Odwołano wybory Miss World 2021 na kilka godzin przed startem! To historyczna decyzja. Wszyscy w szoku

Miss World 2021

Miss World 2021

Miss World 2021 nie odbędzie się zgodnie z planem. Organizatorzy właśnie poinformowali, że byli zmuszeni do przełożenia imprezy.

16 grudnia w Portoryko miał się odbyć finał konkursu Miss World 2021. O tytuł najpiękniejszej kobiety ubiegać się miały kandydatki ze wszystkich kontynentów. Niestety organizatorzy poinformowali, że impreza zostanie przełożona. Powodem koronawirus.

Finał Miss World 2021 odwołany

Konkurs Miss World to ogromne przedsięwzięcie. Współcześnie bierze w nim udział ponad stuosobowa liczba reprezentantek krajów z wszystkich kontynentów, by spośród nich wybrać tę najpiękniejszą.

Konkurs w 1951 roku wymyślił i przez lata mu szefował Eric Morley. Do 1988 r. odbywał się w Londynie. Kolejna jego odsłona miał mieć miejsce w Puerto Rico w San Juan. Niestety organizatorzy przekazali, że finał jest odwołany – i to na kilka godzin przed planowaną imprezą. Mieliśmy oglądać go w nocy z 16 na 17 grudnia o godzinie 1.00 polskiego czasu. Co przekazano na stronie?

Na Facebooku Miss World pojawił się komunikat prasowy, w którym czytamy:

Miss World 2021 tymczasowo opóźnia globalny finał transmisji w Portoryko ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, personelu, załogi i ogółu społeczeństwa. Finał zostanie zorganizowany w Coliseo de Puerto Rico José Miguel Agrelot w ciągu najbliższych 90 dni.

Decyzja została podjęta po konsultacji ze specjalistami:

Od wczoraj w najlepszym interesie uczestników, zespołu produkcyjnego i widzów wdrożono dodatkowe środki bezpieczeństwa. Wydarzenie zwiększyło ryzyko na scenie i w przymierzalni. Jednak po potwierdzeniu dodatkowych pozytywnych przypadków dziś rano po konsultacji z urzędnikami służby zdrowia i ekspertami podjęto decyzję o odłożeniu.

Osoby, które otrzymały pozytywny wynik testu na koronawirusa, muszą przejść kwarantannę i pozostaną pod obserwacją. Po otrzymaniu negatywnych wyników testów będą mogli wrócić do swoich krajów.

Bardzo czekamy na powrót uczestniczek, (które poznaliśmy i kochamy), aby rywalizowały o koronę Miss Świata – powiedziała Julia Morley dyrektor generalna Miss World.

Trzeba przyznać, że to szokująca decyzja, bo finał to ogromne przedsięwzięcie  i odwołanie go tuż przed rozpoczęciem, to nie lada wyczyn logistyczny. Czekamy na nowy termin i przypominamy, że nasz kraj w tym roku miała reprezentować śliczna blondynka Karolina Bielawska.


Miss World 2021

Miss World 2021

Toni-Ann Singh z Jamajki Miss World 2019

Toni-Ann Singh z Jamajki Miss World 2019

Miss World 2019 - Jamajka wygrywa konkurs

Miss World 2019 - Jamajka wygrywa konkurs

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

×