„Forbes” opublikował listę 10 najlepiej zarabiających aktorek 2019! Kto znalazł się na pierwszym miejscu?

Najlepiej zarabiające aktorki w Hollywood

Najlepiej zarabiające aktorki w Hollywood

Znamy 10 najlepiej zarabiających aktorek 2019 roku na świecie według Forbes. Kto znalazł się na szczycie rankingu, a kto z niego wypadł? Czy wśród najbogatszych gwiazd Hollywood jest Angelina Jolie? Sprawdzamy.

Magazyn Forbes opublikował listę 10 najlepiej zarabiających aktorek 2019. Twórcy rankingu przyjrzeli się zarobkom gwiazd światowego kina uzyskanym pomiędzy czerwcem 2018 a czerwcem 2019.  Każda z dziesięciu aktorek zarobiła w ciągu roku ponad 20 milionów dolarów. Dla porównania, w ubiegłym roku, tylko dwie najlepiej opłacane aktorki mogły się pochwalić takimi zarobkami.

Ranking 10 najlepiej zarabiających aktorek 2019

Najlepiej opłacaną gwiazdą szklanego ekranu w Hollywood została Scarlett Johansson z wynikiem 57 milionów dolarów. Kolejne miejsca na podium zajęły: Sofia Vergara (44,1 mln $) oraz Reese Witherspoon (35 mln $). Cała dziesiątka wygląda następująco:

  1. Scarlett Johansson – 56 mln $
  2. Sofia Vergara – 44,1 mln $
  3. Reese Witherspoon – 35 mln $
  4. Nicole Kidman – 34 mln $
  5. Jennifer Aniston – 28 mln $
  6. Kaley Cuoco – 25 mln $
  7. Elisabeth Moss – 24 mln $
  8. Margot Robbie – 23,5 mln $
  9. Charlize Theron – 23 mln $
  10. Ellen Pompeo – 22 mln $

Ku zaskoczeniu wielu, w tegorocznym rankingu Forbesa zabrakło Angeliny Jolie, która w zeszłym roku zajęła drugie miejsce z zarobkami na poziomie 28 milionów dolarów. Zaskoczeniem jest również brak takich gwiazd jak: Mila Kunis, Julia Roberts, Cate Blanchett, Melissa McCarthy i Gal Gadot. BBC zwraca uwagę na brak w czołówce czarnoskórych gwiazd kina.

Scarlett Johansson - Emmy 2018

Scarlett Johansson najlepiej zarabiającą aktorką w USA

Scarlett Johansson najlepiej zarabiającą aktorką w Hollywood

To już drugi rok z rzędy, gdy Scarlett Johansson uplasowała się na szczycie rankingu 10 najlepiej zarabiających aktorek w Hollywood. Tym razem swoją pozycję umocniła wynikiem wyższym o 15,5 miliona dolarów, które wpłynęły na jej konto dzięki popularności filmu Avangers. Koniec gry. Szacuje się, że w przyszłym roku aktorka pochwali się jeszcze większą kwotą, a to dzięki roli w spin-offie kultowej serii Black Widow.

Aktorzy w USA zarabiają lepiej niż aktorki

Gdyby Forbes ułożył listę, na której znaleźliby się zarówno aktorzy, jak i aktorki, to Scarlett Johansson zajęłaby dopiero 7. miejsce, zaraz po Bradleyu Cooperze i Adamie Sandlerze. Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce znalazłaby się jeszcze tylko Sofia Vergara.


Scarlett Johansson - Emmy 2018

Scarlett Johansson - Emmy 2018

Sofia Vergara - after party Vanity Fair, Oscary 2019

Sofia Vergara - after party Vanity Fair, Oscary 2019

Reese Witherspoon - Złote Globy 2018

Reese Witherspoon - Złote Globy 2018

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×