Szukaj

Fryderyki 2020: Odwołano imprezę dla publiczności. Ale co z rozdaniem nagród i transmisją w TVN? Jest decyzja

Fryderyki 2020 - czy zostaną odwołane przez wirusa?

Fryderyki 2020 - czy zostaną odwołane przez wirusa?

Fryderyki 2020 – oficjalne oświadczenie organizatorów w sprawie wydarzenia. Czy nagrody zostaną wręczone zgodnie z planem?

FRYDERYK Festiwal to trzydniowe święto polskiej muzyki, podczas którego celebrowane są różnorodne gatunki, konwencje i style. W ubiegłym roku zadebiutowała nowa odsłona uroczystości wręczenia nagród. Galę po raz pierwszy zorganizowano w Katowicach i otwarto dla publiczności. Tak też miało być w tym roku.

W niedzielę 8 marca odbyła się gala muzyki poważnej, która inaugurowała to wyjątkowe świętowanie. Natomiast 14 i 15 marca miały zostać wręczone nagrody w kategoriach muzyka rozrywkowa i jazz. Podczas gali transmitowanej przez TVN, 14 marca,  na scenie mieli pojawić się m.in.: Natalia Nykiel, Michał Szpak, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Ewa Farna, Natalia Przybysz i Kayah. Teraz jednak wszystko stanęło pod znakiem zapytania.

Czy Fryderyki 2020 się odbędą?

Jedno jest pewne – organizatorzy Fryderyk Festiwal 2020 poinformowali, że tegoroczna gala wręczenia statuetek zostanie odwołana dla publiczności. Ma to oczywiście związek z dzisiejszą decyzją premiera Mateusza Morawieckiego o odwołaniu imprez masowych.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników FRYDERYK Festiwal 2020, w związku z decyzją administracyjną o odwołaniu imprez masowych, podjętą 10 marca br. przez premiera Rzeczypospolitej Polskiej w obliczu rosnącego zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem SARS-Cov-2, z przykrością informujemy o odwołaniu dla publiczności imprez planowanych na 14 i 15 marca br. – czytamy w oświadczeniu.

Osoby posiadające bilety na sobotnie lub niedzielne koncerty w ramach FRYDERYK Festiwal 2020 oczywiście otrzymają zwrot kosztu biletu.

FRYDERYK Festiwal to wielkie święto polskiej muzyki, nad którym intensywnie pracowaliśmy przez ostatnich sześć miesięcy i bardzo chcieliśmy, aby ponownie mogło się odbyć z udziałem publiczności. Niemniej jednak w chwili poważnego zagrożenia epidemią jesteśmy przekonani, że decyzja o odwołaniu imprez masowych jest absolutnie słuszna i konieczna. Zdrowie oraz bezpieczeństwo uczestników jest naszym priorytetem – podkreśla Andrzej Puczyński, przewodniczący Związku Producentów Audio Video.

Organizatorzy zapewniają, ze w ciągu kilku najbliższych godzin potwierdzą czy wręczenie Nagród Fryderyk odbędzie się zgodnie z planem, w sobotę 14 marca br., bez udziału publiczności, czy też termin ten ulegnie zmianie.

Opublikowany przez Fryderyk Festiwal Wtorek, 10 marca 2020


Fryderyki 2019

Fryderyki 2019

Krzysztof Zalewski – Fryderyki 2019

Krzysztof Zalewski – Fryderyki 2019

Reni Jusis i Mela Koteluk – Fryderyki 2019

Reni Jusis i Mela Koteluk – Fryderyki 2019

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×