Stary grób Kory został przeniesiony w sekretne miejsce. Widok zapiera dech i wzrusza do łez

Kora

Kora

Od śmierci Kory miną w tym roku dwa lata. Kamil Sipowicz podjął decyzję, dotyczącą zmiany na miejscu spoczynku żony. Teraz znajduje się na nim rzeźba autorstwa Moniki Osieckiej. Gdzie przeniesiony został poprzedni grób?

Kora była niezwykle utalentowaną, legendarną wokalistką Maanamu, którą pokochało tysiące fanów. Chociaż wielu z nich zdawało sobie sprawę z tego, że piosenkarka walczy z nowotworem, nie byli gotowi na jej odejście. Zmarła 28 lipca 2018 roku, przegrywając z rakiem.

Artystka została pochowana 8 sierpnia 2018 roku,  na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie na Powązkach. Spoczęła w Kwaterze K, w 14. rzędzie, w grobie nr 7 nieopodal Alei Zasłużonych.

O to miejsce bardzo dba mąż gwiazdy Kamil Sipowicz. Po pogrzebie to właśnie on zainstalował tam wielki portret Olgi. Miał on przypominać fanom, jak gwiazda wyglądała w późnym okresie swojej twórczości. Mąż zmarłej artystki podjął jednak decyzję o zmianach na miejscu jej spoczynku. Gdzie przeniósł stary grób Kory?

Gdzie przeniesiono stary grób Kory?

Tuz przed druga rocznica śmierci Kory, Kamil Sipowicz zdecydował się na zmiany na jej grobie.

Pomysł na zmiany grobu był mój. Poprzedni wygląd był tymczasowy. Instalacja była zbyt wrażliwa na pogodę. Tam był metal, to już rdzewiało, psuło się. Niewygodne było też do sprzątania, a także niebezpieczne, bo ludzie tam chodzili, a to się mogło zapaść. Zdecydowałem się na zmiany również ze względów bezpieczeństwa – wyjaśnił w rozmowie z Faktem.

Od tej pory miejsce spoczynku artystki będzie zdobiła rzeźba Moniki Osieckiej.

To jest solidna piękna rzeźba kobiety, symbol. To nie jest Kora, ale to jest kobieta . Rzeźba metalowa do tego czerwony żyłowany granit bardzo piękny, dookoła żwir, jeszcze kwiaty będziemy sadzić. Najważniejsze, że została zrobiona – mówi Sipowicz.

Mąż Olgi uważa, że rzeźba doskonale pasuje do misji, którą Kora miała w życiu. Wyjaśnił również znaczenie napisu, który się tam znalazł – to podpis artystki, data jej urodzenia oraz znak nieskończoności jako data śmierci.

Konstrukcja Pawła Hamera, która do tej pory zdobiła grób artystki, została przetransportowana na Roztocze, ukochane miejsce artystki, to tam odeszła w otoczeniu rodziny. Jak ujawnił mąż Kory, portret z jej podobizną został umiejscowiony na jednej z łąk w tamtym regionie i jest otoczy kwiatami. Trzeba przyznać, że widok zapiera dech.

View this post on Instagram

– Nadal o niej myślę. Ostatnio miałem bardzo piękny sen, rozmawiam z nią. Nie wierzę w jej śmierć. Wierzę w nieskończoność. Czasami pojawi się w odpowiednim momencie i … jest dobrze – mówi Kamil Sipowicz, z którym rozmawiamy w drugą rocznicę śmierci Kory. Zdjęcie wykonał Kamil Sipowicz, przedstawia fragment jej starego grobu, przeniesiony na Roztocze. A jak wygląda nowy pomnik wokalistki i co oznacza, tego dowiecie się z rozmowy na wyborcza.pl #kora #korajackowska #maanam #rock #polishmusic #landscape #infinity #interview #wywiad #media #wyborcza #gazetawyborcza

A post shared by Gazeta Wyborcza (@gazeta_wyborcza) on


Na grobie Kory nie brakuje świeżych kwiatów

Na grobie Kory nie brakuje świeżych kwiatów

Grób Kory

Grób Kory

Grób Kory

Nowy grób Kory

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×