Szukaj

Słodki Łukaszek z „M jak miłość” to już dorosły facet. Zapuścił brodę i wygląda jak hollywoodzki amant

Franciszek Przybylski

Franciszek Przybylski

Franciszek Przybylski był pierwszym aktorem, który wcielał się w rolę serialowego Łukasza w M jak Miłość. Po 6 latach zdecydował się odejść z produkcji, jednak nadal jest związany ze światem filmu. Jak wygląda obecnie?

Franciszek Przybylski swoją karierę rozpoczął jak wiele polskich gwiazd w serialu M jak Miłość. Pojawił się w nim jako dziecko i wcielił się w rolę Łukasza, syna Marty Mostowiak granej przez Dominikę Ostałowską. W produkcji pojawiał się regularnie przez 6 lat od 2000 roku. Franek z serialu nagle zniknął, a jego postać jest grana już przez trzeciego aktora.

Młody mężczyzna z aktorstwa jednak nie zrezygnował i pojawił się nawet na dużym ekranie w głośnym filmie Galerianki u boku Anny Karczmarczyk i Dominiki Gwit, gdzie wcielił się w rolę Michała. Jako młody chłopak zagrał również epizodyczną rolę w filmie Facet (nie) potrzebny od zaraz. Aktor ma też na swoim koncie udział w musicalu Wszystko Gra, gdzie mogliśmy zobaczyć największe gwiazdy polskiego kina. Okazuje się, że Franek może pochwalić się również talentem wokalnym, a nawet tym, że występował na wrocławskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej.

Franciszek Przybylski obecnie. Jak wygląda Łukasz z M jak miłość?

Franciszek Przybylski ma już 27 lat i swoją karierę związał z filmem, jednak będzie pojawiał się drugiej strony szklanego ekranu. Studiuje w Łódzkiej Szkole filmowej na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej. Jego mama to znana reżyserka i aktorka- Agnieszka Glińska. Nic dziwnego, że dorastając w otoczeniu kina i teatru, zdecydował się na taką ścieżkę zawodową. Franek pracował również w warszawskim Teatrze Studio, którego jego mama przez kilka lat była dyrektorką.

Grając w M jak Miłość, bardzo szybko zyskał sobie popularność i był jedną z tych postaci, którą widzowie pokochali od pierwszego odcinka. Jego następcy w serialu mieli zatem niezwykle trudne zadanie.

Franek wyrósł na niezłego przystojniaka. Nosi bujny zarost, pali papierosy i ma spojrzenie, którym z pewnością złamał już niejedno serce. Mamy nadzieję, że zobaczymy go jeszcze zarówno na małym, jak i dużym ekranie.


12808ba

M jak mi³oœæ serial obyczajowy, Polska 2000 re¿. Ryszard Zatorski, Natalia Korycka - Gruz, Maciej Dejczer scena z: Franciszek Przybylski fot. Niemiec/AKPA

Franciszek Przybylski

Franciszek Przybylski

Franciszek Przybylski

Franciszek Przybylski

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×