Córka zrobi coś wspaniałego dla uczczenia pamięci Zbigniewa Wodeckiego. Fani czekali na to latami

Katarzyna Wodecka i Zbigniew Wodecki

Katarzyna Wodecka i Zbigniew Wodecki

Zbigniew Wodecki zmarł w wieku 67 lat. Pamięć po artyście pozostaje wciąż żywa, m.in. dzięki jego córce Katarzynie, która prowadzi fundację imienia swojego ojca. Dla fanów muzyka przygotowała wyjątkową niespodziankę.

Zbigniew Wodecki był muzykiem, artystą, kompozytorem i multiinstrumentalistą. Grał między innymi na skrzypcach, trąbce i fortepianie. Do końca lat 60. był związany z kabaretem Piwnica pod Baranami i zespołem Anawa. Jako wokalista zadebiutował w 1972 roku na Festiwalu w Opolu. Od słynnego występu jego kariera nabrała błyskawicznego rozpędu. Takie przeboje jak: Chałupy Welcome to, Lubię wracać tam, gdzie byłem, czy Zacznij od Bacha potrafi zanucić chyba każdy Polak.

Artysta przez 12 edycji zasiadał również za jurorskim stołem Tańca z gwiazdami emitowanego w TVN. Wodecki świetnie radził sobie również w roli prezentera. W stacji TVN prowadził programy: Droga do GwiazdTwoja Droga do Gwiazd. Zmarł 22 maja 2017 w wieku 67 lat. Przyczyną śmierci był udar mózgu.

Fundacja imienia Zbigniewa Wodeckiego

Zbigniew Wodecki raz z żoną wychowali trójkę dzieci: córki Joannę i Katarzynę, oraz syna Pawła. To właśnie córka Kasia prowadzi fundację imienia swojego ojca. Dla fanów muzyka szykuje ona prawdziwą atrakcję. Jak zdradziła dziennikowi Fakt, już jesienią udostępni pamiątki po zmarłym tacie.

Poszukujemy teraz lokalu na siedzibę Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego, gdzie każdy będzie mógł przyjśc i zobaczyć pamiątki po tacie, takie jak partytury, zdjęcia, instrumenty, filmy. Liczymy na lokalizację w centrum Krakowa, by każdy turysta i fan mógł nas łatwo odnaleźć – mówi córka Zbigniewa Wodeckiego.

Zbigniew Wodecki zmarł w 2017 roku

Zbigniew Wodecki zmarł w 2017 roku

Wystawę planuje uruchomić dla publiczności jesienią, gdy sytuacja związana z pandemią będzie już opanowana.

Wydaje mi się, że otworzymy się realnie jesienią, gdy uspokoi się nasz świat – mówi w Fakcie

Przy okazji pielęgnacji pamięci po ojcu, Katarzyna nie zapomina również o jego przyjaciołach i najbliższych współpracownikach, których również nie ma już pośród nas. Miejsce to ma być wspomnieniem również takich artystów jak: Ewa Demarczyk, Marek Grechuta i Wojciech Młynarski.

Chciałabym, by można tam było posłuchać muzyki czterech dekad – mówi Katarzyna Wodecka-Stuubs


Zbigniew Wodecki wspomnienia córki

Zbigniew Wodecki wspomnienia córki

Zbigniew Wodecki - Kolędowanie z Polsatem 2016

Zbigniew Wodecki - Kolędowanie z Polsatem 2016

Zbigniew Wodecki- Sylwester 2016 Katowice

Zbigniew Wodecki- Sylwester 2016 Katowice

Komentarze

  • gość niania pisze:

    jestem rowniez za takim pomyslem pojade z Warszawy do Krakowa zeby zobaczyc pamiatki i posluchac muzyki to moje klimaty p. ZBYSZEK moj IDOL pod kzdym wzgledem .P. Kasiu jest pani bardzo cudowna corka swoim talentem i dobracia sp.p. ZBYSZEK sobie zasluzyl

  • gość niania pisze:

    to piekne I WZRUSZAJACE co robi corka sp.p. WODECKIEGO brawo p. KASIU to sie tacie nalezy

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×