Szukaj

Gordon Haskell nie żyje. Z jego śmiercią nie może pogodzić się Katarzyna Skrzynecka. Łączyło ich tak wiele

Gordon Haskell nie żyje

Gordon Haskell nie żyje

Gordon Haskell nie żyje. Brytyjski artysta przegrał walkę z nowotworem. Muzyka pożegnała Katarzyna Skrzynecka. Zamieściła wspólne zdjęcia i kilka wspomnień. 

Gordon Haskell to pochodzący z Wielkiej Brytanii muzyk, wokalista oraz autor tekstów. Urodził się w 1946 roku. Na początku lat 70. dołączył do zespołu King Crimson, długo jednak nie zagrzał tam miejsca. Zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery. Największą popularność przyniosła mu liryczna ballada How Wonderful You Are, którą nagrał w 2001 roku. Piosenka ta zajęła drugie miejsce na angielskiej liście przebojów. Album Harry’s Bar, który promował ten utwór, ukazał się rok później.

Wokalista wielkie sceny chętnie zamieniał na małe klubowe występy. Atmosfera takich miejsc była mu zdecydowanie bliższa. Jego kameralne występy wzbudzały zachwyt wśród fanów. Liczną grupę swoich zwolenników miał także w naszym kraju. Jego ostatni album The Cat Who’s Got The Cream ukazał się na początku tego roku.

Gordon Haskell nie żyje

Informacja o śmierci muzyka pojawiła się na jego oficjalnym profilu na Facebooku. Artysta przegrał walkę z nowotworem. Miał 74 lata. Muzyk zmarł 16 października.

Z wielkim smutkiem ogłaszamy odejście Gordona, wielkiego muzyka i wspaniałego człowieka, za którym wiele osób będzie bardzo tęsknić.

It is with great sadness we announce the passing of Gordon, a great musician and a wonderful person who will be sadly missed by so many.

Opublikowany przez Gordon Haskell Niedziela, 18 października 2020

Wokalistę postanowiła pożegnać także Katarzyna Skrzynecka. Polska gwiazda była miłośniczką jego talentu. Miała także okazję współpracować z brytyjskim muzykiem. Na swoim Instagramie zamieściła wspólne zdjęcia i kilka słów pożegnania.

Bardzo smutna wiadomość… Odszedł na Drugą Stronę Tęczy wspaniały Muzyk o przepięknym głosie Gordon Haskell… Pełen uroku, ciepła i niezwykłego filozoficznego poczucia humoru… Miałam zaszczyt Go znać… Miałam zaszczyt gościnnie wystąpić w Jego koncertach… Między innymi na Festiwalu w Sopocie… Miałam zaszczyt napisać polski tekst do jego piosenki „All in the scheme of things” i nagrać ten piękny utwór z Gordonem w duecie na płycie „KOA” oraz „Duets – Pomaton.EMI”…. Miałam zaszczyt otrzymać od Niego w prezencie kolejną piosenkę „Foolish…” wydaną w albumie „For Tea”. Będziemy tęsknić za Jego piękną muzyką, aksamitnym głosem i ciepłym uśmiechem…

View this post on Instagram

🖤 Bardzo smutna wiadomość… Odszedł na Drugą Stronę Tęczy wspaniały Muzyk o przepięknym głosie Gorfon Haskell… 🖤 Pełen uroku, ciepła i niezwykłego filozoficznego poczucia humoru… Miałam zaszczyt Go znać… Miałam zaszczyt gościnnie wystąpić w Jego koncertach… między innymi na Festiwalu w Sopocie… Miałam zaszczyt napisać polski tekst do jego piosenki "All in the scheme of things" i nagrać ten piękny utwór z Gordonem w duecie na płycie "KOA" oraz "Duets – Pomaton.EMI" …. Miałam zaszczyt otrzymać od Niego w prezencie kolejną piosenkę "Foolish…" wydaną w albumie "For Tea" … 🖤🖤🖤 Będziemy tęsknić za Jego piękną muzyką, aksamitnym głosem i ciepłym uśmiechem…. 🖤😢 https://youtu.be/DPI9lPGvweM

A post shared by KATARZYNA SKRZYNECKA (@katarzyna_skrzynecka_official) on

Poniżej przypominamy wspólne wykonanie piosenki All in the schame of things Kasi Skrzyneckiej i Gordona Haskella.

 


Gordon Haskell i Katarzyna Skrzynecka

Gordon Haskell i Katarzyna Skrzynecka

Gordon Haskell nie żyje

Gordon Haskell nie żyje

Gordon Haskell i Katarzyna Skrzynecka

Gordon Haskell i Katarzyna Skrzynecka

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×