

Zawsze mówiłem, że Diana powinna być pochowana w Great Brington, obok ojca, którego kochała i 19 pokoleń rodu Spencerów.

Grób księżnej Diany

Grób księżnej Diany

Zdjęcie nagrobka szybko obiegło świat i spowodowało lawinę komentarzy. Głos w tej sprawie zabrał rzecznik posiadłości Althorp:

Na terenie parku jest 14 pamiątkowych kamieni, które mimo starań, w naturalny sposób wrastają w krajobraz. Wyspa zaś, na której położona jest kolumna i grób Diany porośnięta jest starymi drzewami, które zapewniają prywatność grobu. Ich gałęzie zasłaniające kolumnę i opadłe liście są jednak sukcesywnie usuwane. – zdradził.

Opinia publiczna uważa, że rodzina królewska, a zwłaszcza królowa Elżbieta II, powinna bardziej zatroszczyć się o grób zmarłej Diany.

Jaka była księżna Diana?

Księżną kochał cały świat, a prasa śledziła każdy jej ruch. Największe zainteresowanie wzbudzała po tym jak rozwiodła się z Księciem Karolem.

Brukowce doszukiwały się nowych kochanków księżnej, a paparazzi czyhali na kompromitujące ją zdjęcia. Mimo to Diana wciąż była najpopularniejszym członkiem rodziny królewskiej. Słynęła z działalności dobroczynnej i charytatywnej, założyła fundację, która wspierała rodziny po starcie najbliższych.

Zapamiętamy ją z nienagannego stylu i zamiłowania do mody. Zdobiła okładki największych magazynów świata, była brana za przykład i chwalona za doskonałe wyczucie gustu.

Księżna Diana w filmach, książkach, teatrze

Historia Diany z pewnością nie zakończyła się w chwili jej śmierci. Trwa do dziś. Wszystko za sprawą kolejnych książek o niej, biografii, tajemnic, które wychodzą na jaw, filmów i sztuk teatralnych.

Reżyser Jon Conway zrobił sztukę na podstawie materiałów zgromadzonych w czasie śledztwa, wywiadu z lokajem Paulem Burrellem oraz kochankiem księżnej, Jamesem Hewittem. 

Na półkach księgarni na całym świecie pojawiło się mnóstwo tytułów: Diana. W pogoni za miłością, Diana. Moja historia. Pojawiły się także kontrowersyjne druki jak np. Diana – pilnie strzeżony sekret.

W tym roku minęło 25 lat od tej tragicznej śmierci.

Zobacz: „To było za dużo dla jednej osoby”. Bolesne wspomnienia księżnej Diany


Księżna Diana - grób

Księżna Diana - grób

Księżna Diana - kwiaty na jej grobie

Księżna Diana - kwiaty na jej grobie

Księżna Diana miała zostać zamordowana?

Księżna Diana miała zostać zamordowana?

Komentarze

 • Gość444 pisze:

  No to gdzie w końcu leży, bo nie rozumiem, z ojcem, czy na wyspie?

 • Gość zuza pisze:

  Myślę że zaprzanstwo nie zostawi suchej nitki na nikim,na cel wzięli ta kobiete.Ze względu na jej dzieci takich rzeczy nie powinno się pisać.

 • Gość pisze:

  Lajdaczac sie z kim popadnir i wywolujac medialne skandale, rowniez sie nikim nie przejmowala , nawet trauma wyrzadzana dzieciom tez jej nigdy przed hulaszczym trybem zycia nie powstrzymywala ,wiec dostala mniej wiecej to samo ……

 • Gość pisze:

  Hmm
  Mam tdecydowanie inne zdanie , jej rysytwarzy nie byly ani subtelne , ani tym bardziej piekne , miala wyjatkowo brzydki nos i spojrzenie puste i zawsze bez zadnego zaangazowania

  • Gość pisze:

   na własne odbicie w lustrze spojrzałeś gościu?

  • Gość Fotograf pisze:

   No wreszcie ktoś dostrzegł to co i ja.Była brzydka,o uśmiechu psychopatycznym,brzydko się poruszała ale dzieci kochała a one ją bardzo.I to chyba najważniejsze

  • Gość pisze:

   W stosunku do ojca dzieci była piękna. On to dopiero szkarad

 • Gość pisze:

  Ale czerwone dywany kazała sobie roscielac

 • Anonim pisze:

  Kiedy mamy duży majątek…… To nas kachaja…… Kiedy masz problemy i nie posiadasz majątku….. Wtedy zostajesz sam……. Całkowicie pustką świeci….. Wszyscy nagle są ślepi i głusi……..

 • Gośći pisze:

  Piękna to była kobieta……..

 • Koks pisze:

  Cała rodzinka siebie warta , były mąż , teściowa, teść i inni członkowie królewskiej rodzinki…dzieci -synusiowie , tatuś i brat z siostrami….Nikt o niej nie pamieta ale o kasie jaką pozostawiła to już owszem……

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×