Szukaj

Gala Mistrzów Sportu 2021: Kto wygrał? To była zacięta walka między Robertem Lewandowskim a Igą Świątek

Iga Świątek, Robert Lewandowski

Iga Świątek, Robert Lewandowski

Gala Mistrzów Sportu 2021. Kto wygrał plebiscyt na najlepszego sportowca minionego roku? Zobacz wyniki głosowania widzów. Robert Lewandowski czy Iga Świątek?

Sobotni wieczór należał do sportowców. Przegląd Sportowy po raz kolejny zorganizował Galę Mistrzów Sportu, podczas której przyznano nagrodę dla Najlepszego sportowca Polski w 2020 roku. Na imprezie nie zabrakło wielkich polskich sław. Wśród nominowanych do nagrody znaleźli się przedstawiciele najróżniejszych dyscyplin. Miniony rok był kapitalny dla naszych reprezentantów, dlatego walka była bardzo wyrównana.

Gala Mistrzów Sportu 2021: Kto wygrał?

Nominowani do tytułu Sportowca roku byli: Jan Błachoiwcz, Kajetan Kajetanowicz, Jan-Krzysztof Duda, Dawid Kubacki, Michał Kwiatkowski, Wilfredo Leon, Robert Lewandowski, Natalia Maliszewska, Katarzyna Niewiadoma, Kamil Stoch, Iga Świątek, Justyna Święty-Ersetic, Katarzyna Wasik, Bartosz Zmarzlik, Magomedmurad Gadżijew.

Gala Mistrzów Sporu jest niecodziennym wydarzeniem nie tylko dla sportowców, którzy z wielką nadzieją wyczekują na ogłoszenie wyników, ale także dla fanów, którzy trzymają kciuki za swoich faworytów. Mogą oni także zobaczyć ulubieńców w zupełnie innej odsłonie. Na czerwonym dywanie prezentują się oni niezwykle elegancko. Wyszukane stroje i niezwykła ranga imprezy zobowiązuje. Co roku wszystkie oczy zwrócone są na Anię Lewandowską, która zawsze zachwyca sowimi stylizacjami. Dzisiejszego wieczoru również nie zawiodła, pojawiając się w sukni Dolce&Gabbana.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa uroczystość wyglądała zupełnie inaczej niż w poprzednich latach. Sportowcy zawsze siedzieli przy okrągłych stołach, a dzisiejszego wieczoru każdy z nich zajmował osobne krzesło, ustawione w bezpiecznej odległości. To jednak nie wszystko. Nominowani sami odbierali statuetki ze stołu, na którym zostały one ustawione.

Oczywiście po gali nie odbył się słynny bal, na którym każdego roku bawili się laureaci, a zamiast słynnej jajecznicy o 6 rano gwiazdy zostało zaproszone do zorganizowania live chatu na Instagramie.

Swoim występem galę otworzyli Grzegorz HyżyBeata Kozidrak piosenką Co mi panie dasz.

Zwycięzcą gali został Robert Lewandowski, drugie miejsce zajęła Iga Świątek, a trzeci był Kamil Stoch.

Żałuję, że mój tata nie doczekał tych chwil. Wiedziałem, że ciężka praca to jest ważniejsza nawet niż talent. Wiem, że dla każdego był to ciężki rok, tym bardziej musimy doceniać to, co w tym czasie udało nam się zdobyć. Zdawałem sobie sprawę, że warto marzyć, bo najważniejsze jest to, gdzie chcesz dojść, bez względu na to, ile masz talentu – mówił Lewandowski, odbierając nagrodę.

Gala Mistrzów Sportu 2021: Pełne wyniki

  1. Robert Lewandowski (piłka nożna),
  2. Iga Świątek (tenis),
  3. Kamil Stoch (skoki narciarskie),
  4. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe),
  5. Bartosz Zmarzlik (żużel),
  6. Natalia Maliszewska (short-track),
  7. Jan Błachowicz (MMA),
  8. Wilfredo Leon (siatkówka),
  9. Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo),
  10. Dawid Kubacki (skoki narciarskie).


Robert Lewandowski - Gala Mistrzów Sportu 2021

Robert Lewandowski - Gala Mistrzów Sportu 2021

Anna Lewandowska i Robert Lewandowski – Gala Mistrzów Sportu 2021

Anna Lewandowska i Robert Lewandowski – Gala Mistrzów Sportu 2021

Robert Lewandowski - Gala Mistrzów Sportu 2021

Robert Lewandowski - Gala Mistrzów Sportu 2021

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×