Fryderyki 2020 nie odbędą się przez koronawirusa? Jest oświadczenie organizatorów

Fryderyki 2020 - czy zostaną odwołane przez wirusa?

Fryderyki 2020 - czy zostaną odwołane przez wirusa?

Gala wręczenia Fryderyków 2020 ma być wyśmienitym  show! Jest tylko jedno pytanie - czy koronawirus nie spowoduje, że impreza zostanie odwołana? Organizatorzy wydali specjalne oświadczenie.

FRYDERYK Festiwal – to trzydniowe święto polskiej muzyki, podczas którego celebrowane są różnorodne gatunki, konwencje i style. W ubiegłym roku zadebiutowała nowa odsłona uroczystości wręczenia nagród. Galę po raz pierwszy zorganizowano w Katowicach i otwarto dla publiczności. Tak też będzie w tym roku. Już w niedzielę 8 marca odbędzie się gala muzyki poważnej. Natomiast 14 i 15 marca zostaną wręczone nagrody w kategoriach muzyka rozrywkowa i jazz.

Cieszę się, że po raz kolejny będę mogła wziąć udział w tym największym polskim święcie muzyki, jakim bez wątpienia są FRYDERYKI. Z wydarzeniem jestem związana od wielu lat i za każdym razem chętnie w nim uczestniczę. Ogromnie się cieszę, że od zeszłego roku w gali mogą uczestniczyć także fani, nie tylko osoby z branży muzycznej. Warto już teraz zaplanować sobie marcowy weekend w Katowicach i świętować z nami – muzykami – zachęca Kayah.

14 marca podczas gali transmitowanej przez TVN na scenie pojawią się m.in.: Natalia NykielMichał SzpakKrzysztof ZalewskiDaria ZawiałowEwa Farna Natalia Przybysz oraz Kayah.

15 marca podczas Fryderyk Festiwal wystąpią m.in.: Viki GaborAnia KarwanKrzysztof ZalewskiDaria ZawiałowKrólSanah KęKę.

Czy Fryderyki 2020 się odbędą zgodnie z planem?

W związku z pierwszym potwierdzonym przypadkiem zachorowania na koronawirusa w Polsce, coraz częściej mówi się o odwołaniu zaplanowanych imprez masowych. Co się stanie w takim razie z Fryderykami? Organizatorzy w oficjalnym oświadczeniu uspokajają:

Informujemy, że na dziś wydarzenie odbędzie się zgodnie z planem, tj. 8.03 oraz 14-15.03 w Katowicach. Decyzję o ewentualnym odwołaniu imprezy może podjąć Wojewoda Śląski, ale na chwilę obecną nie stwierdzono takich przesłanek. Sytuacja jest przez nas monitorowana, a o każdej nowej decyzji będziemy informować na bieżąco na stronie fryderyki.pl  – piszą organizatorzy.

Bezpieczeństwo uczestników FRYDERYK Festiwal jest dla Organizatorów imprezy priorytetem. Dlatego zostana podjęte specjalne działania prewencyjne

• przed wejściem na teren imprezy uczestnicy będą mieli zmierzoną temperaturę ciała przez ratowników medycznych. Osoby ze stanem podgorączkowym i gorączką oraz z widocznymi objawami chorobowymi, takimi jak kaszel czy katar, nie zostaną wpuszczone na wydarzenie – jest to spowodowane faktem, że najczęstszymi objawami koronawirusa są gorączka, duszności oraz kaszel;
• w toaletach wystawione zostaną specjalne stacje z preparatem do chirurgicznej dezynfekcji rąk;
• wszyscy sprzedawcy pracujący na terenie wydarzenia będą mieli założone rękawiczki jednorazowe;
• do zespołu organizacyjnego włączony zostanie epidemiolog, który opracuje szczegółowe procedury postępowania dla organizatorów oraz sztabu medycznego;
• podczas imprezy Organizator zapewni dedykowaną obsługę medyczną przeznaczoną do doraźnego reagowania w sytuacji podejrzenia wystąpienia wirusa SARS-CoV-2 na terenie wydarzenia.

Organizatorzy proszą także by wszyscy uczestnicy wybierający się na wydarzenie zobowiązani są do zachowania ostrożności oraz higieny.

 

 


Fryderyki 2020

Fryderyki 2020

Fryderyki 2020

Fryderyki 2020

Fryderyki 2019

Fryderyki 2019

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×