Szukaj

Ulubiona przekąska setek Polaków wycofana ze sprzedaży w Lidlu. GIS wydał ostrzeżenie

Lidl

Lidl

Lidl wycofuje ze sprzedaży ulubioną przekąskę wielu Polaków. Produkt, który cieszył się niebywałą popularnością, właśnie zniknął ze sprzedaży. Dlaczego?

Czas kwarantanny domowej to również czas wzmożonych zakupów. Polacy masowo ruszyli do sklepów w celu uzupełnienia półek z zapasami. Wszystko to ma związek z obecnie panującą pandemią koronawirusa, która dotknęła już cały świat. Aby nie narażać się na zachorowanie, wszyscy powinni przebywać w domu, a wyjścia ograniczyć do minimum. Rząd apeluje, by wychodzić tylko w razie nagłej, uzasadnionej potrzeby, czyli m.in. w celu zakupów spożywczych. Sprawdź, czego już na pewno nie kupisz w Lidlu.

GIS wycofuje ulubioną przekąskę Polaków ze sklepowych półek

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące chipsów marki Snack Day o smaku paprykowym. Dostępna przekąska jest do kupienia w popularnej sieci sklepów Lidl. Osoby, które są uczulone na dwutlenek siarki, dla swego zdrowia, nie powinny ich spożywać.

Chipsy paprykowe wycofane ze sprzedaży

Ostrzeżenie publiczne wydane przez GIS dotyczy następującego produktu:

  • Snack Day, Chipsy paprykowe, 175 g z datą minimalnej trwałości 28.09.2020 oraz 19.10.2020

Producentem jest: Trüller Knabber – Gebäck GmbH, ul. Erna – Scheffler – Str. 3, 51103 Köln, Niemcy.

Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny w swoim komunikacie na Twitterze, firma Lidl sama podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży chipsów. Kierowały nią względy bezpieczeństwa tych konsumentów, którzy mają problemy związane z alergią na siarczyny.

Ostatnie badanie, które zostało wykonane, wykazało obecność niezadeklarowanej substancji alergennej – dwutlenku siarki. Klienci posiadający alergię na siarczyny nie powinni jeść tej przekąski, ze względu na możliwość wystąpienia niepożądanych reakcji alergicznych. Dla pozostałych osób produkt ten nie stwarza takiego ryzyka.

Co zrobić z zakupionymi chipsami Snack Day?

Firma Lidl informuje o możliwości zwrotu produktu. Opakowanie może być nawet napoczęte. Można je zwrócić w każdym sklepie, bez konieczności okazywania paragonu.


GIS wycofuje popularną przekąskę

GIS wycofuje popularną przekąskę

Lidl walczy z koronawirusem. W jaki sposób?

Lidl walczy z koronawirusem. W jaki sposób?

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×