Szukaj

Siostra Mateusza Morawieckiego komentuje coming out Franka. Aż przykro czytać

Marta Morawiecka

Marta Morawiecka

Franciszek Broda, siostrzeniec Mateusza Morawieckiego, zabrał głos w sprawie LGBT i zdecydował się na coming out. Co na to siostra premiera, Marta? Jej słowa będą sporym zaskoczeniem. 

Franciszek Broda kilka dni temu zdobył się na bardzo szczere wyznanie. Siostrzeniec Mateusza Morawieckiego w wywiadzie dla TVN24 wyjawił, że jest gejem. Powiedział, że na temat jego orientacji nie rozmawiał z wujkiem. Nie chce być jednak dyskryminowany:

Nie chcę, by ktokolwiek mnie dyskryminował. Politycy PiS nie zdają sobie sprawy z tego, że to może doprowadzać do samobójstw – powiedział – Dlatego znowu zaangażowałem się w politykę – dodał.

Broda swojego czasu działał w Młodzieżówce PiS-u. Zapytany o to, czy w ugrupowaniu ktoś wytykał go ze względu na orientację, powiedział, że podchodzono do tego neutralnie:

Nie, nikt nie miał z tym problemu. Oczywiście nikt też nie powiedział, że mnie wspiera. Podchodzono do tego neutralnie.

Siostra premiera Mateusza Morawieckiego komentuje słowa Franciszka

Gdy Franciszek Broda przyznał się do swojej orientacji, w mediach zawrzało. Chociaż wiele osób liczy na komentarz Mateusza Morawieckiego, premier wciąż milczy. Głos zabrała jednak jego siostra Marta. W rozmowie z Super Expressem skomentowała coming out Franciszka. Powiedziała, że jej zdaniem nastolatek trochę się pogubił:

Myślę, że Franek się pogubił, żal mi go bardzo. Jest ofiarą świata płytkich i pustych haseł oraz pogoni za popularnością.

Siostra Mateusza Morawieckiego jest przeciwniczką LGBT:

Każdy człowiek bez wyjątku ma wielką godność, tak samo Franek. Natomiast LGBT to zgubna, nachalna ideologia i jestem jej przeciwnikiem.

Chociaż Marta nie popiera zachowania Franciszka, powiedziała, że zawsze będzie go kochać:

Choćby jednak nie wiem co, kocham Franka.

To wyznanie może być zaskoczeniem dla wielu osób.


Franciszek Broda

Franciszek Broda

Franciszek Broda

Franciszek Broda

Franciszek Broda

Franciszek Broda

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×