Edyta Górniak wyrasta na faworytkę eliminacji do Eurowizji 2016. Jej utwór wspiął się na szczyt prestiżowego zestawienia

Dwa dni temu Edyta Górniak opublikowała w sieci piosenkę Grateful, która jest jej propozycją na Eurowizję 2016. Piosenkarka jako ostatnia ze wszystkich polskich kandydatów do konkursu pochwaliła się swoim fanom studyjną wersją utworu. Utwór spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem fanów.

ObrazekEdyta Górniak

W kilkadziesiąt godzin po premierze piosenki, Grateful już odnosi pierwsze sukcesy. Liczne udostępnienia piosenki przez zagraniczne media, ponad 60 tysięcy wyświetleń na YouTube, zainteresowanie rozgłośni radiowych i przede wszystkim pierwsze miejsce na liście iTunes Polska. Eurowizyjna propozycja Edyty Górniak już jest najczęściej ściąganym utworem w kraju.

W zestawieniu znalazła się tylko jedna inna piosenka walcząca o zwycięstwo w krajowych eliminacjach. Chodzi o Margaret, której Cool Me Down plasuje się na 18. miejscu zestawienia.

Miłośnicy autorki Grateful robią, co mogą, by wypromować utwór jeszcze przed jego oficjalnym zwycięstwem w preselekcjach. W przypadku wygranej Edyty, wysiłki jej wielbicieli na pewno się opłacą i wpłyną na wysoką pozycję piosenki w konkursie. Kibicujecie naszej reprezentantce z 1994 roku?

Piosenki z preselekcji do Eurowizji 2016:

  1. Natalia Szroeder – Lustra (posłuchaj)
  2. Edyta Górniak – Grateful (posłuchaj)
  3. Taraka – In The Rain (posłuchaj)
  4. Aleksandra Gintrowska – Missing (posłuchaj)
  5. Michał Szpak – Color Of Your Life (posłuchaj)
  6. Margaret – Cool Me Down (posłuchaj)
  7. Kasia Moś – Addiction (posłuchaj)
  8. Dorota Osińska – Universal (posłuchaj)
  9. Napoli – My Universe (posłuchaj)
"Grateful" Edyty Górniak na szczycie listy iTunes Polska
"Grateful" Edyty Górniak na szczycie listy iTunes Polska
Sukienka: Marlu. Edyta Górniak, koncert w Krakowie, walentynki 2016 (fot. ONS)
Sukienka: Marlu. Edyta Górniak, koncert w Krakowie, walentynki 2016 (fot. ONS)
Wybrane dla Ciebie
ZATRZYMAJ SIĘ NA CHWILĘ… TE ARTYKUŁY WARTO PRZECZYTAĆ