Gerard Pique nie wytrzymał medialnego ataku i pokazał wyciąg z konta. Tyle dostaje za sezon w FC Barcelonie. Duuużo mu brakuje do Lewandowskiego

Gerard Pique

Gerard Pique

Ile zarabiają światowej sławy piłkarze? Gerard Pique nie wytrzymał ataku dziennikarza i pokazał zdjęcie przelewu od FC Barcelony. Suma zawrotna, ale do Lewandowskiego jest mu jeszcze daleko.

Piłka nożna zdecydowanie jest jedną z najbardziej popularnych dziedzin sportowych. Wiele dzieci już od najmłodszych lat w pocie czoła trenuje na murawie, by w przyszłości osiągnąć sukces i grać w najlepszych drużynach w kraju lub na świecie. Wiadomo jednak, że ten świat rządzi się swoimi prawami. Najlepsi piłkarze zarabiają krocie, a na ich czele znajduje się Robert Lewandowski. Uważa się, że jest on jedynym piłkarzem Bayernu Monachium oraz całej ligi, który za jeden sezon otrzymuje nawet 23 mln euro, co po przeliczeniu na złotówki daje nam okrągłe 104 mln złotych. Ta kwota potrafi przyprawić o zawrót głowy.

Nieco inaczej kształtują się zarobki członków innych drużyn. Gerard Pique po publicznym ataku dziennikarza nie wytrzymał i pokazał wyciąg z konta. Ile dostał za ostatni sezon?

Gerard Pique pokazał ile dostaje za sezon w FC Barcelonie

Od kilku tygodni w mediach aż huczy o tym, że FC Barcelona ma poważne kłopoty finansowe, co bardzo odbiło się na piłkarzach. Nic w tym dziwnego, że kwestia ta bardzo interesuje fanów drużyny, którzy szukają informacji na ten temat i drżą z obawy o przyszłość klubu. Przed sezonem pojawiły się pierwsze plotki mówiące o tym, że pensje zawodników zostały obniżone o 40-50 procent.

Dziennikarz Lluis Caunt w programie TV3 Onze szczegółowo omówił pensje zawodników. Nie oszczędził Pique sugerując, że ten może zarabiać nawet do 30 mln euro brutto za sezon, a więc po odliczeniu wszelkich kosztów na jego konto wpływa 14 mln euro. Ta informacja skłoniła środkowego obrońcę FC Barcelony do zabrania głosu w tej sprawie.

Gerard postanowił zagrać z dziennikarzem w otwarte karty. Chcąc zdementować kłamliwe informacje, opublikował w sieci wyciąg z konta. Ostatni przelew, jaki otrzymał z klubu, opiewa na kwotę 2.3 miliona euro. To zaledwie 50% jego wynagrodzenia, ponieważ piłkarze otrzymują je w dwóch transzach.

Ludzie tacy jak on są opłacani przez publiczną stację telewizyjną, by bronić swoich przyjaciół. Tu masz 50% mojej pensji z 30 grudnia – napisał na Twitterze.

Jeszcze dwa lata temu mówiło się o tym, że piłkarze FC Barcelony zarabiają najlepiej. W sezonie 2018/2019 wygenerowała przychody w wysokości 953.9 mln. Powyższy wpis zdaje się potwierdzać informacje o finansowych problemach klubu.


Gerard Pique pokazał synów

Gerard Pique pokazał synów

Gerard Pique i Shakira z synami

Gerard Pique i Shakira z synami

Gerard Pique i Shakira z synami

Gerard Pique i Shakira z synami

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×