Nie żyje Gaspard Ulliel. Tragiczna śmierci 37-letniej gwiazdy „Moon Knight” wstrząsnęła światem

Gaspard Ulliel nie żyje

Gaspard Ulliel nie żyje

Gaspard Ulliel nie żyje. Francuski aktor, gwiazdor filmów Bardzo długie zaręczyny i Hannibal. Po drugiej stronie maski zmarł wskutek tragicznego wypadku. Miał 37 lat.

Gaspard Ullilel nie żyje. Francuski aktor, gwiazdor filmów Bardzo długie zaręczyny i Hannibal. Po drugiej stronie maski, zginął w tragicznym wypadku, o czym poinformowała gazeta Le Parisien. Miał 37 lat.

Gaspard Ulliel nie żyje. Przyczyny śmierci

Światem filmu wstrząsnęły wieści o śmierci francuskiego aktora Gasparda Ulliela. 37-latek zmarł 19 stycznia 2022 roku wskutek obrażeń, jakich doznał na stoku narciarskim w Alpach w wyniku poważnego wypadku na nartach, podczas którego doszło do uszkodzenia głowy. Informację potwierdziła agencja AFP. Został przetransportowany helikopterem do szpitala w miejscowości Grenoble we Francji. Nie udało się go uratować.

Prokurator Anne Gaches wydała oświadczenie w sprawie śmierci Gasparda Ulliela. Z ustaleń śledczych wynika, że 18 stycznia zderzył się na stoku z innym narciarzem, gdy rzekomo próbował dołączyć do swoich znajomych. Podobno po zderzeniu obaj narciarze upadli na ziemię. Gdy na miejsce dotarli ratownicy, Gaspard był nieprzytomny. Justjared.com podaje, że drugiemu narciarzowi nie stało się nic poważnego.

Kim był Gaspard Ulliel?

Gaspard Ulliel był uważany za wschodzącą gwiazdę francuskiego kina. Karierę aktorską rozpoczynał od ról w projektach telewizyjnych i filmach krótkometrażowych, które umożliwiły mu wystąpienie w Braterstwie wilków. W jednym z największych francuskich przebojów kinowych partnerował Monice Bellucci i Vincentowi Casselowi. Przełomem w jego karierze okazała się rola w komedii Michela Blanca Letni zawrót głowy u boku Charlotte Rampling, za którą został nominowany do Cezara.

Miał też już na koncie dobre role w Hollywood. Najbardziej znany jest z roli Hannibala Lectera z filmu Hannibal. Po drugiej stronie maski.

Nie mogliśmy znaleźć twarzy, która miałaby w sobie ten rodzaj tajemniczości. Potrzebowaliśmy młodego człowieka, który wyglądałby tak, jakby był zdolny do zabijania, a jednocześnie emanowałby urokiem – wspominał producent filmu Dino de Laurentiis – Zobaczyłem jego twarz i pomyślałem – to jest to – dodał.

Ta rola pozostanie najważniejszą w jego dorobku artystycznym. Mogliśmy go oglądać też w takich produkcjach jak Saint Laurent, To tylko koniec świata oraz Bardzo długie zaręczyny.

W marcu 2021 roku miał zadebiutować w MCU w serialu Moon Knight, w którym zagrał postać zwaną Midnight Man.


Gaspard Ulliel nie żyje

Gaspard Ulliel nie żyje

Gaspard Ulliel nie żyje

Gaspard Ulliel nie żyje

Gaspard Ulliel nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×